Site icon Makroskoop

ÜK kanapidajad peavad kriminaalkaristuse ähvardusel registreerima kõik linnud riiklikku registrisse

Ühendkuningriigi valitsus on kohustanud kõiki riigi kanapidajaid kandma oma linnud riiklikusse registrisse, et võimudel oleks ülevaade, kellel kui palju sulelisi on. Hobikorras kanapidajate hinnangul “hulluks läinud bürokraatia” ilminguna käsitletav meede on võimude väitel tarvilik linnugripi puhangute vastases võitluses.

Kanade omanikke, kes ei olnud oktoobri alguseks oma linde riiklikusse registrisse kandnud, võib oodata rahaline trahv. Ultimatiivselt ähvardab riik võimudega koostööst keelduvaid linnupidajaid isegi vanglakaristusega, kuigi võimud on toonitanud, et kõiki kohustusliku linnuregistriga koostööst keelduvaid isikuid karistatakse “proportsionaalselt”.

Kanade riiklikku registrisse kandmise kohustust toetavad tööstuslikud linnuliha tootjad, ent hobikorras kanu pidavad britid on nimetanud meedet hulluks läinud bürokraatia ilminguks.

Kanade riiklikku registrisse kandmise kohustust toetavad tööstuslikud linnuliha tootjad, ent hobikorras kanu pidavad britid on nimetanud meedet hulluks läinud bürokraatia ilminguks.

Kuigi meetme kriitikud on esile toonud, et saareriigi vangistuses peetavate lindude populatsioonis pole juba aastaid ühtegi linnugripi juhtumit registreeritud, hoiatas Ühendkuningriigi valitsuse peaveterinaarametniku asetäitja Jorge Martin-Almagro liigse passiivsuse eest linnugripi ees.

Derek Smith, kes peab koduhoovis oma tarbeks nelja kana, on valitsuse otsusest nördinud. “Ma saan oma kanadelt neli muna päevas ning mul ei ole mõtet neid pidada, kui mind võib oodata mingi formulari valesti täitmise eest 2500 naela suurune trahv… See näitab, et bürokraatia on totaalselt kontrolli alt väljunud,” sõnas Smith BBC-le.

Lincolnshire’i suurtootja James Porter, kes toodab Briti ühe suurima toidupoodide keti Sainsbury tarbeks seitse miljonit kana aastas, on aga vastupidisel arvamusel: “Minu hinnangul on kõikide lindude registreerimine möödapääsmatult vajalik, kuna lindudel levivad haigused võivad kontrolli alt väljudes hävitada terveid karju, millest tootjad ei pruugi taastuda.”

Käesoleva aasta mais kuulutas ÜK keskkonna-, toidu- ja maaeluministeerium Ühendkuningriigi vabaks peetavate lindude seas esinevatest linnugripi juhtumitest.

Linnugrippi põhjustab viirus, mis nakatab linde ja mõnikord ka teisi loomi, näiteks rebaseid, hülgeid ja saarmaid. Peamine linnugripi tüvi on viiruse tüüp, mida tuntakse H5N1 nime all ning mis tekkis Hiinas 1990. aastate lõpus.

Väga harvadel juhtudel on viirus nakatanud ka inimesi ja teadlaste hinnangul on linnugripi vahetu oht rahvatervisele minimaalne.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:

“See näitab, et bürokraatia on totaalselt kontrolli alt väljunud”… Briti hobitaluniku resümeeringuga võib üksnes nõustuda. Mõistagi on tegemist probleemiga, mis on endeemiline kogu Läänemaailmas, milles üha suurem osa populatsioonist on tegevad riigiaparaadis reaalset lisaväärtust loovate inimeste elu (ning lisaväärtuse loome võime) üha võimatumaks muutmisega. Millise sõgeduse tasemeni riigiaparaadi kontrollimatu türannia inimeste elude üle jõuda võib, on aga ilmestatud alljärgnevates lugudes, mis kajastavad Ühendkuningriigis praegu toimuvat.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil.

Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangalingiga:

SEOTUD LOOD:

Jaga sõpradega:
Exit mobile version