Maailmavõim & Geopoliitika

Vene naftahiiu Lukoili juhid jätkavad kummalistel asjaoludel suremist

Venemaa naftagigandi Lukoili asepresident Vitali Robertus leiti kontserni teatel Moskvas oma kontorist surnuna. Tegemist on juba neljanda Lukoili tippjuhiga, kes on pärast 2022. aasta veebruari kahtlastel asjaoludel surnud.

“Teatame sügava kahetsusega, et 54-aastaselt suri ootamatult ettevõtte asepresident Robertus Vitali Vladimirovitš,” teatas Lukoil oma 13. märtsi pressiteates, milles ei avaldatud tippjuhi surma põhjust.

Kui Lukoili pressiteates välditi surma põhjuse nimetamist, siis Vene Telegram-kanalid, sealhulgas nii sõltumatud kui ka Kremli võimuaparaadiga seotud kontod, teatasid, et Robertus leiti ülespooduna.

Kui Lukoili pressiteates välditi surma põhjuse nimetamist, siis Vene Telegram-kanalid, sealhulgas nii sõltumatud kui ka Kremli võimuaparaadiga seotud kontod, teatasid, et Robertus leiti ülespooduna.

Vene julgeolekuteenistustega seotud kanali “Baza” andmetel “kurtis Robertus vahetult enne oma surma oma tervise üle ja palus peavalu vastu tablette, misjärel ta läks oma kontorisse ja ei lahkunud sealt mitu tundi. Robertus ei vastanud ka oma telefonile, millele järgnevalt otsustasid ettevõtte töötajad siseneda tema kontorisse, leides eest mehe laiba. Tippjuht sooritas enesetapu ja suri lämbumisse. Ta töötas ettevõttes umbes 30 aastat.”

Teine (s.o Kremlist teadaolevalt sõltumatu) Telegram-kanal väitis, et Lukoili juhil ei olnud kroonilisi haigusi ega pereprobleeme ning et sõbrad olid teda eelmisel õhtul näinud ja ta oli “kaine mõistusega ja igati hea tervise juures”.

Robertuse väidetav enesetapp järgneb Lukoili juhatuse esimehe Vladimir Nekrasovi surmale, kes suri 2023. aasta oktoobris ägeda südamepuudulikkuse tagajärjel, ja eelmise juhatuse esimehe Ravil Maganovi surmale, kes suri pärast seda, kui oli 2022. aasta augustis ilmselt Moskva haigla aknast “välja kukkunud”. Enne seda, 2022. aasta mais, leiti Raadio Vaba Euroopa aruande kohaselt Moskva lähedal asuva kodu keldrist salapärastel asjaoludel surnuna ka Lukoili endine tippjuht Aleksandr Subbotin.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Shcherbakov Ilya/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.