Ühiskond & Kultuur

Ühiskonna täielikult avanud Texase osariik registreeris esimese päeva ühegi koroonasurmata

Märtsis kõik koroonapiirangud tühistanud Texase osariik raporteeris 16. mail, et esmakordselt ei registreeritud terves osariigis ühtegi COVID-19 viirusega seonduvat surma.

Texase kuberneri Greg Abbottit tabas märtsis kriitikatulv, kui ta otsustas kaotada kõik COVID-19 pidurdamisega seotud ühiskonna sulgemise meetmed. Apokalüptilised ennustused meetmete kaotamise väidetavast katastroofilisest mõjust kostusid eeskätt demokraatide partei liikmete ning USA koroonameetmete põhiarhitekti Anthony Fauci suust. Tänaseks on hukatuse ennustajate sõnavõtud asendunud kõrvu lukustava vaikusega ning rangete ühiskonna sulgemise meetmete esipropageerija dr. Fauci on viimaks tunnistanud avalikult, et ei suuda (või pigem ei soovi) seletada Texase eduloo põhjusi.

Vaikinud on ka president Biden, kes Texase piirangutevaba poliitika väljakuulutamise hetkel tituleeris osariigi poliitikat kujundavaid isikuid “neandertallastest vabariiklasteks”.

Terviklikkuse huvides olgu ära märgitud, et mitte ühegi koroonasurmaga lõppenud päevale järgnenud päeval registreerisid osariigi terviseametnikud 23 surma, mis on kõrgeim ühe päeva näitaja 2 kuu jooksul.

Vaatamata sellele on Texase suremusnumbrid näidanud suures pildis viimastel kuudel tugevat langustrendi. Soodsat statistikat kajastas ka kuberner Abbott oma Twitteri säutsus, kus leidsid ära märkimist kõige madalamad hospitaliseerimise näitajad 11 kuu jooksul pärast pandeemia algust ning madalaimad uute haigusjuhtude tuvastused 13 kuu vältel.

Texast iseloomustab ka paljudest osariikidest üks madalamaid vaktsineerituse tasemeid. Hetkeseisuga (18. mai info) oli 41% Texase elanikest vaktsineeritud vähemalt ühe vaktsiinidoosiga, samas kui täielikult vaktsineeritute osakaal on jõudnud ühe kolmandikuni üldpopulatsioonist.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.