AudioKeskkond & Inimkond

Globaalne toiduainetööstus valmistub inimkonna toidukaarti 3 faasis hävitama

John C. A. Manley

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus

Järgnev artikkel kirjeldab globaalsete toiduainetööstuse korporatsioonide süüd sadade miljonite inimeste tervise hävitamises ning väidab, et käima on lükatud kolmeosaline plaan maailma elanikkonna toidutarbimine hävitada, asendades loomulikud toiduained järk-järguliselt täiesti sünteetilise “antitoiduga”, mis viib tervisehädade ja suremuse plahvatusliku kasvuni.

Kuigi osad poliitikud on hakanud viimaks aru saama meditsiinilis-tööstusliku kompleksi kahjulikust olemusest, on samaväärne mõistmine toiduainetööstuse varjukülgedest endiselt vähe levinud. Vaid üksikud seadusandjad omavad seetõttu aimu sellest, kuidas ületöödeldud, geneetiliselt muundatud, lisaainetest küllastunud ja kemikaalides immutatud toiduvarud võivad olla süüdi inimkonda painavate krooniliste haiguste sagenemises.

Raamatus “Esivanemate moodi toitumise revolutsioon: kuidas taimeõli ja tööstuslikult töödeldud toidud meie tervist hävitavad” toob teose autor Chris A. Knobb välja kõneka fakti, et hulgiskleroos (sclerosis multiplex) oli alles 19. sajandi keskel pelgalt “neuroloogiline kurioosum”, mille kohta oli meditsiiniajakirjades täheldatud vaid üks juhtum. Tänapäeval seevastu elab maailmas juba 2,8 miljonit inimest, kes kannatavad hulgiskleroosi all, teatab National Multiple Sclerosis Society.

“Nimetatud tõsiasi tähendab, et iga viie minuti tagant diagnoositakse kusagil maailmas kellelgi hulgiskleroos. Ligi miljon nendest diagnoositutest elavad Ameerika Ühendriikides.”

Midagi on sellel pildil väga valesti. Ja ma ei usu, et süüdi on 19. sajandi statistika.

Nagu Elizabeth Nickson, endine ajakirja Time Magazine reporter ja raamatu “Öko-fašistid: kuidas radikaalsed keskkonnakaitsjad meie looduslikku pärandit hävitavad” autor hiljuti oma Substacki kontol kirjutas:

“Selle nimel, et võita lahing konkreetsete regioonide spetsiifiliste toitumisviiside vastu, et tappa individuaalset konkurentsi ja kohalikke toidukultuure, on toidugigandid manipuleerinud toiduainetega sedavõrd palju, et rasvumine tapab meid tänasel päeval kiiremini kui mis tahes muu seisund. Ma kutsun teid üles vaatama oma kaaskodanikke ning küsima endilt: kui paljud nendest näevad terved välja? Ameerika toidu keemilise saastatuse tase tähendab, et enamus ameeriklaste poolt sisse söödud toidust on mürgine.”

Et võita lahing konkreetsete regioonide spetsiifiliste toitumisviiside vastu, et tappa individuaalset konkurentsi ja kohalikke toidukultuure, on toidugigandid manipuleerinud toiduainetega sedavõrd palju, et rasvumine tapab meid tänasel päeval kiiremini kui mis tahes muu seisund. Ma kutsun teid üles vaatama oma kaaskodanikke ning küsima endilt: kui paljud nendest näevad terved välja? Ameerika toidu keemilise saastatuse tase tähendab, et enamus ameeriklaste poolt sisse söödud toidust on mürgine.

Elizabeth Nickson

Kuigi töödeldud, geneetiliselt muundatud ning pestitsiidide ja herbitsiididega kasvatatud toidu söömine ei pruugi tuua kaasa kohest “äkksurma”, võib aeglane suremine olla hullemgi veel ja selle aluspõhjusi on keerulisem tuvastada.

Mis kõige heidutavam… põllumajanduspraktikad muutuvad ajapikku üha hullemaks – seda vähemasti juhul, kui toidugigantidel lubatakse haarata toiduvarustuse üle täielik kontroll. Asjaga lähemalt tutvudes paistab välja joonistuvat selgesti arusaadav kolmeastmeline plaan, mis koosneb järgmistest etappidest:

  1. samm: vähendada toiduainete kättesaadavust nn “kliimamuutuste” poliitika läbi surumisega;
  2. samm: oodata seejärel, kuni inimesed hakkavad nälgima ning langevad meeleheitesse;
  3. samm: pakkuda päästva lahendusena putukaburgereid, laboris kasvatatud liha, kõrge fruktoosisisaldusega GMO-jooke ja mRNA-ga rikastatud köögivilju, mis on kõik kasvatatud vähki põhjustavate herbitsiidide ja “aju küpsetavate” pestitsiidide toel.

