Maailmavõim & Geopoliitika

USA vabatahtlik Ukrainas: Ukraina rindesõdurite eluiga Bahmutis on 4 tundi 

Foto: Sebastian Castelier/Shutterstock.com

Endine Ameerika Ühendriikide merejalaväelane, kes liitus vabatahtlikuna Ukraina vägedega, väitis Ungari ajalehele Magyar Nezmet, et Bahmuti lahingutes eesrindel võitleva Ukraina sõduri eeldatav eluiga on 4 tundi.  

Troy Offenbecker kirjeldab Bahmuti lahinguid kui tõelist hakklihamasinat, kuna Vene suurtükiväe turmtuli jahvatab lakkamatult. “Kuigi viimastel päevadel on olnud täheldada teatavat logistikaprobleemidest tulenevat tuletiheduse langust, on viimased nädalad suurtükitulega töötlemine toimunud katkematult,” märgib Offenbecker.  

Offenbecker, kes liitus Ukrainas tegutseva Rahvusvahelise leegioniga, kirjeldab olukorda rindelinnas kui kaootilist. “Eesliinil on olukord päris muserdav – võitleja eeldatav eluiga on seal umbes neli tundi,” märkis Offenbecker usutluses USA uudisteagentuuriga ABC news.  

Enne sõda umbes 70 000 elanikuga Bahmutist on saanud kummituslinn, kuna enamus elanikonnast on linnast evakueerunud. Siiski mõned jäävad… “Need on inimesed, kellel pole kuhugi minna, isegi kui nad seda sooviksid,” märgib endine merejalaväelane.  

Kuigi mõlemad pooled on sõjas kaotanud kokku hinnanguliselt sadu tuhandeid mehi, on kaotused Ukraina poolel märksa raskemini talutavad, kuna riigi populatsioon on Venemaast palju väiksem. Asjade seis on muutunud sedavõrd drastiliseks, et Kiiev on käivitanud massilise sunniviisilise mobilisatsiooni, mistõttu internet on täis videosalvestusi noormeestest, keda tänavalt jõuga sõjaväekomissariaati viiakse. Paljud nendest saavad enne “hakklihamasinasse” saatmist üksnes minimaalse väljaõppe osaliseks – Bahmutis on nende väljavaated ellu jääda sageli nullilähedased.  

Kuigi Vene väed on viimaste kuude jooksul silmust Bahmuti linna ümber oluliselt koomale tõmmanud, ei ole linna visa vastupanu tõttu tänaseks endiselt suudetud täielikult ümber piirata.  

Allikas 

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.