Maailmavõim & Geopoliitika

Ukraina kasutab päevas rohkem lahingmoona kui Prantsuse armee aastas

Endine Aidari pataljoni kompaniiülem Jevhen Dykyi arutas augustis Raadio NV-le antud intervjuus, kuidas toimus murrang seoses ukrainlaste ja venelaste poolt päevas tulistatavate mürskude arvuga.

Ukraina sõjaväel oli möödunud aastal “kohutav probleem moonanäljaga”, mida hakati lahendama kobarpommide tarnimisega.

Venelased tulistasid toona üle 10 000 mürsu päevas ning hädaldasid sealjuures, et neil on moonanälg võrreldes möödunud suvega, mil nad lasid 60 000 suurtükimürsku päevas, meenutas endine Aidari pataljoni kompaniiülem.

“See oli aeg, mil meie saime tulistada maksimaalselt 3000-4000 mürsku päevas,” selgitas ta. “Täna tulistame me 8000 mürsku päevas ja see on tõesti märgatav vahe. See on tohutu erinevus.”

Endine komandör selgitas, et Ukraina oli sunnitud üle minema NATO kaliibriga mürskudele, sest nõukogude mürsud olid maailmaturu selles osas, mida Venemaa ja Hiina ei kontrolli, otsa lõppenud, lisades, et ka NATO riigid “ei valmistunud ette suureks sõjaks”.

Ameerika Ühendriigid investeerivad täna miljardeid dollareid, et naasta taas 1980ndate lõpus valmistatud mürskude tootmise juurde. Washington loodab vastavale tasemele jõuda kolme aasta jooksul.

“Prantsuse armee mürskude kulu aastamäär on 7000 mürsku. Toonitan, et see on aastane määr. Kassettlahingumoona avastamine USA armee ladudest… nende 3 miljoni ühiku kassettlahingumoona avastamine võimaldas meil lõpuks ometi kergendatult hingata. Kogu moonapõua perioodi kompenseerisime me venelaste mürskude arvu oma suurtükiväe suurema täpsusega. Meie suurtükivägi on Vene omast palju täpsem, palju parem. Aga ikkagi, vabandust, 3000 mürsku ja 10 000 mürsku päevas on tohutu vahe. Seevastu 10 000 ja 8000 on hoopis teine lugu.”

Venelased kasutasid 2023. aasta mais Ukraina relvajõudude vastu 25 000-30 000 mürsku päevas, ütles Ukraina kaitseminister Oleksii Reznikov.

Allikas

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.