Facebook kavatseb hakata tsenseerima postitusi, mis ei vasta kliimamuutuste ametlikule narratiivile.
Kuigi sotsiaalmeedia gigant on hetkel koondamas tuhandeid töötajaid teistest osakondadest, tugevdab Meta omanduses olev Facebook oma tsensuuriosakonda, võttes erilise fookuse alla kliimamuutuste diskussiooni tsenseerimise.
Mark Zuckerbergi impeeriumi tööriist aitab enda väitel sedasi “võidelda kliimaga seotud valeinformatsiooniga”, edendades samal ajal “autoriteetset kliimateavet”. Muuhulgas on paika panemisel “faktikontrolli” komponent, mida Facebook kavatseb kasutada “kliimaga seotud valeinformatsiooni” tuvastamiseks ja eemaldamiseks.
Facebook tutvustab oma kasutajatele “Kliimateaduste keskust”, mille eesmärk on väidetavasti koos “maailma juhtivate kliimaorganisatsioonide faktiliste ressursside ja rakendatavate sammudega näidata inimestele, mida need saavad oma igapäevaelus ära teha, et võidelda üheskoos kliimamuutuste vastu.”
Välja töötamisel on ka uudsed “Kliimainfo sildid”, mida Facebook plaanib lisada Kliimateaduse keskuse postitustele ja linkidele.
Olemata rahul vaid eelpool mainitud meetmetega, teatas Facebook ka uuest “kliimateaduse kirjaoskuse initsiatiivist”, mis “kummutab juba eos kliimaga seotud valeinformatsiooni”, käivitades üle kogu platvormi reklaamid, mis “sisaldavad viit kõige levinumat tehnikat, mida kasutatakse kliimamuutuste kohta valeandmete esitamiseks”.
Et levitada oma kasutajate seas mõjusamalt “autoriteetseks kliimateabeks” sertifitseeritud sisu, katsetab Facebook oma gruppide moodulis ka uudset funktsiooni “Kliimalubadused”, mis on osaks näoraamatu pühendumisest eesmärgile “võimendada usaldust väärivate organisatsioonide häält kliimaalases diskussioonis”.
Lõppsihiks näib olevat populatsiooni seas küllaldase hirmufooni loomine globaalse soojenemise ja kliimamuutuste teemal, mis võimaldaks elanikkonna leppimist isikuvabaduste ja jõukuse taseme vähenemisega.
Facebooki kliimalubaduste funktsiooni tagant leiame aga Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO), mis aitas sotsiaalmeedia platvormi uue tööriista välja töötamisel. ÜRO väitel on eesmärgiks levitada “ekspertide toetatud kliimalahendusi”, et “aidata inimestel mõista kõige mõjukamaid meetmeid, mida nad saavad teha”.
Teised Facebooki kliimakavaga seotud rühmad ja üksused on muu hulgas Monashi kliimamuutuste kommunikatsiooni uurimiskeskus, Cambridge’i sotsiaalsete otsustusprotsesside labor ja Yale’i kliimamuutuste kommunikatsiooni programm.
Kõiki nimetatud organisatsioone reklaamitakse Facebookis “reklaamikrediitide, statistika ja toe” kaudu, et “aidata neil jagada usaldusväärset teavet kliimamuutuste kohta ja teavitada kasutajaid tavalistest tehnikatest, mida kasutatakse kliimateaduse müütide levitamiseks”.
Kirjeldatud programm on osa USA Bideni administratsiooni survest sotsiaalmeedia kanalitele, eesmärgiga hakata karmilt tsenseerima kliimamuutuste skeptikute eneseväljendust. Ultimatiivseks sihiks näib olevat summutada kogu vaba ja sõltumatu vestlus kliimast ja globaalsest soojenemisest, et kehtestada üks lubatud kliimanarratiiv – selline, mille globalistid on konstrueerinud ja heaks kiitnud.
Mitte ainult võimuaparaat, vaid ka kliimaäärmuslased, erisugused “teadus”-rühmad ja tehnoloogiaettevõtete töötajad pingutavad aina meeleheitlikumalt, et vaigistada kogu kliimaga seonduv sõnavabadus internetis.
Kliimakava järgmine etapp hõlmab inimeste individuaalse süsinikukasutuse mõõtmist ja jälgimist. Keskseks dogmaks on sisendus, et suure osa loodusest moodustava loodusliku elemendi kõrvaldamine võitleb kliimamuutustega ja takistab planeedi soojenemist.
“Globaalne soojenemine ja kliimamuutused on muinasjutt ja rämpsteadus,” kirjutab kommenteerija väljaandes Natural News. Tegemist on väljaandega, mida on analoogsete seisukohtade tõttu Facebookis ja teistel sotsiaalmeedia platvormidel aastaid vaikima sunnitud.
“Olenemata sellest, kas usute globaalsesse soojenemisse ja kliimamuutustesse või mitte, teeb fossiilkütuste kättesaadavus ja väljundtõhusus nendest tegelikkuses kõige vähem looduslikku keskkonda hävitavad energiaallikad,” lisas teine kommenteerija.
Kommentaator jätkab: “Elektrisõidukid on üldiselt palju hävitavamad kui kütusesäästlikud autod, arvestades akude tootmise kulusid, sealhulgas nende loomisel kasutatud inimorjade tööjõudu, aga ka toksilise sisu kõrvaldamisega seotud ohte, samuti lisakoormust elektrivõrgule.”
Ülaltoodule sarnased kommentaarid ja argumentatsioon jäävad tulevikus sotisaalmeedias lubatud “vaba diskussiooni” piiridest nähtavasti väljapoole.