Maailmavõim & Geopoliitika

Venemaa ekspresident Medvedev: Ukraina sõda on juba valla päästnud maailmalõpu 4 ratsanikku

Foto: Max kolomychenko / Shutterstock.com

Venemaa ekspresident Dmitri Medvedev hoiatas äsja antud intervjuus rahvusvahelist üldsust, öeldes, et Uue Testamendi Ilmutusraamatu neli apokalüpsise ratsanikku on Venemaa Ukraina-invasiooni 100 päeva täitudes oma reisi juba alustanud.

Venemaa julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev ütles hiljutises intervjuus, et “võib uskuda, et apokalüpsise ratsanikud on juba teel ja kogu lootus on kõigevägevamal Jumalal”, vahendas Vene riigi juhitud uudisteagentuur TASS.

Medvedev lisas, et sündmused on juba käima lükatud, “samas võib veel püüda seda rahvusvahelist olukorda pehmendada.”

TASS teatas, et Medvedevi kommentaarid Al Jazeera TV-le antud intervjuus olid vastuseks ühele tema mais avaldatud Telegrami postitusele, milles ta mainis pärast sissetungi algust kogu maailmas kehtestatud Venemaa sanktsioonide 10 tagajärge.

USA rahandusministeerium teatas uutest Venemaa-vastastest sanktsioonidest, sealhulgas ühest, mille sihtmärgiks oli jaht, millega Venemaa president Vladimir Putin kohtus Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenkaga.

Veebruaris leppisid USA ja selle liitlased Euroopas kokku teatud Venemaa pankade eemaldamises SWIFT pangandussüsteemist. Teise löögina Venemaa majandusele kehtestas USA president Joe Biden märtsis Vene nafta keelu USAs.

Samuti teatasid USA ja Ühendkuningriik märtsis sanktsioonidest rohkem kui 20 Venemaa tehnoloogia- ja meediaettevõttele ning 13 isikule.

Sanktsioonidel on olnud negatiivne mõju Venemaa majandusele. Aasta esimesel kolmel kuul oli majanduskasv oodatust aeglasem. Aprillis teatas Ühendkuningriik, et usub, et Venemaa kannatab sügavaimas majanduslanguses pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist 1991. aastal.

Medvedev ütles hoiatusele vaatamata, et kõik pole veel kadunud.

“Oleme valmis pidama dialoogi kõigis küsimustes, kuid lugupidavat dialoogi, mis arvestab meie suveräänsust, meie muresid ja on suunatud jagamatu julgeoleku loomisele; mitte üksikute riikide huvides, vaid jagamatu julgeoleku heaks,” ütles ta TASSi andmetel.

“Ja siis saab neid 10 tagajärge vähendada – kui meil on õiged arutelud, kui me peame läbirääkimisi õigel viisil.”

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.