Ühiskond & Kultuur

Tucker Carlson: Peavoolumeedia on muutunud võimu kriitikutest võimude ümmardajateks II osa

I osa on siin.

Weltwoche: Kõrged reitingud, mida teie saade kogub, näitavad, et olete hääleks, mida inimesed tahavad kuulda. Üks selline näide meediaga manipuleerimisest on veel Hunter Bideni sülearvuti juhtumi summutamine ja käsitlusest välja jätmine meedia poolt. Olete uurinud kurikuulsat “sülearvutit põrgust”. Ka meie Weltwoche’is oleme seda alates eelmise aasta kevadest uurinud. Teil on põhjalikud teadmised Bideni ärivõrgustikust. Olite esimene isik, kes intervjueeris Bideni äriasjadest teadlikku Tony Bobulinskit juba 2020. aasta oktoobris. Kas te järeldaksite nähtu põhjal, et Joe Biden teadis oma poja ärist? Et ta aitas ise sellele kõigele kaasa? Ja et ta oleks võinud ise sellest ka kasu lõigata?

Carlson: See, mis te kirjeldasite, ei ole enam arvamused. See kõik on faktiliselt kindlaks tehtud. Intervjueerisime eelmisel kuul Devon Archerit [kes on Hunter Bideni kauaaegne lähedane äripartner ja sõber], kes kümnetel kordadel täheldas, kuidas Joe Biden oma pojale Hunterile helistas. Bideni poeg pani isa kõne valjuhääldile, kui Joe Biden oli Ameerika Ühendriikide asepresident, ja helistas, et aidata oma pojal äri ajada. Muide, Hunter Bideni nn “äri” seisneski täielikult vaid Joe Bideni pojaks olemises. Hunter Bidenil puudusid igasugused teadmised energeetikast. Ta ei teadnud Ukraina gaasist midagi. See on naerukoht, mida kõike ta ei teadnud. Tal ei olnud asjakohaseid kogemusi ega teadmisi ühestki niinimetatud “ettevõttest”, mida ta juhtis.

Hunter Biden müüs puhtalt juurdepääsu oma isale. Ja see ei ole spekulatsioon. Seda ütles Hunter Bideni äripartner salvestusel, kaameras. See on fakt.

Hunter Biden müüs puhtalt juurdepääsu oma isale. Ja see ei ole spekulatsioon. Seda ütles Hunter Bideni äripartner salvestusel, kaameras.

tucker carlson


Ma arvan, et meedia vihkab Trumpi nii väga või lõikab Joe Bideni presidendiks olemisest mingil moel kasu, et nad tunnevad, et peaksid selle kohta valetama. Kuid igal juhul nad valetavad – see on kindel.
 
Weltwoche: Teine lugu, mis on Washingtoni ajakirjanduses null-tasemel uudishimu tekitanud, on vihje, mille olevat esitanud tema enda tütar Ashley oma erapäevikus selle kohta, et Joe Biden võis käituda temaga viisil, mida ta kirjeldab kui “tõenäoliselt sobimatut”, kui ta oli alles noor tüdruk. Hunter Biden jällegi andis oma isale mobiiltelefoni kontaktide loendis varjunime “Pedo Peter”. Ma eeldan, et Ameerikas on “Pedo Peter” mõneti ebatavaline nimetus oma isa jaoks. Miks on ajakirjandus näidanud üles olematut huvi nende häirivate detailide uurimise vastu, eriti #MeToo-järgsel ajastul?

Carlson: Ashley Biden ütles seda oma päevikus, mille ainsaks publikuks oli tema ise. Ta ei vihjanud sellele. Ta salvestas selle: et isa käis lapsena temaga duši all ja kuna isa seda tegi, sai Ashley`st seksisõltlane. Need on ülestähendused, mida ta kirjutas oma päevikusse. Bideni administratsiooni reaktsiooniks oli, et justiitsministeeriumi ametnikud ründasid päevikut omanud mehe kodu, arreteerides inimesed, kelle valduses päevik oli, kuigi nad ei olnud seda päevikut varastanud, vaid maksid selle eest. Ashley Biden jättis lihtsalt päeviku maha majja, mida ta oli üürinud, ja nad ei öelnud selle kohta kunagi midagi.

