AudioÜhiskond & Kultuur

Ungari peaminister: Läänes on valla päästetud rahvuseid hävitav viirus

Ungari peaminister Viktor Orbán Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

AUDIOVERSIOON kuulatav lehekülje lõpus

Lääs seisab silmitsi progressiivsete idealistide käivitatud “rahvaid hävitava viirusega”, mis hukutab kogu tsivilisatsiooni, kui konservatiivid ei võitle selle ohjeldamise nimel, hoiatas Ungari peaminister Viktor Orbán. 

Mais Budapestis kõneldes edastas Ungari peaminister (keda peetakse laialdaselt Lääne konservatiivse liikumise silmapaistvaimaks liidriks) oma hoiatuse sadadele poliitikutele, riigijuhtidele ja konservatiivsetele aktivistidele.  

“Meie vastu on käivitatud viiruserünnak. See viirus töötati välja progressiivsetes liberaalsetes laborites,” ütles Orbán. “See viirus ründab Läänemaailma kõige haavatavamat punkti, milleks on rahvas. See on rahvast hävitav viirus, mis pihustab ja pulbristab meie rahvaid.”

See viirus ründab Läänemaailma kõige haavatavamat punkti, milleks on rahvas. See on rahvast hävitav viirus, mis pihustab ja pulbristab meie rahvaid.

ungari peaminister viktor Orbán

Ungari valitsusjuht ütles, et tema riiki nähakse konservatiivse mõtte inkubaatorina ja ühe viimase veel alles jäänud globalismivastase tugipunktina. Orban märkis, et konservatiivid saabusid Budapesti erinevatest riikidest üle maailma, sealhulgas Ameerika Ühendriigid, Mehhiko, Brasiilia, Iisrael ja Jaapan. 

“Pole paha seltskond, aga kuidas ungarlased nii väärikasse klubisse sattusid? Me ei ole suured, me ei ole hirmuäratavad, me ei ole rikkad, meil ei ole suurt armeed, meil ei ole tohutut SKP-d ja me ei ole eriti rahvarohked. Kes meist hoolib? Kuid siin me täna oleme. 

Ma arvan, et on ainult üks põhjus, miks me oleme selles eliitklubis. On üks asi, mis muudab meie riigi oluliseks kohaks. See on tõsiasi, et Ungari on tegelikult inkubaator, kus eksperimenteeritakse konservatiivse tulevikupoliitikaga. Ungari on koht, kus me pole üksnes rääkinud progressiivsete liberaalide alistamisest ja konservatiivse kristliku poliitilise pöörde tegemisest, vaid me oleme seda reaalselt ka teinud.” 

Ungari peaminister nentis, et Euroopat tabanud rünnak ei ole pelgalt majanduslik, vaid siseneb sügavamale nendesse väärtustesse ja kultuuri, mis on Euroopat põlvkondade kaupa määratlenud. 

“Ma teatan teile, et me kõik oleme rünnaku all, nii Euroopas kui ka Ameerikas. Samuti pean teile teatama, et rünnak ei olnud majanduslik. Meil on tegemist bioloogilise relvaga,” ütles Orbán. “Rahvus on Lääne kultuuri suur leiutis. See on vaba maailma süda, kuid ühtlasi on see ka Läänemaailma Achilleuse kand. Kui rahvad aurustuvad, lagunevad, roostetavad, kaob vaba elu võimalus ja Lääs langeb. Ilma kodumaata inimesed ei saa kunagi olla vabad, nad saavad olla üksnes globaalse eliidi maata etturid.” 

Rahvus on Lääne kultuuri suur leiutis. See on vaba maailma süda, kuid ühtlasi on see ka Läänemaailma Achilleuse kand. Kui rahvad aurustuvad, lagunevad, roostetavad, kaob vaba elu võimalus ja Lääs langeb. Ilma kodumaata inimesed ei saa kunagi olla vabad, nad saavad olla üksnes globaalse eliidi maata etturid.

viktor Orbán

Kuigi see võib tänapäeval paljudele konservatiividele tunduda enesestmõistetav, ei olnud Ungari alati konservatiivsuse kants. Orbán ja Ungari tõusid rahvusvahelise tähelepanu keskele siis, kui tema riik võttis aastatel 2015–2016 kindla positsiooni sisserände vastu. Üllatusliku liigutusena ütles Orbán, et peab tänama miljardärist oligarhi George Sorost selle poliitilise kingituse eest, mis aitas Ungari poliitilisele kaardile viia, määratledes Ungarit riigina, mis on pühendunud Euroopa piiride ja kultuuripärandi kaitsmisele.  

