AudioMaailmavõim & Geopoliitika

UNICEF tunnistab, et Gaza on pommitatud laste surnuaiaks – mõtteid selektiivsest südametunnistusest

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus

ÜRO Lastefondi kõneisik James Elder tõdes Genfis antud pressikonverentsil, et Israeli pommituskampaania on muutnud Gaza sektori “laste surnuaiaks”.

Elderi sõnul on UNICEF nõudnud koheselt pärast sõjategevuse algust relvarahu kehtestamist, et võimaldada humanitaarabi saabumist ning laste evakueerimist sõjatsoonist.

Tänase seisuga juba aegunud andmeid (ohvrite hulk tõuseb iga päevaga) tsiteerinud Elder lausus järgmist: “Meie suurimaks hirmuks oli, et esmalt tosinad ohvrid muutuvad peagi sadadeks ning seejärel tuhandeteks mõrvatud lasteks… need õudusunenäod on tänaseks reaalsuseks saanud, kuna üle 3450 lapse on Gazas juba tapetud ning nende arv kasvab igapäevaselt hirmuäratava kiirusega… Gazast on saanud tuhandete laste ühishaud ning elav põrgu ellujäänutele.”

Meie suurimaks hirmuks oli, et esmalt tosinad ohvrid muutuvad peagi sadadeks ning seejärel tuhandeteks mõrvatud lasteks… need õudusunenäod on tänaseks reaalsuseks saanud.

James Elder, ÜRO LASTEFONDI KÕNEISIK


Elder toonitas, et lisaks (märkus: Ameerika Ühendriikide ulatuslikku poliitilist ja militaarset tuge omava) Iisraeli sõjaväe pommituskampaanias vahetult tapetud lastele on oodata ohvrite arvu hüppelist kasvu seoses tõsiasjaga, et rünnakutes on hävitatud Gaza sektori veevarustus, mis töötab hetkel vaid 5% võimsusel. Eeskätt on surmaohus imikud, kelle võime dehüdratsioon üle elada on kõige kesisem.

“Üks minu UNICEF-i kolleegidest, Nesma, kes elab ja töötab Gazas, ütles, et tal on endal kaks last, 4-aastane Talia ja 7-aastane Zain, ning et tema süda on murtud, kuna ta näeb kõikjal enda ümber lapsi, kes soovivad vaid kruusitäit vett, mida pole aga enam kuskilt leida.”

Lisaks dehüdratsioonile seisavad Gaza sektori lapsed silmitsi eluaegsete psühholoogiliste traumadega – UNICEF-i hinnangul oli juba enne Iisraeli pommituskampaania algust Gazas üle 800 000 lapse, kes vajasid vaimse tervise alast abi. Ekstreemne stress ja hirm elu eest on pannud paljud lapsed ennast vigastama, kiskudes juukseid peast ning kraapides oma haavu veritsema.

“Seega me palume mitte üksnes Talia ja Zaini, vaid kõikide 1,1 miljoni Gaza lapse nimel, et kuulutataks välja kohene humanitaarne relvarahu. Gaza blokaad on vaja lõpetada ning avada humanitaarkoridorid, mis võimaldaksid joogivee, toidu, ravimite ja kütte transporti elanikkonnale.”

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:


Tänase päeva seisuga on mõnenädalase pommituskampaania käigus hukkunud Gazas ligi 10 korda rohkem lapsi kui ligi kaheaastase sõjategevuse käigus Ukrainas.

Tänase päeva seisuga on mõnenädalase pommituskampaania käigus hukkunud Gazas ligi 10 korda rohkem lapsi kui ligi kaheaastase sõjategevuse käigus Ukrainas.

adrian bachmann


Kui kellelgi peaks olema soovi omada sisevaadet maailma poliitikute, riigijuhtide, diplomaatide, ajakirjanike ning julgeolekuekspertide südame tundlikusse, vaimu siirusesse ja hinge vaprusesse, siis tasub tähelepanelikult vaadata, millised on olnud konkreetse isiku reaktsioonid (nii avalikud kui eraviisilised) ÜRO lastekaitse agentuuri kõneisiku poolt kirjeldatud veretööle Gazas ning kõrvutada seda reaktsiooni (või tõenäolisemalt selle puudumist) ülevoolava ahastusega, mida see sama isik on varasemalt eksponeerinud moraalse nördimuse vääriliseks kuulutatud sõdades hukkunute suhtes.

Kummalisel kombel pole nädalaid väldanud, igapäevaselt Ukraina sõjast sada korda rohkem lapsohvreid põhjustanud pommituskampaania Gazas sundinud praktiliselt kedagi sotsiaalmeediakontodele Palestiina lipukest lisama. Käsku pole ju veel antud… et tegemist oleks ohvritega, keda võim lubaks või lausa kohustaks leinata.

adrian bachmannSellise võrdluse käigus selgub, kelle näol on tegemist inimesega, kes ei talu ülekohut, sõltumata sellest, kes on ohver ja kes ründaja, ning kelle näol on tegemist pelga karjeristiga, kelle valikuline moraalne nördimus on üksnes pantomiimiks – valuutaks, millega karjääriredelil edenemise ootuses kaubelda.

Kui rääkida selle maailma vägevate asemel aga tavainimestest, kes väljendavad oma sentimenti eravestlustes ja sotsiaalmeedias – peamiselt eesmärgiga teostada sotsiaalset kamuflaaži, et sulanduda paremini massi ning signalleerida oma valmisolekut vihata ja armastada neid, keda masside afekti manipuleerivad võimulolijad parajasti vihata ja armastada käsivad, siis… kummalisel kombel pole nädalaid väldanud, igapäevaselt Ukraina sõjast sada korda rohkem lapsohvreid põhjustanud pommituskampaania Gazas sundinud praktiliselt kedagi sotsiaalmeediakontodele Palestiina lipukest lisama. Käsku pole ju veel antud… et tegemist oleks ohvritega, keda võim lubaks või lausa kohustaks leinata.

Kui on miskit, mis on veel kaugemal suurehingelisusest kui südame külmus, siis selleks on selektiivne südametunnistus.

adrian bachmann


Maailmas on vähe asju, mis on eemaletõukavamad kui amoraalsus. Kuid kui on miskit, mis on veel kaugemal suurehingelisusest kui südame külmus, siis selleks on selektiivne südametunnistus, mida eksponeeritakse kogu maailma (eeskätt aga selle maailma vägevate) ees või surmatakse juba eos iseenese teadvuses vastavalt vajadusele tagada oma edenemine silmakirjalikkusest ja sõgedusest tulvil maailmas.

Kohustuslik ja keelatud kaastunne vastavalt ohvrile on võimutruuduses moraalsesse sõgedusse töödeldud massidele olnud omane kõikidel ajastutel. Kummatigi ei ole selle tunnistajaks olemine tänapäeval kergem – pigem vastupidi.

Gaza võika “laste surnuaia” taustal tasub oma selektiivse südametunnistuse üle mõtiskleda kõige enam aga ennast kristlasteks arvavatel inimestel.

adrian bachmannGaza võika “laste surnuaia” taustal tasub oma selektiivse südametunnistuse üle mõtiskleda kõige enam aga ennast kristlasteks arvavatel inimestel, kellel oleks ülim aeg meenutada Kristuse sõnu…

Tõesti, ma ütlen teile, mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle.
Matteuse 25:40

Esifoto: Abu Adel – foto/Shutterstock.com

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.