Maailmavõim & Geopoliitika

Ukraina piirivalveametnik: iga päev põgeneb Ukrainast 6000 meest

Ukraina piiriülem mainis detsembris antud intervjuus, et Ukrainast lahkub iga päev umbes 6000 sõjaväeteenistuseks kõlbulikku meest.

Kui antud näitajat korrutataks päevade arvuga aastas, saaksime tulemuseks, et hetkel põgeneb Ukrainast rindele pääsemise eest 2,1 miljonit meest aastas. Tegemist on erakordselt kõrge väljavoolu tasemega, kuna Ukraina sõjaväekõlbulike meeste reserv on niigi dramaatilise kiirusega kokku kuivanud. Osade vaatlejate hinnangul on Ukrainasse jäänud tänaseks vaid 2-3 miljonit sõjaväekõlbulikku meest, mis tähendaks, et aasta pärast oleks rindele saata peamiselt naised, lapsed ja üle 70-aastased mehed.

6000-mehelise numbri tõi avalikkuse ette Ukraina Riikliku piirivalveameti Lääne regiooni ülem Igor Matvitšuk. Matvitšuki sõnul kasutavad riigist lahkujad erinevaid meetodeid, alustades liikumispuudega perekonnaliikme abistamisest välisriiki lahkumisel kuni võltsitud veokijuhtide erilubadeni.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.