AudioÜhiskond & Kultuur

ÜK sõjavägi tahab jälgida sotsiaalmeediat tuvastamaks „muutusi rahva meelsuses”

Foto: Briti armee

Ühendkuningriigi (ÜK) kaitseministeerium on kogemata avalikustanud plaani hakata jälgima sotsiaalmeedia platvorme, et tuvastada „muutusi rahva meelsuses“.

Vaatamata näilisele plaanile „olemasolevaid andmeid paremini kasutada”, selgitab kaitseministeeriumi kaitseandmete strateegia dokument, kuidas sõjavägi peaks liikuma sotsiaalmeedia platvormide automatiseeritud skaneerimise poole, et avastada „muutusi rahva meelsuses”.

„Dokumendis ei selgitata kuskil, miks strateegiadokument on läinud nii kaugele, et mahitab kaitseministeeriumi puuduvate andmete kogumisele ja nende kasutamisele mittesõjalistel eesmärkidel,” vahendab tehnoloogiauudiste veebisait Register.

Alates COVID-i pandeemia algusest on sõjavägi hakanud üha enam tähelepanu pöörama Ühendkuningriigi oma kodanikele selle asemel, et teha seda, mida nad on loodud tegema: vaenulike välisjõududega võitlema.

Nagu autor Laura Dodsworth paljastas, on valitsusside peakorter (Government Communications Headquarters – GCHQ) seganud end vaktsineerimis- ja sulgudevastastesse sõnumitesse, seades oma sihtmärgiks ennekõike inimesed, kes oponeerivad veebikanalite kaudu ametlikule COVID-i narratiivile.

Alates COVID-i pandeemia algusest on sõjavägi hakanud üha enam tähelepanu pöörama Ühendkuningriigi oma kodanikele.

„Mõned inimesed on öelnud, et nad usuvad, et nende tegemistesse on sekkunud 77. brigaad, mis kuulub sõjaväe 6. divisjoni alla,” vahendab väljaanne The Telegraph.

Kaitseministeeriumi andmetel kasutab 77. brigaad „seaduslikke mittesõjalisi hoobasid vastasjõudude ja vaenlaste käitumise kohandamise vahenditena”.

Tuleb välja, et sõjaväe peamisteks „vaenlasteks” on üha enam saamas Briti kodanikud, kes on vastu sulgudele ning kahtlevad vaktsiinide tõhususes ja ohutuses.

Valitsusside peakorter (Government Communications Headquarters – GCHQ) on seganud end vaktsineerimis- ja sulgudevastastesse sõnumitesse, seades oma sihtmärgiks ennekõike inimesed, kes oponeerivad veebikanalite kaudu ametlikule COVID-i narratiivile.

Dodsworth ütles, et „põrkas vastu seina”, kui ta üritas saada vastuseid selle üksuse tegevuste kohta, ning märkis: „Ma leian, et kui keegi oma tegevust varjab, siis sellepärast, et just seal taga ongi tõeline lugu peidus.”

See üksus mängis rolli laiemas tegevuskavas, mida hõlbustasid valitsusega seotud käitumispsühholoogid, hirmutamaks avalikkust massiliselt alluma sulgudele ja piirangutele ning tähtsustades üle ohtu, mida COVID endast kujutab.

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.