“Aga midagi pole teha. Inimene plaanib, Jumal teeb. Tegelikult võlgneb Ungari eksperiment oma ülemaailmse kuulsuse George Sorosele. Jumala teed on etteaimamatud. Kui George Soros ei oleks rünnanud Ungarit, kui ta poleks teatanud oma programmist miljonite ebaseaduslike sisserändajate ümberasustamiseks Euroopasse oma valitsusväliste organisatsioonide võrgustiku abiga, ei oleks me kunagi esikaantele jõudnud. Kuid onu George teatas oma ümberasustamisprogrammist, lähetas oma valitsusväliste organisatsioonide armee ja asus oma suurt visiooni ellu viima. Nad ujutasid esmalt Balkani riigid üle ebaseaduslike sisserändajatega ja rajasid tee inimeste smugeldamiseks otse Euroopa südamesse. Ent seejärel põrkusid nad kokku Ungariga. Me seiskasime nende tegevuse, võttes vastu meile esitatud väljakutse. Me kaitsesime ennast, ehitasime tara ja turvasime sedasi oma riiki.” 

Orbán ütles, et keset migratsioonivõitlust Sorose, valitsusväliste organisatsioonide ja Brüsseliga taipas ta, kuidas seda lahingut tuleb pidada. 

“Mõne aja pärast mõistsin, et piiride kaitsmisest ei piisa. Enesekaitseks ei jätku füüsilisest võitlusest; Me saame oma riiki kaitsta üksnes siis, kui osaleme ka intellektuaalsetes ja ideoloogilistes lahingutes. Leidsime end keset ideoloogilist lahinguvälja, sest avatud migratsioon on liberaalse progressiivse filosoofia oluline osa. Meil ei jäänud seega muud üle, kui võtta vastutusele avatud ühiskonna ideoloogia ja koos sellega kogu George Sorose impeerium.” 

Orbán märkis, et Ungari ei ole riik, mis kedagi ründab, vaid riik, mis keskendub üksnes enda kaitsele. 

“Meie, ungarlased, ei ründa. Me ei taha teistele riikidele öelda, mida arvata rändest, sooteooriast või Euroopa üliriigist. Ja kindlasti ei taha me ameeriklastele öelda, mida mõelda. Igal rahval on õigus elada vastavalt oma tahtele ja isikupärale. Jah, me ei ründa, me kaitseme. Me kaitseme, sest globalistlik progressiivne eliit tahab meile oma tahet peale suruda, tahab meile öelda, mida mõelda ja kuidas elada.” 

Igal rahval on õigus elada vastavalt oma tahtele ja isikupärale.

viktor Orbán

Ungari juht rõhutas rahvusriigi tähtsust, ning hoiatas, et riikliku suveräänsuse eksistents on ohus. 

“Mu sõbrad, rahva idee on meie eriline Lääne pärand. Sellepärast ungarlased seda tunnustasidki, sellepärast sõlmisid nad verepakti, sellepärast organiseerusid nad rahvaks, sellepärast me ühinesime Läänemaailmaga ja sellepärast ei kadunud me ajaloo uttu, nagu juhtus teiste Läände tulnud Aasia rahvastega. Kui Läänes levis rahvuspõhine poliitiline organiseerumine, tõusime me üles, edestasime tsivilisatsioonide võidujooksus oma Lääne kolleege. See tõestas, et rahvas on parim raamistik. See on parim raamistik suikunud jõudude vallandamiseks riigi kodanikes ja kogu kogukonna huvide teenimiseks. Kui inimene valdab, aktsepteerib ja võtab omaks ühise keele, ajaloo ja kultuuri, saab ta rahva täisliikmeks ja on seega vaba. Selline oli Lääne tsivilisatsiooni suur eelis. Seepärast olime pikalt teistest mandritest sajandeid ees. Just see tsivilisatsiooniline konkurentsieelis, mu kallid sõbrad, on täna aga rünnaku all. Ja mul on kahju tõdeda, et see rünnak on olnud edukas.” 

Orban hoiatas, et teised tsivilisatsioonid maailmas ei ole mitte ainult Euroopale majanduslikult järele jõudnud, vaid on “meist lihtsalt üle kasvanud”. Ungari riigipea kurtis, et Läänemaailm moodustab praegu vaid vähem kui 40 protsenti maailma majandustoodangust, olles vaid 20 aasta eest moodustanud 60% planeedi SKT-st.  

Ungari riigipea kurtis, et Läänemaailm moodustab praegu vaid vähem kui 40 protsenti maailma majandustoodangust, olles vaid 20 aasta eest moodustanud 60% planeedi SKTst.

Lisaks on Lääs kaotamas võidujooksu rahvastiku kasvu osas, kuna Lääne kiiresti vähenev demograafia on “maskeeritud” massilise sisserändega. Majandusliku, kultuurilise ja demograafilise languse juures on Läänel alles jäänud vaid üks argument, milleks on sõjaline võimekus, nentis Orbán.  

