Saksamaa Keskmise Suurusega Ettevõtete Föderaalse Ühenduse (BVMW) poolt mõne kuu eest tellitud uuringu tulemustest nähtub, et pooled Saksamaa keskmise suurusega ettevõtetest on jõudnud punkti, kus kaalumisel on kas Saksamaa Liiduvabariigist tootmise välja viimine või tegevuse lõpetamine.
Ettevõtete juhtide seas läbi viidud küsitluse kohaselt on nende tegevus muudetud tänaseks võimatuks riigi poolt, mis on kruvinud maksukoormised talumatule tasemele ning mis produtseerib lisaväärtust loovate ettevõtete käest rekiveeritud rikkuse abil riigiametnikke ja bürokraatiat, mis muudab majandustegevuse viljelemise üha keerulisemaks. Lisaks talumatule maksukoormusele ning bürokraatlikule rägastikule vaevlevad Saksamaa ettevõtjad ka kvalifitseeritud tööjõu puuduse käes.
Asjade kirjeldatud seis on viinud Euroopa tööstusmootori punkti, kus 22% ettevõtetest on kaalumas tootmise ära kolimist Saksamaalt ning 26% hinnangul võib lihtsaimaks lahenduseks olla tootmistegevuse sootuks lõpetamine.
Lisaks kõigele muule kurdavad Saksa keskastme ettevõtted majandustegevuse üledigitaliseerimise fetiši üle, mida keskvalitsused kogu maailmas innustavad, jättes majandust domineerima käputäie hiigelkontserne, kellel on finantsilist võimekust oma tööprotsesse digitaliseerida.
Adrian Bachmanni kommentaar:
Hiina Rahvavabariigi ja Ameerika Ühendriikide järel aastakümneid Jaapaniga maailma suuruselt kolmanda tööstusriigi tiitlile võistelnud Saksamaa majanduse vundamendiks on olnud tööstuslik tootmine, mille keskmes paikneb omakorda kuulsusrikas “Mittelstand”.
Täpsemalt on Mittelstand kogum keskmise suurusega, kõrgelt spetsialiseerunud ja valdavalt ekspordile orienteerunud ettevõtteid, mis on olnud maailmas erakordselt konkurentsivõimelised tänu kõrgele tootekvaliteedile ja monopoolsele või kvaasimonopoolsele turupositsioonile. Tihti pärinevad maailma erinevate riikide suurte tööstuskontsernide konkureerivate toodete allsüsteemid samadest Saksa keskmise suurusega ettevõtetest.
Olles ajalooliselt Saksamaa majanduse selgrooks, moodustavad “Mittelstandi” keskmise suurusega ettevõtted 52% Saksamaa kogutoodangust, andes tööd 90%-le Saksamaa 45-st miljonist töölisest. Kui hävineb “Vaterlandi” legendaarne kesktaseme ettevõtete ökosüsteem, sureb kogu Saksamaa majandus ning Saksa rahvast üleval hoidev sotsiaalmajanduslik kehand.
Kas see sedasi läheb, sõltub omakorda sellest, kas ja kui kaua on Berliin valmis Washingtoni globaalse ülemvõimu programmi ning rohepöörde materiaalset elusfääri kannibaliseeriva luulu nimel teostama rahvuslikku sotsiaalmajanduslikku suitsiidi. Kuigi radikaalselt erinev, saab Saksamaa valitud teest – olgu selleks siis suveräänsuse taastamine või lõplik kollabeerumine – sõltuma kogu Euroopa saatus 21. sajandil.
Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:
MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann
KONTO NUMBER: EE271010011832141226
SELGITUS: Annetus
SEOTUD LOOD: