Majandus & Raha

Venemaale kehtestatud sanktsioonid on pannud maailma keskpangad massiliselt kulda kodumaale tooma

Reutersi uudisteagentuuri andmetel on kasvav hulk riike asunud pärast Ameerika Ühendriikide poolt üha intensiivsemalt rakendatavaid finantssanktsioone tegutsema selle nimel, et oma keskpankade kullareservid USA-st ning Londonist tagasi kodumaale tuua.

USA investeeringute haldamise firma Invesco poolt läbi viidud uuringu kohaselt on maailma riikide keskpankade huvi riiklikud monetaarkulla reservid repatrieerida plahvatuslikult kasvanud pärast Vene Föderatsiooni keskpankade varade eksproprieerimist Ühendriikide rahandusministeeriumi eestvedamisel.

85% uuringus osalenud keskpankadest ning riiklikest reservfondidest näevad ette oluliselt suuremat inflatsiooni taset tulevikus võrreldes möödunud dekaadiga.

Muuhulgas nähtus Invesco poolt läbi viidud uurimusest, et 85% uuringus osalenud keskpankadest ning riiklikest reservfondidest näevad ette oluliselt suuremat inflatsiooni taset tulevikus võrreldes möödunud dekaadiga. Sellistes makroökonoomilistes tingimustes on tavapäraselt otsitud abi varade paigutamisest füüsilisse kulda või arenevate turgude kõrge tootlusega võlakirjadesse, kuid Ühendriikide poolt Venemaa keskpanga varadele kehtestatud arest on viimase variandi institutsionaalsete investorite seas vähem atraktiivseks muutnud.

60% uuringus osalenud institutsionaalsetest investoritest nägi füüsilist kulda parima kaitsena üha eskaleeruva inflatsioonilaine vastu, kusjuures 68% neist on otsustanud hoiustada füüsilist kulda kodumaal, mis on oluliselt rohkem kui 2020. aastal, mil 50% keskpankadest oli nõus hoidma oma monetaarkulla reserve välismaal (s.o peamiselt USA-s või Londonis).

60% uuringus osalenud institutsionaalsetest investoritest nägi füüsilist kulda parima kaitsena üha eskaleeruva inflatsioonilaine vastu, kusjuures 68% neist on otsustanud hoiustada füüsilist kulda kodumaal.

Ühe anonüümsust palunud keskpankuri sõnul hoiustasid nad varem oma monetaarkulla reserve Londonis, kuid viimaste aegade arengud sundisid neid riiklikke kullavarusid kodumaale repatrieerima.

Invesco analüütiku Rod Ringrow sõnul on maailma keskpankade uueks motoks saanud “kui see on minu kuld, siis see peab olema minu käes”.

Ligi 80% uuringus osalenud 142-st finantsinstitutsioonist näevad globaalse finantsstabiilsuse suurima ohutegurina geopoliitiliste pingete kasvu ning 83% küsitlusele vastanutest prognoosivad inflatsiooni jätkuvat kasvu. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.