fbpx
AudioKeskkond & Inimkond

88% sakslastest ei usu enam rohepöördesse

AUDIOVERSIOON kuulatav lehekülje lõpus

Äsja Saksamaal läbi viidud küsitluse kohaselt on 88% sakslastest tänaseks veendunud, et üleminek roheenergiale on võimatu.

Alles mõne aastakümne eest olid sakslased ühed maailma kõige entusiastlikumad roheenergiale ülemineku toetajad. Liikumisele taastuvenergiapõhisele elektritootmisele anti nimeks “Energiewende” ning enamus Liitvabariigi kodanikke nägid selles üksnes positiivset ning mis peamine, ka saavutatavat arengut.

Need päevad on tänaseks selgesti otsa saanud.

Ajal, mil Saksa föderaalvalitsus teeb ettevalmistusi uue seaduse vastu võtmiseks, mis sunniks karistuste ähvardusel enamikke Saksa koduomanikke viima läbi kulukad renoveerimisi, asendamaks olemasolevad soojussüsteemid “roheliste” lahendustega, ei ole enamus sakslasi enam huvitatud rohepöörde kursil jätkamisest. Äsja Forsa agentuuri poolt läbi viidud küsitlus näitas, et ligi 90% sakslasi ei usu enam “rohelisele energiale” ülemineku võimalikkusesse. 2011. aastal läbi viidud samasuguses küsitluses uskus 40% sakslastest, et roheenergiale üleminek on saavutatav.

Ajal, mil Saksa föderaalvalitsus teeb ettevalmistusi uue seaduse vastu võtmiseks, mis sunniks karistuste ähvardusel enamikke Saksa koduomanikke viima läbi kulukad renoveerimisi, asendamaks olemasolevad soojussüsteemid “roheliste” lahendustega, ei ole enamus sakslasi enam huvitatud rohepöörde kursil jätkamisest.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:

Küsitluse kohaselt tundub, et sakslastele hakkab viimaks mõistus koju jõudma. Võttes arvesse, et Saksamaa (enamasti tugeva füüsika ja insenertehnilise taustaga) töösturite silmis on reaalsusest irdunud rohepöörde luul veel vähem usutav kui keskmisele kodanikule, tundub olevat sedasi, et ainus osa Saksa ühiskonnast, kes rohepöörde füüsikaliselt võimatutesse dogmadesse ning veelgi võimatumatesse lahendustesse usuvad, on poliitikud, kes on valmis rohepöörde täide viima ka olukorras, kus ettevõtmise lõpp katastroofilise avantüürina on sisuliselt garanteeritud.

Sellest tulenevalt jääb üle vaid küsida, kust pärineb selgesti destruktiivne ning inimvaenulik rohemaania, kui vastumeelsus sellele on tuntav nii masside kui (reaalmajanduse) magnaatide seas? 

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.