fbpx
Majandus & Raha

Finantsanomaalia kuulutab ette finantskriisi? Saksa pangad ei soovi klientide hoiuseid

testing / Shutterstock.com

Saksa pangad on seoses Euroopa Keskpanga negatiivse intressipoliitikaga hakanud tasapisi loobuma klientide hoiuste vastu võtmisest. Euroopa suurimast majandusest laekuvate infokildude põhjal on osad pangad pakkumas klientidele eriteenuseid, mis aitavad viia hoiused pangakontodelt välja.           

Saksamaa kommertspangad on saatmas oma klientidele sõnumit, et nende hoiused ei ole enam teretulnud, kuna pangad ei suuda enam seoses negatiivsete intressimääradega kanda raha hoiustamise kulusid Euroopa Keskpangas (ECB). Euroopa Keskpank on kohaldanud negatiivseid intresse alates 2014. aastast. Hetkel 0,5% peal asuv intressimäär ei tundu lähitulevikus muutuvat.

Saksa pangad on asunud klientidele kontode avamisest loobuma. Veelgi enam, Saksa pangad on välja töötamas veebipõhiseid rakendusi, mis aitavad nende klientidel raha pangast välja viia.

Olles aastaid leiutanud uusi nutikaid viise, kuidas kanda keskpangas raha hoiustamise kulusid klientidele (teenustasude tõstmine jms), on Saksa pangad asunud klientidele kontode avamisest loobuma. Veelgi enam, Saksa pangad on välja töötamas veebipõhiseid rakendusi, mis aitavad nende klientidel raha pangast välja viia.

Hetkel on Saksamaal üle 260 panga, mis pakuvad oma klientidele negatiivseid intressimäärasid. Kõnekas on asjaolu, et enne ühiskonna sulgemist 2020 märtsis oli selliseid pankasid ainult 57. Selliste andmetega tuleb välja hinnavõrdlusportaal Verivox.

Pankade raha hoiustamise tasud kõiguvad 0,4% ja 0,6% vahel, kehtides kõikidele hoiustele 1 euro ja 500 000 euro vahel. Eelmise aasta novembris tuvastas teenustasude võrdlusportaal Biallo, et enam kui 300 panka rakendasid hoiuste puhul negatiivset intressimäära. Saksa suurimad pangad Deutsche Bank ja Commerzbank on alates 2020. aastast rakendanud uutele klientidele suuremate summade hoiustamise eest 0,5% suurust negatiivset intressimäära.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.