Ühiskond & Kultuur

USA terviseamet varjas COVID-iga seotud andmeid, et takistada “vaktsiinides kahtlemist”

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Väljaande The New York Times andmetel olevat USA Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (Centers for Disease Control and Prevention — CDC) teinud otsuse jätta COVID-19 kohta hulgaliselt teavet avaldamata, kuna kardeti, et saladuseks jäetud andmed oleksid võinud ameeriklaste vaktsiiniusku kõigutada.

Raportis märgitakse, et avaldamata jäeti info “tõhustusdooside”, haiglaravi ja reoveeanalüüside kohta. Lisaks mainitule varjati ka kriitilist teavet COVID-isse nakatumiste ja surmajuhtumite kohta vanuse, rassi ja vaktsineerituse lõikes.

Millega õigustati andmete avaldamata jätmist? Hirmuga, et andmeid võidakse „valesti tõlgendada”, mis omakorda oleks võinud viia „vaktsiinides kahtlemiseni”, väidab raport.

Avalikkuse eest varjul hoitud andmed ei läinud kokku narratiiviga, mis nägi ette, et kõik peavad saama vaktsiini- ja tõhustusdoosiga süstitud sõltumata sellest, kes nad on või milline on nende olukord.

alikkuse eest varjul hoitud andmed ei läinud kokku narratiiviga, mis nägi ette, et kõik peavad saama vaktsiini- ja tõhustusdoosiga süstitud sõltumata sellest, kes nad on või milline on nende olukord.

Raport:

„CDC pressiesindaja Kristen Nordlund väitis, et Keskus ei ole kiirustanud erinevate andmete avaldamisega, „sest sisuliselt ei ole laiem avalikkus selleks veel valmis”. Tema sõnul on asutuse „prioriteet andmete kogumisel tagada, et need on täpsed ja kasutuskõlbulikud”.”

Teisisõnu, lihtrahvas ei ole võimude hinnangul valmis tõde kuulma.

Nordlundi sõnul oli teiseks põhjuseks kartus, et teavet võidakse “valesti tõlgendada”.

Raporti kohaselt on amet andmeid varjanud enam kui aasta:

„/…/ toimuvaga kursis oleva föderaalametniku sõnul on CDC alates COVID-i vaktsiinide esmakordsest kasutuselevõtust eelmisel aastal regulaarselt teavet kogunud. Ametnik ütles, et asutus ei soovinud neid arve avalikustada, kuna neid võidakse valesti tõlgendada ja selle põhjal väita, et vaktsiinid ei ole tõhusad.”

CDC juht Rochelle Walensky on tunnistanud, et asutus on oma COVIDi juhistes tuginenud sellele, mida inimesed valitsuse arvates on valmis aktsepteerima.

„See sõltus suuresti sellest, mida me arvasime, et inimesed suudavad taluda,” tunnistas Walensky möödunud aasta detsembris antud intervjuus.

Lisaks tunnistas Walensky aasta alguses esimest korda, et üle 75% COVID-19 surmajuhtumitest olid inimesed, „kellel oli vähemalt neli kaasnevat haigust” ja kes olid „juba enne haiged”.

üle 75% COVID-19 surmajuhtumitest olid inimesed, „kellel oli vähemalt neli kaasnevat haigust” ja kes olid „juba enne haiged”

Rochelle Walensky – USA haiguste tõrje ja kontrolli keskuse juhataja

Tema sõnavõtte korrigeeriti hiljem meedia poolt, et jätta mulje, et kaasnevate haigustega seotud surmasid oli tegelikult siiski vähem.

CDC tugines enam kui kahe aasta vältel (koroonaviiruse leviku hindamisel) PCR-testidele, mis, nagu hiljaaegu tunnistati, andsid tohutul hulgal valepositiivseid tulemusi.

Allikas: https://truthunmuted.org/report-cdc-withheld-covid-data-to-prevent-vaccine-hesitancy/ 

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.