“Seega tunnistagem, et meil ei lähe hästi, Läänel ei lähe tsivilisatsioonide konkurentsis üldse hästi ja halvim on see, et süüdi selles oleme meie ise. Meil ei ole konkurenti, kes oleks võinud meie kallal sellist laastamistööd teha. Kui vasakpoolsed vallandasid maailmas viiruse, ütlesid paljud heatahtlikud konservatiivid, et see rahvavastane viirus on pelgalt laboratoorne kahjur. Vasakpoolsed ei taha tegelikult oma radikaale maailma lahti lasta, nad hoiavad neid ise ohjes, uskusid nad. Kuid seda ei juhtunud. Ärgem olgem naiivsed. Täna me näeme, et see viirus ei ole põgenenud, seda on arendatud, seda arendatakse jätkuvalt ja see levib üle kogu maailma. Ränne, sugu, “virgumine” (wokism) –  need kõik on lihtsalt ühe ja sama viiruse erinevad harud.  

Daamid ja härrad, ebaseadusliku rände põhiolemus on rahvusliku kogukonna hävitamine. See on rahvusriigi toimimiseks vajaliku kultuurilise aluse lõhkumine ja selle asemele marginaliseeritud, pihustatud, koos eksisteerivate, kuid vaenulike etnilis-kulutuuriliste rührmade loomine, kes ei moodusta kunagi kogukonda ja kes lõpuks ei moodusta kunagi riiki.

Ebaseadusliku rände põhiolemus on rahvusliku kogukonna hävitamine. See on rahvusriigi toimimiseks vajaliku kultuurilise aluse lõhkumine ja selle asemele marginaliseeritud, pihustatud, koos eksisteerivate, kuid vaenulike etnilis-kulutuuriliste rührmade loomine, kes ei moodusta kunagi kogukonda ja kes lõpuks ei moodusta kunagi riiki. 

viktor Orbán

Seejärel pööras Orbán tähelepanu viimastel aastatel nii Euroopat kui ka USA-d ümbritsevale kultuuridebatile, võttes sihikule “virgumis”-ideoloogia ja soolise propaganda, mida vasakpoolsed kasutavad oma progressiivse tegevuskava edendamiseks. 

“”Virgumise” liikumine ja sooideoloogia on täpselt sellised, nagu kommunism ja marksism varem olid. Nad jagavad rahva kunstlikult vähemusteks, et õhutada lahkhelisid rühmade vahel. See on nende võimubaas. Ungari konservatiivide eksperiment on edukas, sest me tunneme marksiste juba kaugelt lõhna järgi. Nad on meie peal 50 aastat trampinud. Sugu ja “virgumine” jagavad rahva klassidesse ja kuulutavad, et klass on tähtsam kui rahvus ja eelneb rahvusesse kuulumisele ning eelneb rahvuslikule identiteedile. Mu sõbrad, ma elasin 26 aastat marksistliku rõhumise all.  

Kõikjal, kus klassisõda tõstab pead, on rahutuste toimumispaigaks rahumeelsel koostööl põhinevad riigid. Enam ei ole vastastikust austust ja üksteise aktsepteerimist ning alles jääb alasti, vaieldamatu vaenulikkus. Daamid ja härrad, kolmas viiruse variant, mis täna Lääneriike ohustab, on progressiivne välispoliitika.” 

Orban tõstatas seejärel küsimuse Lääne välispoliitikast ja väitis, et progressiivsed administratsioonid, kes tavatsevad inimesi ja riike sildistada “headeks” ja “halbadeks”, on tänapäeva poliitilises reaalsuses sügavalt ohtlikud.  

“Progressiivne välispoliitika viib meid alati sõtta. See õõnestab riike niinimetatud demokraatia eksportimise nimel ja siis takerdub enda tekitatud segadusse. Olen näinud palju “värvilisi revolutsioone”. Need algasid alati vabaduse loosungitega ja jätkusid liberaalse, progressiivse ümberõppega, inimeste parandamisega.  

Olen kindel, et kui Trump oleks president, ei tabaks täna Ukrainat ja Euroopat ükski sõda.  Seega… palun tulge tagasi, härra president. Tehke Ameerika taas suureks ja tooge meile rahu. 

Daamid ja härrad… viimastel aastatel on porgressivistid jaganud maailma taas kord headeks, halbadeks, natsideks, mittenatsideks, demokraatideks ja autokraatideks. Progressivistid järgivad alati imperialistlikku poliitikat. Nende käekiri on imperialismi õpikunäide. Alustuseks avaldavad nad riikidele diplomaatilist survet, et testida, kas riigid ja rahvad toetavad sisserännet, kas nad toetavad soopropagandat, perekonna mõiste relativiseerimist, laste seksualiseerimist. Need, kes keelduvad seda tegemast, on vaenlased ja neile deklareeritakse liberaalset fatwa`t. Niipea kui väidate, et sugu ja LMBTQ liikumised tähendavad laste seksualiseerimist, süüdistatakse teid koheselt läänelike “väärtuste” reetmises. Kui ütlete, et ülikoolid ei peaks pühenduma “virgumis”-ideoloogiale, vaid tõe otsimisele, siis ründate te akadeemilist vabadust. Kui ütlete, et sõda Ukrainas ei ole Läänemaailma huvides, siis tembeldatakse teid koheselt Putini kannupoisiks.  

