Ühiskond & Kultuur

ÜK valitsus töötab välja vaktsineerimata inimeste näotuvastuse ja liikumise piiramise süsteemi


Inimkonna ajaloos ei ole eksisteerinud mitte ühtegi massjälgimise süsteemi, mida ei oleks kurjal eesmärgil kasutatud.

Edward Snowden
(endine USA küberluure agent)


Ühendkuningriigi valitsus on asunud rahastama projekti, mille eesmärgiks on jälgimiskaamerate abil tuvastada kõikide inimeste isik ja vaktsineerituse staatus. Informatsiooni on plaanis hakata kasutama kodanike liikumise kontrollimiseks ning tsentraalseks inimeste liikumisvabaduse reguleerimiseks.

London Timesis avaldatud info kohaselt ootab tulevikus britte ees massiline nägude skaneerimine, mille alusel otsustatakse, kas lubada või keelata neid sisenemast toitlustuskohtadesse, meelelahutusasutustesse ja spordiüritustele. Tegemist on “vaktsiinipasside” programmi välja töötamise raames välja pakutud tehnilise lahendusega.

Kaks ettevõtet – Mvine ja iProov – tegutsevad käsikäes riigi poolt antud grantide alusel, töötamaks välja uusi näotuvastuse ning kontaktijälgimise lahendusi.

Massilise jälgimistehnoloogia kasutusele võtmise õigustuseks tuuakse mugavust ja kiirust, mida automatiseeritud näotuvastamise süsteem pakub võrreldes vaktsiinipassidega, mida inimesed peaksid füüsiliselt presenteerima liikumiskontrollijatele.

Absoluutne enamus elanikkonnast allub peagi käikulastavale totaaljälgimise süsteemile vaguralt, luues kahetasandilise ühiskonna nendest, kes lubavad riigil enese üle totaalkontrolli teostada ning nendest, kes sellele vastu astuvad ja selle eest paraku permanentse isikuvabaduste kaotusega maksavad.

Inimeste jälgimis- ja kontrollsüsteemi väljatöötava ettevõtte iProov juht Andrew Bud kommenteeris toimuvat järgnevalt: „Kes iganes seisab tulevikus baariukse ees, et monitoorida ja kontrollida klientide isikut, peaks lugema siseneva inimese poolt esitatud dokumendilt nime ja sünnikuupäeva, teostama isikusamasuse tuvastamise, kissitama silmi võrreldes fotot ning füüsiliselt tema ees seisvat isikut … ühesõnaga – seda ei saa reaalselt toimuma.” 

Kontrollsüsteemi väljatöötav Bud märkis, et automatiseeritud näotuvastuspõhine inimeste kontroll oleks ideaalne lahendus. „See kiirendab kogu protsessi oluliselt ning vabastab inimesed raskest vastutusest.”

Pärast pidevalt antud kinnitusi, et mingisugust vaktsiinipassi süsteemi siseriiklikult ei rakendata, näitavad kõik märgid, et Ühendkuningriigi valitsus on valetanud ning liigub programmiga vääramatult edasi.

Tõenäoliselt leidub miljoneid britte, kes keelduvad tavalise elu jätkamise nimel enese lausmonitoorimisest. Samas on veelgi tõenäolisem, et absoluutne enamus elanikkonnast allub peagi käikulastavale totaaljälgimise süsteemile vaguralt, luues kahetasandilise ühiskonna nendest, kes lubavad riigil enese üle totaalkontrolli teostada ning nendest, kes sellele vastu astuvad ja selle eest paraku permanentse isikuvabaduste kaotusega maksavad.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.