See on seksuaalkuritegu. Mul endal on kolm tütart. Võin teile kinnitada, et see pole normaalne, et isa koos oma tütardega duši all käib. Ashley Biden kirjutas oma päevikus: “Ma arvan, et mul on seksisõltuvus, sest mu isa käis minuga duši all.” Sedasi on seal kirjas.

Muide, tänaseks on selge, et Joe Biden on dementne ning ta ei juhi tegelikkuses Ameerika Ühendriike. Me peame seega endalt küsima: “Kes Ameerikat tegelikkuses valitseb?”

Tänaseks on selge, et Joe Biden on dementne ning ta ei juhi tegelikkuses Ameerika Ühendriike. Me peame seega endalt küsima: “Kes Ameerikat tegelikkuses valitseb?”

tucker carlson


Weltwoche: Kes valitseb?

Carlson: Ma eeldaksin, et Barack Obama oma käsilaste kaudu, kes Joe Bideni heaks töötavad. Aga samas ma ei tea seda. New York Times pole vaevunudki seda käsitlema, kuid Joe Biden on ilmsesti dementne. Ta ei ole enam võimeline täislausetes rääkima, veel vähem juhtima inimkonna ajaloo suurimat organisatsiooni, milleks on USA valitsus. Kogu olukord on naeruväärne ja mida nad meile räägivad? Ta on 80-aastane. Ta suudab vaevu rääkida. Ta suudab vaevu kõndida. Ja ta kavatseb vaatamata sellele uuesti kandideerida Ameerika Ühendriikide presidendiks ning teha seda ajal, mil on käimas suur sõda? Kogu asi on nii dementne, et liigume punkti, kus nad ei püüagi kedagi enam milleski veenda. Nad üritavad lihtsalt küsimusi esitavaid inimesi maha suruda ja vahistada. Nad on viimase kuu jooksul arreteerinud tosinate kaupa inimesi, poliitilisi oponente, mitte kuritegude toimepanemise, vaid kuritegude paljastamise eest. Tosinate kaupa viimase kuu jooksul.
Meie süsteem variseb meie silme ees reaalajas kokku. Me jälgime parajasti selle toimumist. Kui lugeda Ameerika meediat, siis seal on lood Kim Kardashianist ja palju ebaolulist jama trannie’de ja kogu sellise kraami kohta. Samas jäetakse välja lausumata üks üsna kaalukas fakt, milleks on tõsiasi, et USA president ei ole tänase päeva seisuga enam teovõimeline.

Kes juhib valitsust? Kui inimesed meedias ei oska sellele küsimusele vastata, siis nad ei tee oma tööd, tundub mulle.
 
Weltwoche: Teie kõmuline intervjuu endise presidendi Donald Trumpiga läks eetrisse just siis, kui vabariiklaste kandidaadid pidasid oma esimest debatti Teie eelmises kanalis, Foxis. 2018. aastal, kui Teiega esimest korda intervjuuks kohtusime, oli Trump ametis olnud peaaegu kaks aastat. Ja Teie hinnang sel hetkel oli, et “Trump ei ole pädev” USA presidendina. Te viitasite näiteks probleemidele USA lõunapiiril – Trump ei ehitanud sinna piisavalt suurt müüri. Kui Trumpil peaks õnnestuma võidukalt Valgesse Majja naasta, kas Te arvate, et ta saab seekord mõjusam olla?

Carlson: Ei. Muidugi, ma ei tea vastust sellele küsimusele. Ma lihtsalt spekuleeriksin. Arvan, et tema esimene ametiaeg presidendina tõestas, et miljonite inimestega organisatsiooni juhtimine on üsna raske, kui enamikule neist makstakse teie vastu olemise eest, mis on reaalsus. On palju ametiühingusse kuuluvaid föderaaltöötajaid, kelle töökohad sõltuvad teisest parteist. Seega süsteem ise töötab vastu kellele iganes, kes soovib süsteemi reformida.

