Ühiskond & Kultuur

Uus-Meremaa kehtestab õpetajatele ja tervishoiutöötajatele sundvaktsineerimise

Uus-Meremaa teatas oktoobri alguses COVID-19 leviku tõkestamiseks enamike tervishoiutöötajate ja õpetajate suhtes kehtima hakanud laiaulatuslikust poliitikast „ilma süstita, ilma tööta”.

„Me ei saa jätta midagi juhuse hooleks, mistõttu peame selle kohustuslikuks tegema,” ütles Chris Hipkins, COVID-19-le reageerimise eest vastutav minister ja ühtlasi haridusminister.

Arstid, õed ja teised eesliinil olevad tervishoiutöötajad peavad saama 1. detsembriks kahekordselt süstitud. Kõik haridussektoris töötavad inimesed, kes õpilastega kokku puutuvad, peavad saama kaks annust hiljemalt järgmise aasta 1. jaanuariks.

Lisaks peavad Uus-Meremaa gümnaasiumid hakkama pidama registrit õpilaste vaktsineerimise staatuse kohta.

Uus-Meremaa kuninglik üldarstide kolledž (The Royal New Zealand College of General Practitioners) toetas kohustuslikku vaktsineerimist. Kolledži president Samantha Murton kirjeldas seda kui „söakat, ent vajalikku üleskutset”.

Lisaks peavad Uus-Meremaa gümnaasiumid hakkama pidama registrit õpilaste vaktsineerimise staatuse kohta.

„Vaktsiinid on endiselt meie tugevaim ja efektiivseim vahend enda kaitsmiseks nakatumise ja haigestumise vastu,” ütles Hipkins.

Korraldus hõlmab ka koduseid õpetajaid ja lapsevanemaid, kes käivad koolides vabatahtlikuks, kuid otsust, kas vaktsineerimine muutub kohustuslikuks ka kõrg- ja kutsehariduse sektoris, pole veel tehtud.

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga