AudioÜhiskond & Kultuur

Arhiivist: Uurimus: naised eelistavad tsensuuri ja rõhuvat riiki, mehed hindavad sõnavabadust  

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus

California ülikooli Los Angelese (UCLA) Kõrghariduse Uurimisinstituut viis aastal 2016 läbi eksperimendi, milles leiti, et Ameerika Ühendriikide liikumine totalitarismi suunas on soositud eeskätt naiste poolt.  

Uuringus vaadeldi 137 456 täiskohaga esimese aasta üliõpilase poliitilisi kalduvusi 184 kolledžis ja ülikoolis üle kogu riigi. Selles tuvastati “kõigi aegade suurim sooline lõhe poliitiliste kalduvuste osas. 41,1 protsenti naistest, mis on kõigi aegade kõrgeim näitaja, identifitseeris end liberaalide või vasakäärmuslastena, võrreldes vaid 28,9 protsendiga meeste seas”. 

Alates 1966. aastast on instituut igal aastal viinud läbi esmakursuslaste uuringuid, et näha, millises suunas riigi populatsioon poliitiliselt kaldub. Tänapäeval toetavad naised rohkem kui kunagi varem vasakäärmuslikke ideoloogiaid ja poliitikaid, mis suruvad riigi tsensuuri ja totalitarismi. 

Ajal, mil liberalismi mõiste ei kätkenud endas veel ohjeldamatut räpasust ja liiderlikkust, millega seda tänapäeval seostatakse, kaldus rohkem mehi vasakule kui naisi. Umbes 1980. aastatel, kui vasakpoolsus hakkas muteeruma millekski äärmuslikumaks, hakkas see tasakaal nihkuma. 

Tänapäeval on meestega võrreldes noorte naiste seas tublisti suurem toetus vasakpoolsele poliitilisele agendale, mis hõlmab endas aborti, homoseksuaalsust, transsoolisust, valitsusaparaadi volituste pidevat pealetungi ja sõnavabaduse kärpimist.  

Tänapäeval toetavad naised rohkem kui kunagi varem vasakäärmuslikke ideoloogiaid ja poliitikaid, mis suruvad riigi tsensuuri ja totalitarismi. 

“Kuigi liberaalne ja vasakpoolne sentiment tõusis naisüliõpilaste seas juba 2016. aastal kõrgele nivoole, jäid meesüliõpilased selles indikaatoris palju maha oma kõrgeimast tasemest, mis registreeriti 1971. aastal, kui see oli 44% juures,” teatas The New York Times. 

Kas ühiskond elab feministliku rünnaku üle? 

Knight Foundationi poolt 2017. aastal läbi viidud sarnases uuringus esitati 3014 üliõpilasele järgnev küsimus: 

“Kui peaksite nende vahel valima, siis kumb on teie arvates olulisem, kas mitmekesine ja kaasav ühiskond või sõnavabaduse kaitsmine?” 

Meeste vastused toetasid ülekaalukalt sõnavabaduse kaitsmist, samas kui naiste eelistused peegeldasid meelsust, mille valguses võiks Ühendriikide põhiseaduse sõnavabaduse paragrahvi sisuliselt ära kustutada.  

“Meesüliõpilased eelistasid sõnavabaduse kaitsmist kaasavale ja mitmekesisele ühiskonnale ülekaaluga 61% 39% vastu,” teatas The Times. “Naisüliõpilased asusid vastupidisele seisukohale, eelistades kaasavat ja mitmekesist ühiskonda sõnavabadusele ja seda veenva ülekaaluga 64% vs 36%.” 

Meeste poolt esitatud vastused toetasid ülekaalukalt sõnavabaduse kaitsmist, samas kui naiste eelistused peegeldasid meelsust, mille valguses võiks Ühendriikide põhiseaduse sõnavabaduse paragrahvi sisuliselt ära kustutada.  

Mis puutub valijaskonda üldiselt, siis Pew Uurimiskeskuse kogutud andmed näitavad, et enamik demokraate on täna naised, samas kui enamik vabariiklasi on mehed. Kombineeritud sooline lõhe on 18 punkti, mis viitab jällegi sellele, et naised tahavad meestest tõenäolisemalt ühiskonda vasakpoolse kuvandiga vastavusse viia.  

Teine demograafiline kooslus, mis kaldub tugevalt vasakule, on… ebaseaduslikud immigrandid, mistõttu on Bideni režiim kohe pärast ametisse saamist seadnud üheks oma prioriteediks Ameerika miljonite “migrantidega” üle ujutamise. 

“Märkimisväärsed soolised erinevused parteidega samastumisel on olnud ilmsed alates 1980. aastate algusest,” nendib Rutgersi Ameerika Naiste ja Poliitika Keskus, iseloomustades hääletamise demograafiliste suundumuste muutusi.  

2018. aastal avaldatud dokumendis väidetakse, et naised hääletavad tõenäolisemalt liberaalselt, sest nad “eelistavad rahumeelsemaid võimalusi”. Siinkohal tekib küsimus, kui rahumeelseks lahenduseks võib ikka pidada vasakradikaalidest “Antifa” liikumise märatsemist, mis alles hiljuti üle USA pühkis? Aga see selleks…    

Naised hääletavad ilmselt vasakpoolsete poolt, sest nad “ei kaldu heaks kiitma jõu kasutamist ja karmide rahvusvaheliste lepete sõlmimist ning kalduvad rohkem soosima olulisi järeleandmisi rahu säilitamiseks,” lisati dokumendis.

Sellest ajast peale, kui neokonservatiivid Ameerikas vabariikliku partei kaaperdasid, on see kaldunud rohkem sõdade alustamise ja jätkamise suunas, millal iganes selleks vähegi võimalus tekib. Kuid tõde on see, et tänased demokraadid ei ole selles küsimuses millegi poolest erinevad.   

Meedia kallutab kogu protsessi ja petab lõpuks inimesi hääletama moonutatud reaalsustaju, mitte tegeliku elu tõsiasjade põhjal. Oleme jõudnud punkti, kus hääletamine vasak- ja parempoolsuse skaalal annab samaväärselt katastroofilise resultaadi.  

Allikas

Esifoto: Ricky Of The World/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda!

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.