Praegu üritatakse Trumpi Joe Bideni vastu kandideerimise kuriteo eest vangi panna. Räägin lihtsalt tavalise ameeriklasest valijana. See on kõik, mida ma teadma pean.

Kas ma usun seda, et kui Trump peaks homme võimu riigis üle võtma, paneks ta CIA Ameerika valijate ees vastutama? Ei, ma ei arva nii. Kas ma arvan, et ta ehitaks müüri? Ma ei tea. Aga ma loodan seda.

Mida ma tean aga päris kindlasti, on see, et päris kindlasti ei tohi lubada ühel erakonnal kasutada riigi õigussüsteemi presidendi peamise vastase vangistamiseks. Seda ei saa teha. See pole lihtsalt absoluutselt lubatud.

Päris kindlasti ei tohi lubada ühel erakonnal kasutada riigi õigussüsteemi presidendi peamise vastase vangistamiseks.

tucker carlson


Minu vaatevinklist on see ees seisvate valimiste keskne mõte. Kas me lubame sellel juhtuda või mitte? Ja ma lihtsalt ei usu, et me saame seda endale lubada.
 
Weltwoche: Teie kaasajakirjanikud ei suuda lõpetada Teie kritiseerimist. Nad nimetavad Teie reportaaži “venemeelseks” või “Trumpi-meelseks”. Hiljuti saite palju tuld seoses Larry Sinclairi intervjuuga, kus ta rääkis (oma) väidetavast gei-afäärist Barack Obamaga. [Süüdimõistetud pettur Sinclair väidab, et nägi endist Ameerika Ühendriikide presidenti Barack Obamat enne temaga seksuaaltegevuses osalemist 1999. aastal, mil Obama oli osariigi senaator, kokaiini suitsetamas.] Kuigi on tõsi, et Obama-meelne ajakirjandus ei uurinud tema väiteid, kas Teile valmistab muret, et Teie veebisaate üks-ühele intervjuu formaat piirab Teie võimalust täielikult uurida oma külaliste faktiväidete tõele vastavust?  

Carlson: Oh, muidugi, muidugi. Olen televisioonis üks-ühele intervjuusid teinud 25 aastat.
 
Weltwoche: Teil oli nende intervjuude tegemise ajal suur meeskond.

Carlson: Noh, nad töötavad endiselt minu heaks. Mul on sama meeskond. [Naerab] Jah, mul on täpselt sama meeskond. Tegelikult tulevad nad hetke pärast mulle külla õhtusöögile.

Arvan, et Larry Sinclairi on rünnatud. Ta arreteeriti mingil hetkel. Ta heideti kõrvale kui “mitteusaldusväärne”. See on kestnud viisteist aastat. Inimesed on Larry Sinclairi rünnanud või kõrvale jätnud. Minu seisukoht oli seevastu: “Ma esindan tasakaalu. Miks me ei kuule Larry Sinclairi enda häält? Hea küll, siin on Larry Sinclair. Võite ise otsustada, mida temast arvate.”

Teisisõnu, valetajad, tõestatud valetajad, nagu Ben Smith, võisid tol ajal Politicos sõna saada ja öelda meile, et kõik, mida Larry Sinclair ütles, oli vale.   Olgu, see on Ben Smithi seisukoht – tal on sellele õigus. Siin on aga Larry Sinclairi seisukoht. Mulle tundub, et ma tasakaalustan olukorda. Kas see on arusaadav?

Minu seisukoht, et sõda Ukrainas ohustab kogu Lääne tsivilisatsiooni, on aja jooksul muutunud üha tugevamaks, mitte nõrgemaks.

tucker carlson


Weltwoche: Mõned kriitikud küsivad seepeale: “Kas Larry Sinclairi isiklike meenutuste eetrisse laskmine erineb Christine Blasey Fordi süüdistustest Brent Kavanaugh’ vastu?”

