Majandus & Raha

Valmistuge kütusehindade seninägematuks tõusuks – USA suurpank prognoosib naftabarreli hinnaks 150 USD

USA suurpanga JP Morgani energeetikaturgude uuringute osakonna juht Christian Malek hoiatas septembris antud intervjuus, et Brenti toornafta hinnatõus jätkub, kerkides 2026. aastaks 150 dollarini barrelist.


Maleki prognoos põhineb nii juba tänaseks aset leidnud tarneraskuste ekstrapoleerimisel tulevikku kui ka märkidel, mis näitavad naftahinna kasvu järgmise “supertsükli” algust.

Rohepöörde kinnisideest lähtuva Läänemaailma ning Lääne majanduspoliitiliselt orbiidilt eemale triivivate Euraasia suurte naftatootjate koosmõju kuulutab ette kütusehindade kasvu seninägematutesse kõrgustesse. Hiljuti tehtud lükkes eemaldas Lähis-Ida juhtiv naftaeksportöör Saudi-Araabia miljoni barreli päevatoodangu jagu toornaftat maailmaturgudelt. Naftahindu kergitas veelgi Venemaa otsus keelustada rafineeritud naftatoodete eksport välisturgudele.

“Kinnitage turvööd, kuna ees ootab nafta hinnatõusu eriti volatiilne supertsükkel,” kommenteeris arenguid maailma energeetikaturgudel JP Morgani energeetikaspetsialist Christian Malek.


“Kinnitage turvööd, kuna ees ootab nafta hinnatõusu eriti volatiilne supertsükkel,” kommenteeris arenguid maailma energeetikaturgudel JP Morgani energeetikaspetsialist Christian Malek.

Veel aasta alguses nägi JP Morgan ette naftahindade langust, ent turvas selle ennustuse klausliga, et prognoosid võivad osutuda ekslikeks, kui maailma energeetikaturud peaksid saama raputatud olulistest geopoliitilistest nihetest.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.