Kuid tunneli lõpus on kumamas ka valguskiir, nagu näitab Elizabeth Nickson oma Substacki artiklis, kirjeldades Euroopa põllumajandustootjate võitlust eelpool mainitud poliitika vastu:

“Olen salvestanud mitusada juhtumit, kus põllumehed, veoautojuhid ja raudteetöölised marsivad protestikolonnides igas Euroopa riigis ja piirkonnas. Nad on tulnud välja kümnete tuhandete kaupa, ummistades liiklust, blokeerides poliitikute kodusid, ning kuhjates sõnnikut valitsushoonete ette. Ühendkuningriigis korraldatakse veoautode ja traktoritega Londonisse suunduvat massiprotesti ning kogu Prantsusmaa on pidevalt suletud, kusjuures politsei ei tea kunagi, kus järgmiseks midagi toimub. Kõik Euroopa riigid, Poola, Kreeka, Itaalia, Korsika, Belgia, Holland, Hispaania on protestimeeleoludes leekides.”

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:
“Kes kontrollib naftat, see kontrollib riike… kes kontrollib toitu… kontrollib rahvaid.”

See Henry Kissingerile omistatud lausumine võtab hästi kokku olulise aspekti globaalse võimusüsteemi mehaanikast. Mis on hämmastav, on see, et ajalooliselt tõestatult bioloogilise sõjapidamise programmidega tugevasti seotud kontsernid nagu Monsanto korporatsioon (nüüdseks Bayerni kontserni poolt alla neelatud) on suutnud olla aastakümneid Läänemaailma toidulaua peamisteks tarnijateks, ilma et inimesed söandaksid esitada küsimusi, mis on kõige ilmsemad. Ent kõige ilmsemate, kainemõistuslikumate küsimuste olematuks teesklemine on tänaseks saanud suuresti kogu meediaruumis eksisteeriva simulaakrumi põhitunnuseks.

Suures pildis on loomulike, puhaste ja traditsiooniliste viljakultuuride ja lihatoidu asendamine inimeste toidulaual üks osa Läänemaailma üle võimust võtnud suurest programmist, mida võib kirjeldada kui kõige loomuliku hävitamise iha.

Adrian Bachmann

Suures pildis on loomulike, puhaste ja traditsiooniliste viljakultuuride ja lihatoidu asendamine inimeste toidulaual üks osa Läänemaailma üle võimust võtnud suurest programmist, mida võib kirjeldada kui kõige loomuliku hävitamise iha kategooriate inversiooni kaudu.

See on programm, millel on küll lõputult tahke, ent mis on oma olemuses kõik olemusühtsed. Virtuaalrikkuste triumf reaalrikkuste üle, meheliku ja naiseliku pahupidi pööramine, tõe kriminaliseerimine ning asendamine “ametlike/kohustuslike valedega”, vooruste ja pahede ära vahetamine jne. Ontoloogiliselt on universumi loomuliku korra hävitamise programmi – mille alla kuulub ka eheda toidu asendamine sünteetilise antitoiduga – nimeks satanism, ehk oleva hävitamise püüd selle iseenese vastu pööramise läbi. See on programm, mis on 21. sajandil jõudnud sügavamale, kui see jõudis kunagi areneda antiutoopia sotsialistlikus versioonis 20. sajandil, ning mis peab järgnevatel kümnenditel kas hävinema või hävitama rahvad ja riigid, mille see on endasse neelanud.

Ontoloogiliselt on universumi loomuliku korra hävitamise programmi – mille alla kuulub ka eheda toidu asendamine sünteetilise antitoiduga – nimeks satanism, ehk oleva hävitamise püüd selle iseenese vastu pööramise läbi. See on programm, mis on 21. sajandil jõudnud sügavamale, kui see jõudis kunagi areneda antiutoopia sotsialistlikus versioonis 20. sajandil, ning mis peab järgnevatel kümnenditel kas hävinema või hävitama rahvad ja riigid, mille see on endasse neelanud.

Adrian Bachmann

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.