Carlson: Noh, see on väga erinev. Arvan, et see erineb konkreetsetes üksikasjades. Kuid arvan ka seda, et Larry Sinclairil on õigus saada kuulatud… Larry Sinclair ütles minu jaoks väga usutaval moel, et seksis Barack Obamaga. Kuna me oleme nüüd nii fanaatiliselt homomeelsed ja kõik homodega seonduv on hea, siis mis selles väites üldse halba on? “Obamale meeldivad kutid.” Miks peaks see olema rünnak Obama vastu? Kas saate aru, mida ma mõtlen? Kas ma olen siin olukorras ühtäkki ainus mitte-homofoob?

Mulle tundub ilmselge, et Obamale meeldivad kutid. Ta ütles seda ka oma tüdruksõbrale. Alex McNear [kes oli Obamaga romantiliselt seotud lühikese aja jooksul, mis Obama Occidentali kolledžis veetis] on muide minu kauge sugulane. Ja Obama tunnistas talle: “Ma fantaseerin meestega seksimisest.” On veidi kummaline mõelda, et selle valjusti välja ütlemine on kuidagi käsitletav rünnakuna Obama vastu. Ma ei tea, miks see nii on. Arvasin, et meile peaksid kutid meeldima. [Naerab] Ma ei suuda enam sammu pidada, mis on lubatud ja mis mitte.

Pärsia lahe araablased, kellega olen aastate jooksul kokku puutunud, on palju sallivamad inimesed kui keskmine valge, ilmalik liberaal Ameerikas – väga palju sallivamad.

tucker carlson


Weltwoche: Teil on olnud tähelepanuväärne teekond. Aastate jooksul olete muutnud meelt suurtes, olulistes küsimustes, näiteks invasioon Iraaki.

Carlson: Oh, jah.
 
Weltwoche: Ja Te rääkisite oma meelemuutusest avalikult. Väga vähesed ajakirjanikud on valmis tunnistama isegi trükivigu, rääkimata tõsise suunamuutuse sooritamisest.  Kas praegu on mõni probleem, mille üle mõtlete ja millele olete sunnitud vaatama uue pilguga?

Carlson: Oh, ma olen igal teemal meelt muutnud. [Naerab] Muudan pidevalt asjade suhtes meelt. Selliseid küsimusi, mille osas ma pole kindel, kas ma asjadest täielikult aru saan, on palju. [Tehisintellekt] näiteks on üks seesugustest. Olen väga mures, et tehisintellekt hävitab maailma ja muutub mingi hetk autonoomseks. Aga kas tegelikult ka sedasi läheb? Ma ei tea. Arvan, et peale kõhutunde ei ole mul tehisintellekti suhtes väga tarka vaadet.

Neid probleeme on palju, millest ma üritan endiselt sotti saada. Õnneks ei peagi mul kõige kohta arvamust olema. Olen piisavalt vana, et hea meelega tunnistada, kui ma ei tea millelegi vastust.

Ühte ma teile aga ütlen: minu seisukoht, et sõda Ukrainas ohustab kogu Lääne tsivilisatsiooni, on aja jooksul muutunud üha tugevamaks, mitte nõrgemaks. Olen selles üha veendunum. Arvasin seda ennegi, kuid nüüd tõesti usun seda vankumatult. On palju asju, mille pärast olen varem muretsenud ja mis ei osutunud muretsemisväärseiks. Olin eile just Lähis-Idas ja mõtlesin, et läksin esimest korda Pärsia lahe äärde 2001. aastal, kohe pärast 9/11, ja me olime täiesti veendunud – mina olin täiesti veendunud –, et me näeme 500-aastase sõja algust islami vastu, Lääs versus islam. Ja midagi sellist reaalsuses ei juhtunud.

Pärsia lahe araablased, kellega olen aastate jooksul kokku puutunud, on palju sallivamad inimesed kui keskmine valge, ilmalik liberaal Ameerikas – väga palju sallivamad. Neil on Abu Dhabis suurem ja kristlikum jõulupidu kui meil New Yorgis.

