Maailmavõim & Geopoliitika

USA välisministeeriumi dissidentide memo: Ameerika ignoreerib Iisraeli sõjakuritegusid

Äsja meediasse lekkinud Ühendriikide Riigidepartemangu memo kohaselt on Iisrael sooritamas Gazas sõjakuritegusid, millest Bideni administratsioon on teadlik ning passiivse kaasosalisena kaassüüdlane.

Viie lehekülje pikkusele kriitilisele memole on alla kirjutanud sada Ühendriikide Riigidepartemangu ning US Aid’i (välisriikide valitud poliitiliste režiimide finantseerimise agentuuri) töötajat. Dokumendi koostas Riigidepartemangu madalama astme diplomaat, kes on sotsiaalmeedias varemalt väljendanud seisukohta, mille kohaselt Bideni administratsiooni toetus Iisraelile on teinud Ameerika Ühendriikidest “kaassüüdlase genotsiidis”.

Memole allakirjutanud USA välisministeeriumi ametnikud kutsuvad USA valitsust üles vaatama ümber oma Iisraeli-suunalist poliitikat ning nõudma koheselt, et Iisrael lõpetaks sõjategevuse, mille käigus oli memo koostamise hetkeks tapetud üle 11 000 Gaza sektoris elava palestiinlase.

Lisaks muule kutsuvad memole alla kirjutanud diplomaadid ja riigiametnikud USA valitsust üles avaldama nii Iisraeli kui Hamasi poolele survet pantvangide vabastamiseks.

Nii Valge Maja kui julgeolekunõukogu liikmed on oma hoiakutes demonstreerinud täielikku ükskõiksust palestiinlaste elude suhtes, mis on väljendunud täielikus soovimatuses kutsuda üles olukorra deeskaleerumisele.

memole alla kirjutanud USA riigiaparaadi liikmed

Toomata välja spetsiifilisi tsitaate süüdistavad memo kaasautorid president Bidenit valede levitamises 10. oktoobril Iisraeli toetuseks peetud kõnes. Ühtlasi ollakse nördinud, et Washington ei ole seadnud Iisraeli tegevusele nn “punaseid jooni”, mille ületamisele järgneksid tagajärjed.

“Nii Valge Maja kui julgeolekunõukogu liikmed on oma hoiakutes demonstreerinud täielikku ükskõiksust palestiinlaste elude suhtes, mis on väljendunud täielikus soovimatuses kutsuda üles olukorra deeskaleerumisele,” väidavad memole alla kirjutanud USA riigiaparaadi liikmed.

Samuti kritiseerivad memo autorid Bidenit seoses USA presidendi soovimatusega tunnistada Gazas hukkunute arvu.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Esifoto: Anas-Mohammed/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.