Maailmavõim & Geopoliitika

Äsja avaldatud sõjakaart: Ukraina vastupealetungi resultaadid on nullilähedased

Äsja avaldatud kaart, mis dokumenteerib Vene ja Ukraina poole poolt 2023. aastal hõivatud maa-alasid, illustreerib, kuidas Ukraina on vaatamata palju kajastatud suurele pealetungile summeeritult mitte võitnud, vaid kaotanud territooriumi Vene vägedele.


USA mõjuvõimsa ajalehe The New York Times veergudel septembri lõpus avaldatud kaardilt nähtub, et meedias palju afišeeritud Ukraina vastupealetungist hoolimata on Vene pool hõivanud tegelikkuses 2023. aastal rohkem territooriumi.

Meedias palju afišeeritud Ukraina vastupealetungist hoolimata on Vene pool hõivanud tegelikkuses 2023. aastal rohkem territooriumi.

Ülal: Vene ja Ukraina poole poolt 2023. aastal vallutatud territoorium Ukrainas. Ukraina edasiminekud on markeeritud sinise, Vene poole omad punasega.


Vaatamata sadadele tuhandetele sõjas hukkunutele ja vigastatutele on rindejoon püsinud käesoleva aasta jooksul suhteliselt staatilisena, ilma et kumbki pool oleks teinud suuri strateegilisi läbimurdeid. New York Times’i korrespondent tõdeb ometi, et kui kummagi poole poolt 2023. aastal vallutatud maa-alad kokku liita, on Vene pool see, kes on võitnud kokku rohkem alasid, kontrollides septembri seisuga 200 ruutmiili jagu rohkem territooriumi kui käesoleva aasta alguses.


Hetkeseisuga kontrollivad Vene väed umbes viiendikku Ukraina territooriumist.


Times’i veergudel esitatud arutelus tsiteeritakse Londoni King’s College’i teadurit Marina Mironit, kelle hinnangul on Vene pool hetkel ennast “mugavalt” tundmas, rahuldudes juba vallutatud territooriumiga, tegemata ettevalmistusi uute alade vallutamiseks lähitulevikus. “Venemaa ei kaota kaitsepositsioonil istudes eriti midagi,” väitis Miron Times’ile antud kommentaaris. “Nad on valinud sõjastrateegia, kus nad istuvad kaitses, hävitades süstemaatiliselt nii Läänest saadetud sõjatehnikat kui Ukraina elavjõudu,” kommenteeris Miron Ukrainas käesoleval aastal aset leidnud sündmusi.

Allikas

Esifoto: rospoint/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.