Ühiskond & Kultuur

ARHIIVIST – USA psühholoogilise sõjapidamise ekspert: Tucker Carlson vallandati, kuna ta pani ameeriklasi mõtlema

USA armee endise psühholoogiliste operatsioonide eksperdi sõnul vallandas Fox News oma populaarseima saatejuhi Tucker Carlsoni, et hoida „elanikkonda poollobotoomses mentaalselt pärsitud olekus“.  

Sellised tähelepanekud pärinevad USA terrorismivastase võitluse eksperdilt Scott Bennettilt.  

Carlsoni ja Fox Newsi teed „läksid lahku“ ootamatult ning tänini spekuleeritakse konkreetse põhjuse üle, miks uudistekanal oma kõige hinnatumale ja populaarsemale saatejuhile ikkagi “kinga andis”.  

Bennetti sõnul kujutas Carlson endast liiga suurt ohtu Ühendriikide institutsionaalsele võimule, kuna ta pürgis selle poole, et muuta tavalisi ameeriklasi iseseisvateks mõtlejateks, kes uurivad neid ümbritsevat maailma süvenenumalt.  

Carlsoni saade oli „intellektuaalne, analüütiline ning keskendunud tõele… ükski teine saatejuht pole kunagi varem Ameerika Ühendriikide ajaloos midagi sellist oma vaatajatele pakkunud, vähemalt nii palju, kui mina seda mäletan,“ nentis Bennett.  

Tucker tuli „vaigistada“, sest ta kujutas endast liiga suurt ohtu „võimudele, institutsioonidele ja agendadele, mille eksisteerimise jaoks on vajalik valgustamata, informeerimata poollobotoomses olekus mentaalselt pärsitud elanikkond, mille liikmed ei sea mitte midagi kahtluse alla, ei uuri ega analüüsi nendeni jõudnud informatsiooni, vaid lihtsalt kuulavad passiivselt, mida sa ütled ja järgivad antud juhiseid,” ütles Bennett.  

Tucker tuli „vaigistada“, sest ta kujutas endast liiga suurt ohtu „võimudele, institutsioonidele ja agendadele, mille eksisteerimise jaoks on vajalik valgustamata, informeerimata poollobotoomses olekus mentaalselt pärsitud elanikkond, mille liikmed ei sea mitte midagi kahtluse alla, ei uuri ega analüüsi nendeni jõudnud informatsiooni, vaid lihtsalt kuulavad passiivselt, mida sa ütled ja järgivad antud juhiseid,” ütles Bennett.

„Tucker Carlson paljastas ka pettuseid, mille taga on FTX ja Demokraatlik partei. Ta tõi avalikkuse ette rahapesu ja väljapressimisi Ukrainas, milles Ameerika Ühendriikide valitsus oli osaline. Ta tõi ameeriklaste tähelepanu alla USA biokeemialaborid Ukrainas ja nende seose Demokraatliku partei, president Barack Obama, asepresident Bideni, Hillary Clintoni, George Sorose, Bill Gatesi ning USA valitsusasutuste ja ravimifirmadega,“ lisas Bennett.   

Endise saatejuhi režiimivastast retoorikat „ei võinud Ameerika meedia ja poliitilised institutsioonid lihtsalt rohkem taluda“, ütles Bennett, lisades, et Tuckeri lahkumine on märk „Ameerika meedia surmast“.   

Endine USA armee psühholoogiliste operatsioonide ohvitser väitis ka, et senaator Chuck Schumer võis Foxi ähvardada, et kui televõrk Carlsonit ei vallanda, siis kasutab ta Fox Newsi populaarseima saatejuhi eetrist kõrvaldamiseks CIA ja FBI abi.  

Demokraatide partei senati fraktsioonijuhiks olev Schumer nõudis juba varemalt Carlsoni eetrist eemaldamist.

Demokraatide partei senati fraktsioonijuhiks olev Schumer nõudis juba varemalt Carlsoni eetrist eemaldamist pärast seda, kui Carlson edastas oma saates kaadreid, mis näitasid, kuidas 6. jaanuari Kapitooliumi niinimetatud “mässu” juhid lubati tegelikkuses vabalt hoonesse sisse ning politseinikud olid neile saatjateks. 

Üheks Tuckeri vallandamise ametlikuks põhjuseks on kohtuasi, mille algatas saate endine produtsent Abby Grossberg, kes väidab, et Tucker ahistas teda seksistlike ja antisemiitlike kommentaaridega.   

Samas tunnistab Grossbergi enda advokaat, et naine pole Carlsoniga mitte kunagi isegi kohtunud. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.