AudioMaailmavõim & Geopoliitika

USA ekspresident Donald Trump: Minu süüdistuste taga on George Sorose poolt pukki pandud prokurörid

George Soros. Foto: Giacomo Morini/Shutterstock.com

AUDIOLUGU kuulatav lehekülje lõpus

Olles saanud teada teda peatselt ähvardavast arreteerimisest, teatas USA ekspresident Donald Trump, et talle süüdistust koostavat Manhattani ringkonnaprokuröri bürood rahastab multimiljardär George Soros. 

Manhattani ringkonnaprokurör Alvin Bragg, kellele Donald Trump oma postituses viitas, valiti oma ametikohale 2021. aasta novembris. Vasakpoolsete vaadetega miljardär George Soros rahastas Braggi kaudselt, andes miljon dollarit mittetulundusühingule Color of Change, mis omakorda kulutas raha Braggi valimiskampaania jaoks.  

Color of Change kujutab endast radikaalset aktivistide rühmitust, mis kirjeldab end kui riigi suurimat veebipõhist rassidevahelise õigluse eest seisvat organisatsiooni. Fox Newsi andmetel on Soros suunanud 40 miljonit dollarit ringkonnaprokuröride valimiskampaaniatesse üle kogu USA.  

Fox Newsi andmetel on Soros suunanud 40 miljonit dollarit ringkonnaprokuröride valimiskampaaniatesse üle kogu USA. 

Endine New Yorgi politseiülem Bill Bratton kritiseeris ajalehe New York Post vahendusel Sorose ühe miljoni dollarist annetust Color of Change survegrupile. „Kui võtame vaatluse alla kõik need Ameerika linnad, kus vohab kuritegevus ja korralagedus … siis mis on nendel linnadel kõigil ühist?“ New Yorgi endise politseiülema sõnul on selleks „ringkonnaprokurörid, kellest peaaegu kõiki on finantseerinud George Soros.“ 

New York Post avaldas, et „Soros annetas miljon dollarit ka Alvin Braggi eduka ringkonnaprokuröri kampaania tarvis, kanaliseerides raha läbi poliitilise tegevuse komitee Color of Change.“ 

Veebipõhine uudisteportaal “Gothamist” avaldas, et „Color of Change, rühmitus, mis on alates 2016. aastast edukalt toetanud “uuendusmeelseid” prokuröre üle kogu riigi… teatas, et nad suunavad miljon dollarit Braggi valimiskampaaniasse. Raha kasutati postikulude katmiseks, telefoni teel valijatele programmi tutvustamiseks ning näost näkku tehtavaks agitatsiooniks.“ 

„Kui võtame vaatluse alla kõik need Ameerika linnad, kus vohab kuritegevus ja korralagedus … siis mis on nendel linnadel kõigil ühist?“ New Yorgi endise politseiülema sõnul on selleks „ringkonnaprokurörid, kellest peaaegu kõiki on finantseerinud George Soros.“ 

Rahvuslik Politseiliit süüdistas Sorost ultravasakpoolsete prokuröride Alvin Braggi (New York), Kim Foxxi (Chicago), Larry Krasneri (Philadelphia) ja George Gasconi (Los Angeles) rahastamises ning nimetatud prokuröride valimiskampaaniaid selles, et need soodustvad vägivaldseid kuritegusid. 

Color of Change ise kiitis Braggi aga järgnevate sõnadega: 

Uus info: Manhattani ringkonnaprokurör Alvin Bragg võitis 2021. aasta novembris üldvalimised rohkem kui 83% toetusega. Ta asus ametisse 1. jaanuaril 2022 ning tema praegune ametiaeg lõpeb 1. jaanuaril 2026. 

Alvin Bragg on kogenud advokaat ja endine New Yorgi peaprokurör. Bragg on pühendanud rohkem kui kakskümmend aastat selleks, et kaitsta neid New Yorgi elanikke, kellel puudub kõrge sotsiaalne staatus või mõjuvõim. Ta kandideerib Manhattani ringkonnaprokuröriks, et oma ametialase- ja elukogemusega seista kriminaalõiguse reformimise keskmes. Kui Bragg valituks osutub, saaks temast esimene mustanahaline ringkonnaprokurör, kes juhib Manhattani ringkonnaprokuratuuri bürood. 

Põlise Harlemi elaniku ja ainsa mustanahalisena selles kampaanias on Alvin Braggil olnud otseseid kokkupuuteid kriminaalõigussüsteemiga, mis on kujundanud tema poliitilisi vaateid ja arusaamu ebaõiglusest. 

Bragg koges Harlemis üles kasvades vahetult vägivalda ning oli sellele tunnistajaks. Teismelise poisina pidasid New Yorgi politseinikud Braggi korduvalt kinni ja otsisid läbi. Kolmel korral toimus läbiotsimine relva ähvardusel. Ta on näinud, kuidas talle kalleid inimesi vahistatakse ning on avanud oma kodu uksed lähedasele pereliikmele peale tema vangistust.  

Nüüd on Braggil võimalus jäädvustuda kurikuulsalt USA ajalukku, esitades süüdistuse riigi endisele presidendile Donald Trumpile. 

