Steve Watson
Ühendkuningriigi leiboristlik valitsus tegi ettepaneku töötajate õiguste radikaalseks reformimiseks, mis võib hõlmata „tundlike“ vestlusteemade, sh religiooni, naiste õiguste ning transseksuaalsuse, töökohal mainimise „ahistamiseks“ liigitamist.
Kavandatav õigusakt sunniks tööandjaid tagama, et kolmandad isikud, näiteks kliendid, ei räägiks töötajatele sellistest teemadest. Kui leitakse, et tööandjad ei ole seda taganud, võiks neid kavandatava õigusakti alusel kohtusse kaevata.
Võrdõiguslikkuse ja inimõiguste komisjon (EHRC) hoiatas, et jõustumise korral võib kavandatav seadus oluliselt mõjutada sõnavabadust ja seda võidakse kohaldada isegi pubis „pealtkuuldud vestluste“ suhtes. Komisjon märkis, et ahistamise seaduse „filosoofilisi veendumusi“ puudutavatele juhtumitele kohaldamine võib tuua kaasa probleeme, kuna paljud tööandjad ei mõista, et sellised teemad on võrdõiguslikkuse seadusega kaitstud: „Filosoofilise veendumuse õiguslik määratlus on keeruline ja tööandjad ei saa sellest hästi aru. Need raskused võivad viia sõnavabaduse õiguse ebaproportsionaalse piiramiseni.“
Võrdõiguslikkuse ja inimõiguste komisjon (EHRC) hoiatas, et jõustumise korral võib kavandatav seadus oluliselt mõjutada sõnavabadust ja seda võidakse kohaldada isegi pubis „pealtkuuldud vestluste“ suhtes.
Briti Õlle- ja Pubiliidu esindaja tõi ajalehele The Times antud kommentaaris välja, et: „Iga õigusakt peab olema hoolikalt sõnastatud, et see ei tooks kaasa soovimatuid tagajärgi, näiteks olukorda, kus pubide töötajad peaksid otsustama, kas klientidevahelised eravestlused kujutavad endast seaduserikkumist.“
Saareriigi pubiketi Wetherspoons asutaja ja esimees Sir Tim Martin võrdles valitsuse ettepanekut „Suure Venna mõttekontrolliga, mille jõustamine oleks bürokraatlik õudusunenägu“ ning lisas: „Kõik tõekspidamised, mis seavad status quo kahtluse alla, on vaieldavad. Newtoni gravitatsiooniseadus ja Einsteini relatiivsusteooria on millalgi vaieldavad olnud. Või näiteks Alexander Fleming lõi kõigi aegade suurima meditsiinilise edasimineku hallitusest. Inimkond on nende väljakutsete ja hilisemate arutelude kaudu edasi arenenud. Ideede tühistamine on tegelikult uus religioosne käsk, mille on andnud inimesed, kes ise arvavad, et nad ei ole religioossed.“
Saareriigi pubiketi Wetherspoons asutaja ja esimees Sir Tim Martin võrdles valitsuse ettepanekut „Suure Venna mõttekontrolliga, mille jõustamine oleks bürokraatlik õudusunenägu“.
Ning Ühendkuningriigi reformierakonna juht Nigel Farage võttis seaduse jõustamise tagajärje lühidalt kokku nii: „Iga pubi on parlament. See on koht, kus me arutame maailma asju. Kui seda piiratakse, võivad kõrtsid kõik sama hästi kui uksed kinni panna.“
Sõnavabadusest ja totalitarismi süvenemisest Ühendkuningriigis võib täiendavalt lugeda ka allpool toodud lugudes…
Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!
Aita Makroskoobil edasi ilmuda
Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.
Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole.
Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.
Aitäh!
SEOTUD LOOD