Maailmavõim & Geopoliitika

USA senaator: Ukraina sõda kavatsetakse käitada veel pikka aega

Septembris toimunud salastatud Ukraina-teemaliselt briifingult naasnud Ühendriikide senaator väitis pressile, et Ukraina sõjal ei ole niipea lõppu tulemas ning et jutud Kiievi väljavaadetest sõda võita on alusetud.

Missouri osariiki esindav senaator Josh Hawley kogus varemalt tuntust läbi katsete survestada Bideni administratsiooni avalikustama dokumente, mis paljastaksid COVID-19 viiruse puhangu seoseid Wuhani biolaborites tehtud uuringutega.

Hawley väljus salastatud briifingult muserdatud meeleolus, väites, et “kui kuskil peaks olema mingi teekond, mis juhatab Ukraina sõja võiduka lõpuni, siis mina seda täna ei näinud… mida ma seevastu nägin, oli perspektiiv, et eelarvekulu antud sõja finantseerimiseks ei lõppegi ära.”

Hawley sõnul peavad ameerika maksumaksjad lunastama välja Ukrainale antud piiramatu tšeki, mis tähendab reaalsuses sadade miljardite dollarite kulutamist selle nimel, et vundamenteerida “USA staatust maailmaareenil”.

Hawley sõnul peavad ameerika maksumaksjad lunastama välja Ukrainale antud piiramatu tšeki, mis tähendab reaalsuses sadade miljardite dollarite kulutamist selle nimel, et vundamenteerida “USA staatust maailmaareenil”.

Hawley remargid jõudsid meediasse pärast Ukraina presidendi Zelenski viimast visiiti Washingtoni, mille käigus see küsis ameeriklastelt järjekordse 24 miljardi dollari eest täiendavat relvaabi. Zelenski sõnul kaotavat Ukraina sõja, juhul kui soovitud eraldisi ei tehta. Hawley poolt edastatud infot silmas pidades tundub, et Ukraina kaotab sõja hoolimata sellest, kas miljardite vool Kiievisse jätkub või mitte.

Allikas

Esifoto: Anna Bohdan/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.