fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

USA merevägi muretseb Jeemeni droonide allatulistamise hinna pärast

Hetkel Punasel merel seilavale USA mereväele teeb kasvavat muret asjaolu, et Jeemeni väikedroonide parvede allatulistamine ülikallite seniitrakettidega ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik.

Toetamaks palestiinlasi Iisraeli poolt Gazas teostavate rünnakute vastu asus Jeemeni Houthide liikumine ründama Punasel merel seilavaid Iisraeliga seotud laevu, eesmärgiga anda löök Iisraeli majanduse pihta.

Detsembri lõpu seisuga oli Jeemen saatnud teele üle 100 ründedrooni. Kuigi USA mereväel on õnnestunud 38 Jeemeni rünnakut nurjata, ei ole 1-4,3 miljoni dollariliste rakettide kasutamine selleks otstarbeks majanduslikult kuigi efektiivne, arvestades, et ühe Jeemeni drooni maksumus on umbes 2000 dollarit.

Kuigi USA mereväel on õnnestunud 38 Jeemeni rünnakut nurjata, ei ole 1-4,3 miljoni dollariliste rakettide kasutamine selleks otstarbeks majanduslikult kuigi efektiivne, arvestades, et ühe Jeemeni drooni maksumus on umbes 2000 dollarit.

“Missiooni kõrge maksumus muutub probleemiks, kuna isegi kui me tulistame nende droonid ja raketid alla, tähendab kulude suur vahe, et kaotajaks pooleks jääme ikkagi meie,” sõnas USA endine sõjaväeametnik usutluses väljaandele Politico. “Me peame asuma vaatama, kuidas töötada välja tõrjesüsteemid, mille kulukus oleks proportsionaalne tõrjutava ohuga,” lisas ta.

USA poolt kokku kogutud rahvusvaheline flotill on pannud Jeemeni võime saatma üleskutseid Ühendriikide poolt juhitud missioonil osalevatele riikidele. Ansarallahi vastupanuliikumise juht Abdul-Malik al-Houthi deklareeris: “Ma soovitan kõikidel riikidel, mida USA üritab Iisraeli nimel kokku koondada, hoiduda sellesse liitu astumast, et vältida oma kaubandusliinide tarbetut ohtu asetamist – milleks teile seda vaja on?” Ta jätkas: “Me ründame üksnes Iisraeliga seotud laevu, hoidudes teiste aluste ründamisest, me teeme seda, kuna Gazas toimuvat ei saa enam ignoreerida.”

Jeemeni rünnakud Iisraeli alustele on sundinud maailma suurimatest kaubalaevade firmadest vähemalt kuut loobuma Punasel merel seilamisest, suunates kaubalaevad suure ringiga ümber Aafrika mandri.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.