Ühiskond & Kultuur

Tucker Carlson: Peavoolu uudistekanalid on lihtsalt eriteenistuste palgalised suuvoodrid

Tucker Carlson Foto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons CC-BY-SA-2.0

Aprillis 2023 ootamatult eetrist eemaldatud Ameerika ühe populaarseima teležurnaali saatejuht Tucker Carlson oli Ühendriikide peavoolumeedia väljaannete viimaseks võimukriitiliseks hääleks, kelle elimineerimine USA juhtiva telekanali FOX News teenistusest (saate rekordilise vaadatavuse kiuste) oli ajastu märgiks, mida paljud kommentaatorid on arvanud vaba ajakirjanduse surmaks Ameerikas. Paralleelselt USA kuulsaima elava uuriva ajakirjaniku Seymour Hershi maha salgamisega väljaannete poolt, milles legendaarne poliitkommentaator aastakümneid karjääri tegi, võib Carlsoni lahkumist peavoolumeediast arvata veelahkmeks, pärast mida ametlike narratiivide suhtes skeptilised seisukohad on Ühendriikides lubatud üksnes alternatiivmeedia väljaannetes, mis ei teeni teineteisest eraldamatuks muutunud süvariigi ja suurkorporatsioonide huvisid.

Hiljuti tehtud postituses paljastab USA viimaste kümnendite ehk kuulsaim saatejuht, et Ühendriikide peavoolumeedia kujutab endast tegelikkuses eriteenistuste psühholoogiliste operatsioonide läbi viimise instrumenti, millel pole erapooletu, objektiivse ja sõltumatu ajakirjandusega enam midagi pistmist.

Tucker Carlsoni sõnutsi on mitmed USA juhtiva telekanali CNN uudisteankrud ei midagi enamat kui eriteenistuste palgalised kaastöötajad, kes toimivad psühholoogiliste operatsioonide läbiviijatena, kelle ülesanne on süstida masside teadvusesse võimude poolt loodud ning nende huvisid teenivaid “narratiive”.

Carlson väitis oma postituses Ameerika meediamaailma reaalsusest järgmist: “Luureteenistused kontrollivad suurt osa sellest, mida te saate ja ei saa näha televisiooni ekraanidel, aga ka lugeda Facebookist ja Google’ist… on mitmeid uudisteankruid –inimesi, keda ma tunnen hästi ja kellega olen erinevates kanalites ka koos töötanud, eriliselt pean silmas üht “julgeolekueksperti” – kes on lihtsalt Pentagoni ja CIA suuvoodrid. Need on inimesed, kes teadlikult valetavad eriteenistuste tellimustööna. See kõik on üldlevinud praktika meedias ning ma võin ainuüksi CNN-is nimetada mitmeid isikuid, kelle puhul ma tean faktiliselt, et nad on teadlikud eriteenistuste propagandatöötajad”. 

Luureteenistused kontrollivad suurt osa sellest, mida te saate ja ei saa näha televisiooni ekraanidel, aga ka lugeda Facebookist ja Google’ist….

tucker carlson

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.