Me oleme sellest kõigest siin Ungaris juba tüdinenud. Progressiivsete inimeste imperialistlik välispoliitiline eesmärk on likvideerida Euroopa Liidu liikmesriikidelt õigus oma enda välispoliitikale. See programm tuleb peatada ja see saab olema lähikuude suurim lahing Brüsselis.” 

Orbáni sõnul on Läänemaailma progressiivsete jõudude poolt vallandatud “viirust” hakatud tänaseks mitte üksnes ohjeldama, vaid mõnes Euroopa riigis ka selle vastu võitlema. Ungari peaminister kiitis seejärel Giorgia Meloni valimisvõitu Itaalias aga ka Benjamin Netanyahu tagasivalimist Iisraelis. 

“Me elame kaasa proua Melonile, et meie Itaalia vennad ja õed näitaksid võimalikult kiiresti julgustavaid tulemusi. Ning ka Jeruusalemmas on võitmas konservatiivsed jõud.

Orbán lisas, et need, kes kardavad viirust, ei pea selle vastast “ravi” otsima kaugemalt kui Ungarist, kus tema valitsus jääb konservatiivsete väärtuste edendamisel stoiliseks ja trotsib Brüsseli liberaalset opositsiooni. 

“Oleme tänaseks peatanud rände oma piiridel, oleme keelanud laste seksualiseerimise ja soolise propaganda koolides ning töötame kompromissitult edasi ka rahu nimel. Ja see toimib. Oleme võitnud valimised neli korda järjest. Inimesed… toetavad poliitilist jõudu, mis neid kaitseb ja mis esindab kogu rahva huve. Rahva tahe, teisisõnu demokraatia, ongi progressiivsete jõudude peamine nõrkus.  

Daamid ja härrad, nagu Vanas Roomas teati, on linna võimalik vallutada kahel viisil. Te peate vallutama kas linna müürid või võtma enda meelevalda selle pühamud. Minu nõuanne on, et alustame esmalt pühakodadest ning seejärel võtame müürid. Oleme viimastel aastatel võitnud endale suured Euroopa pühakojad. Budapest, Varssavi, Rooma, Jeruusalemm, Viin ei ole samuti lootuseta. Kuid samas on tõde ka see, et kaasaegse demokraatia kaks suurimat pühakoda, Washington ja Brüssel, on endiselt liberaalide käes. Hoolitsegem selle eest, et see tulevikus nii ei oleks. 

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:  

Viktor Orbáni juhitud Ungari kujutab endast 2023. aastal erakordset anomaaliat otse vana “Mitteleuropa” lupjunud südames. Teadupärast on praktiliselt kõik Euroopa riigid tänaseks Angloameerika geopoliitilise ülemvõimu agendat edendavate institutsioonide “laua taha koha saamise” nimel riikliku suveräänsuse tervenisti minetanud nii selle välispoliitilises, militaarses, tehnoloogilises, informatsioonilises, kultuurilises, finantsilises kui kaubanduslikus sfääris.  

Teadupärast on praktiliselt kõik Euroopa riigid tänaseks Angloameerika geopoliitilise ülemvõimu agendat edendavate institutsioonide “laua taha koha saamise” nimel riikliku suveräänsuse tervenisti minetanud nii selle välispoliitilises, militaarses, tehnoloogilises, informatsioonilises, kultuurilises, finantsilises kui kaubanduslikus sfääris.

adrian bachmann

Eestlaste kauge vennasrahvas on tõestanud ka vastupidise võimaluse võimalikkust ning seda vaatamata sellele, et tegemist on maailma mastaabis samuti väikerahvaga, mille sotsiaalmajanduslik hüveolu on soovi korral ilma erilise vaevata anulleeritav. Mehise iseolemise aadet tõeks elavatel ungarlastel on selgroolisuse osas kogutud tänaseks moraalne kapital anda õppetunde ka märksa suurematele Euroopa rahvastele, mis on suveräänsuse ja omanäolisuse viimastel aastakümnetel tervenisti minetanud.  

Mehise iseolemise aadet tõeks elavatel ungarlastel on selgroolisuse osas kogutud tänaseks moraalne kapital anda õppetunde ka märksa suurematele Euroopa rahvastele, mis on suveräänsuse ja omanäolisuse viimastel aastakümnetel tervenisti minetanud.

adrian bachmann

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.