fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

USA õhujõudude ohvitser süütas ennast Gaza genotsiidi vastu protesteerides põlema ja hukkus


Ameerika Ühendriikide õhujõudude ohvitser süütas ennast Washingtonis Iisraeli saatkonna ees põlema ning hukkus. Noor sõjaväelane protesteeris Iisraeli sõjakuritegude vastu ning deklareeris, et ei soovi aidata kaasa Gazas palestiinlaste kallal toime pandavale genotsiidile.

Washingtonis Iisraeli saatkonna ees Gaza palestiinlaste tapmise vastu protesteerides end põlema pannud õhujõudude ohvitser suri peagi haiglas põletusest saadud vigastustesse.

Hukkunud 25-aastane Aaron Bushnell oli lootustandev IT-insener, kes oli juba võtnud vastu otsuse USA relvajõududest lahkuda. Ühendriikide õhujõud on tänaseks ka omalt poolt kinnitanud, et Bushnell suri haiglas protestiaktsiooni käigus saadud vigastustesse.

Bushnell viidi 25. veebruaril kriitilises seisundis haiglasse pärast seda, kui ta kastis end Washingtonis Iisraeli saatkonna ees üleni süütevedelikuga ning läitis tulemasina, neeldudes leekidesse. Sündmust salvestanud videolt on näha, kuidas surmavatesse leekidesse lahvatanud Bushnell jätkas põlevana sammumist Iisraeli saatkonna poole hüüdes surmaagoonias “vabastage Palestiina”, kuni kokku varises. Bushnelli keha põles enam kui minuti, enne kui politsei leegid kustutada suutis.

Aktiivses teenistuses olev lennuväelane oli oma LinkedIn-profiili kohaselt IT-insener, kes teenis San Antonios, Texases. Bushnell kirjeldas oma CV-s, et tal on “väga head suhtlemisoskused” ning et talle meeldib töötada osana meeskonnast.

“Minu nimi on Aaron Bushnell… ma olen Ameerika Ühendriikide õhujõudude teenistuja ning ma ei kavatse enam olla kaasosaline genotsiidis ning ma kavatsen korraldada äärmusliku protestiaktsiooni, kuid võrreldes sellega, mida peavad kogema palestiinlased, ei pea ma oma kannatusi märkimist väärivaks.”

Muuhulgas oli Bushnell aktiivne kristlane, kes omas sidemeid vähemalt kahe anarhistliku liikumisega.

Bushnell salvestas oma protestiaktsiooni ning vabasurma videole, sõnades vahetult enne surma kaamerasse: “Minu nimi on Aaron Bushnell… ma olen Ameerika Ühendriikide õhujõudude teenistuja ning ma ei kavatse enam olla kaasosaline genotsiidis ning ma kavatsen korraldada äärmusliku protestiaktsiooni, kuid võrreldes sellega, mida peavad kogema palestiinlased, ei pea ma oma kannatusi märkimist väärivaks.”

2024. aasta veebruari lõpu seisuga olid Iisraeli relvajõud oma rünnakutes tapnud (30 000 hukkunut) ja haavanud (70 000 haavatut) üle 100 000 palestiinlase. Nendest enamus naised ja lapsed. ÜRO julgeolekunõukogu on üritanud korduvalt vastu võtta resolutsiooni, mis nõuaks sõjategevuse kohest lõpetamist, ent viieteistkümnest ÜRO julgeolekunõukogu liikmest kolmeteistkümne poolt toetatud resolutsioon on korduvalt blokeeritud Ameerika Ühendriikide vetoga. Ühendriikide ainsaks liitlaseks Iisraeli sõjategevuse jätkamise toetamisel on olnud Ühendkuningriik, mis on korduvalt hääletamisest loobunud.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto Twitterist Times Now News kaudu

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.