Maailmavõim & Geopoliitika

Ungari välisminister: NATO on „sõjapsühhoosis“ ja peab rahu saavutamiseks kurssi muutma

NATO on praegu sõjapsühhoosi seisundis, mis toob endaga kaasa tõsise konflikti eskaleerumise ohu, ning peab võimalikult kiiresti oma strateegiat muutma, hoiatas Ungari välis- ja kaubandusminister Péter Szijjártó aprillis Brüsselis peetud sõnavõtus.

NATO-Ukraina nõukogu kohtumisele järgnenud pressikonverentsil ütles Szijjártó, et kõik kohtumisel arutatu kinnitas vajadust võimalikult kiiresti rahu saavutamise järele, sest olukord lahinguväljal näitab selgelt, et ilma kiire diplomaatilise lahenduseta suurenevad hukkunute arv ja üldine häving dramaatiliselt.

„On selge, et sõjategevus muutub üha aktiivsemaks ja selle tagajärjed tõsisemaks ning et inimelude päästmiseks ja hävingu ärahoidmiseks tuleks nüüd kõik jõupingutused rahu saavutamisele suunata,“ hoiatas ta.

Szijjártó sõnul on halb uudis aga see, et Ungari seisukoht esindab praegu NATO-s vaid vähemuse seisukohta. Ta tsiteeris kohtumisel osalenud nimetut vastaspoolt, kes ütles: „Eesmärk ei ole rahu leidmine, vaid sõja võitmine.“

Deviis, et eesmärk ei ole rahu tagamine, vaid sõja võitmine, kirjeldab üsna täpselt NATO liikmesriikidele praegu omast sõjapsühhoosi.

Péter Szijjártó, UNGARI VÄLIS- JA KAUBANDUSMINISTER

„Deviis, et eesmärk ei ole rahu tagamine, vaid sõja võitmine, kirjeldab üsna täpselt NATO liikmesriikidele praegu omast sõjapsühhoosi. Valdav osa tänastest sõnavõttudest on olnud sellest, kuidas suurendada relvatarneid Ukrainale,“ selgitas Szijjártó.

Sellega seoses märkis ta, et relvasaadetisi on üha raskem komplekteerida, osaliselt seetõttu, et suur osa liitlastest on oma ladudes oleva sõjavarustuse nüüdseks juba peaaegu täielikult loovutanud. Olukorra illustreerimiseks tuletas Szijjártó meelde, et Ungari täidab praegu koos Tšehhi Vabariigiga õhupolitsei ülesandeid Slovakkias, sest Bratislava on kõik oma lennukid Kiievile üle andnud ja uued ei ole veel saabunud.

Szijjártó sõnul väideti kohtumisel ka seda, et Euroopa laskemoonaladusid tuleks tühjendada, st kogu olemasolev varustus tuleks Ukrainale üle anda, ning see meeleheitlik olukord kirjeldab selgelt, kui keeruliseks on relvatarned muutunud.

„Mitte ainult füüsilistel põhjustel, et relvastust lihtsalt ei ole piisavalt, vaid ka seetõttu, et relvasaatetised on seni osutunud eesmärkidega võrreldes ebaõnnestunuks,“ selgitas ta.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.