Kuna panused on tänaseks nii kõrgele tõusnud, olen lootusrikas peamiselt ühel põhjusel – nimelt, et paljud targad inimesed hakkavad oma maailmavaatelisi aluseid ümber vaatama. Ma näen seda juba praegu kõikjal enda ümber.

tucker carlson


Weltwoche: Mis annab teile tulevikku vaadates lootust sel murettekitaval ajal?

Carlson: Kuna panused on tänaseks nii kõrgele tõusnud, olen lootusrikas peamiselt ühel põhjusel – nimelt, et paljud targad inimesed hakkavad oma maailmavaatelisi aluseid ümber vaatama. Ma näen seda juba praegu kõikjal enda ümber. Näen, kuidas inimesed mu ümber küsivad: “Uskusin varem küll sedasi. Kuid kas see on ikka tõsi? Kas see oli üldse kunagi tõsi? Mis on tõde?” Inimesed on palju sügavamalt kui kunagi varem keskendunud tõe ja vale küsimustele ja see on hea.

Näen ka vaimse teadlikkuse virgumist ja usulist ärkamist Ameerika Ühendriikides, mis on minu arvates suurepärane. Mitte kõik ei jõua samadele järeldustele, milleni mina jõuan, kuid see on igati normaalne. See on parem kui mõelda, et Amazon teeb sind õnnelikuks, sest olgem ausad… Amazon ei tee sind tegelikult õnnelikuks. See pole tõsi. See on vale. Ja üha rohkem inimesi näib sellest aru saavat.

On millegipärast levinud selline idee, et peamine oht meie õnnele tuleb religioossetelt inimestelt. See on absurdne mõte. Peamine oht meie õnnele tuleb inimestelt, kes arvavad, et nemad ise on Jumala positsioonil. Sellised inimesed on tõeliselt ohtlikud. Kui arvate, et olete Jumal, pole teie tegevusel piire, sest arvate, et olete viimane instants, lõplik kohtunik, et olete kõikvõimas. Ja see on kohutav.

Ma tunnen ennast märksa paremini religioossete inimeste seltsis. Olen kristlane, kuid nad ei pea minu vaateid jagama. Nagu ma just ütlesin, kohtusin hiljuti mõnede inimestega Lähis-Idast. Otse keset meie koosolekut kõlas palvekutse ja kõik tõusid püsti, laskusid põlvili näoga Meka poole ning kummardasid Allahit. Kakskümmend aastat tagasi oleksin mõelnud: “Oh, kui ähvardav vaatepilt!” Nüüd aga mõtlesin: “Kui imeline. Kui suurepärane see on?”

Peamine oht meie õnnele tuleb inimestelt, kes arvavad, et nemad ise on Jumala positsioonil. Sellised inimesed on tõeliselt ohtlikud.

tucker carlson

Weltwoche: Millal Te jälle Šveitsi tulete? Ma tean, et siin võib igav olla. Ütlesite mulle, et siin pole millestki teatada. Aga oleks tore, kui tuleksite sellest hoolimata.
 
Carlson: Ma armastan “igavat riiki” ja Šveits on hetkel viimane igav riik Läänes.
 
Weltwoche: Ka Šveits on muutumas.

Carlson: Ma tean, see on tõsi. Aga vähemalt on see ilus. Teil on inspireeriv füüsiline ilu. Mägesid on kellel tahes raske teilt ära võtta. Loodan, et Šveits jääb täpselt samasuguseks, nagu ta on. Ja niipea kui Ameerika impeerium kokku variseb, saate lõpuks oma pangasalastatuse ka tagasi.

Muide, salatsemine ei tähenda väärtegu. Privaatsus on igasuguse vabaduse eeltingimus. Mul on magamistoas lukk. Sellest ei saa järeldada, et ma teen oma magamistoas midagi ebaseaduslikku. Kuid ma ei ole ori; olen kodanik ja mul on oma ruum, kuhu teised ei tohi tungida.

Ma ei ole ori; olen kodanik ja mul on oma ruum, kuhu teised ei tohi tungida.

tucker carlson


 
Allikas

Esifoto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.