Suure järgijaskonnaga Twitteri kasutaja nimega “Catturd” juhtis tähelepanu asjaolule, et korrumpeerunud New Yorgi ringkonnaprokurör Alvin Bragg sai Soroselt New Yorgi ringkonnaprokuröriks kandideerides 1 miljon dollarit ning teenis sellega ära Elon Muski tähelepanu ja järgneva vastuse: „Soros on avastanud nutika arbitraaži võimaluse: mitmetel väiksematel poliitilistel mõõduvõttudel, nagu kandideerimised ringkonnaprokuröride ja kohtunike ametikohtadele, on iga poliitkampaaniasse investeeritud dollari kohta saadav mõjuvõim kõrgem kui suurte poliitiliste kampaaniate puhul. See tähendab muuhulgas, et lõpptulemust on palju lihtsam mõjutada.“ 

„Soros on avastanud nutika arbitraaži võimaluse: mitmetel väiksematel poliitilistel mõõduvõttudel, nagu kandideerimised ringkonnaprokuröride ja kohtunike ametikohtadele, on iga poliitkampaaniasse investeeritud dollari kohta saadav mõjuvõim kõrgem kui suurte poliitiliste kampaaniate puhul. See tähendab muuhulgas, et lõpptulemust on palju lihtsam mõjutada.“ 

Elon Musk

Muski tõdemusest nähtub, et süüdistuse esitamine Donald Trumpile ja USA ekspresidendi vahistamine on üksnes järgmine viis, kuidas Sorose rahastatud radikaalsed vasakpoolsed USA valimistekampaaniasse sekkuvad.  

Trump säutsus Twitteris, et „illegaalsed lekked“ Braggsi büroost viitasid sellele, et ta arreteeritakse. Ekspresident väljendas ennast järgnevalt:  

NÜÜD VIITAVAD ILLEGAALSED LEKKED KORRUMPEERUNUD JA POLITISEERUNUD MANHATTANI RINGKONNAPROKURÖRI BÜROOST, (MIS ON LUBANUD SÜNDIDA UUTEL VÄGIVALDSETE KURITEGUDE REKORDITEL NING MILLE JUHTI RAHASTAB GEORGE SOROS) SELLELE, ET KUIGI ÜHTEGI KURITEGU POLE SUUDETUD TÕESTADA, SIIS VANALE JA TÄIELIKULT ÜMBERLÜKATUD MUINASJUTULE PÕHINEDES VAHISTATAKSE SELLEST HOOLIMATA… ENDINE AMEERIKA ÜHENDRIIKIDE PRESIDENT… PROTESTIGE, VÕTKE MEIE RIIK TAGASI!

Fox Newsi andmetel valmistub Bragg vabariiklaste presidendikandidaati süüdistama selles, et Trump maksis kuulduste järgi 2016. aastal presidendikandidaadina pornostaar Stormy Danielsile vaikimisraha. 

Parlamendi spiiker Kevin McCarthy astus Twitteris prokuratuuri potentsiaalsete süüdistuste valguses Donald Trumpi kaitseks välja. „Hakkab jälle pihta – ennekuulmatu võimu kuritarvitamine radikaalse ringkonnaprokuröri poolt, kes laseb vägivaldsetel kurjategijatel minna, ihudes samal ajal president Trumpile poliitilist kättemaksu.  

Parlamendi spiiker ütles: „Panen vastavad komiteed koheselt uurima, kas riiklikke vahendeid kasutatakse meie demokraatia õõnestamiseks poliitiliselt motiveeritud süüdistustega valimistesse sekkudes.“  

Oodatakse, et Manhattani ringkonnaprokurör Alvin Bragg süüdistabki Trumpi kuriteos, mis on seotud 2016. aastal tehtud maksetega, et summutada kuulujutte ekspresidendi abieluvälistest afääridest. Bragg tõstis süüdistuse väärteo kategooriast kuriteo kategooriasse. Antud käik ei sobitu aga üldse Braggi tavapärasesse mustrisse reeglina süüdistatava karistusi leevendada.  

Bragg on ametisse asumisest saati kergendanud karistust umbes 52% kõikidest juhtumitest, millega tema büroo on tegelenud. Mitmete juhtumite puhul muudeti kuritegu väärteoks. Braggi eelkäijad kergendasid karistust üksnes vähem kui 40% juhtumite puhul. 

Trumpi arreteerimine leiab aset pärast läbikukkunud juurdlust, mis ei suutnud tuvastada Trumpi väidetavat kokkumängu Vene võimudega, kahte ummikusse jooksnud presidendi tagandamise protsessi, erikomisjoni uurimist salastatud dokumentide lekitamise kohta, mis susises olematuks Bideni administratsiooni märksa hullema analoogse skandaali valguses, ning 6. jaanuaril algatatud menetlust, mis samuti ei suutnud leida mingisugust alust süüdistustele, nagu oleks president Trump kutsunud rahvast üles mässule.  

Teisisõnu: äsja aset leidnud süüdistuste draama kujutab endast ei enamat kui Demokraatliku partei viimast meeleheitliku katset hoida Trump valgest majast eemal. 

Äsja aset leidnud süüdistuste draama kujutab endast ei enamat kui Demokraatliku partei viimast meeleheitliku katset hoida Trump valgest majast eemal. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.