Ühiskond & Kultuur

Tucker Carlson: Julian Assange on sõnavabaduse märtrina 13 aastat kohtuta vangis olnud

USA legendaarne telemees Tucker Carlson külastas hiljuti WikiLeaksi asutajat Julian Assange`i, kes ootab Ühendkuningriigi vanglas lõplikku otsust oma väljaandmise osas Ühendriikide võimudele. Kuigi Briti vanglaametnikud keelasid kahe uuriva ajakirjanduse suurkuju vestluse lindistamise, tegi Carlson nende arutelust kokkuvõtte ning intervjueeris Assange’i abikaasat.

MEELESPEA: Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Assange`i on Ühendriikide poolt süüdistatud 18 punktis seoses USA valitsust erinevates kuritegudes inkrimineerivate tõendite avalikuks tegemisega.

Ilmselt kõige olulisema osa Wikileaksi poolt avaldatud materjalist moodustas demokraatide partei sisekirjavahetus, millest paljastus, kuidas Hillary Clintoni valimiskampaania organisaatorid planeerisid Clintoni peamist rivaali Bernie Sandersit võita ilmselge pettuse abil. Carlsoni sõnul said demokraatide väitel Venemaa poolt häkitud kirjad avalikuks hoopis partei siselekke kaudu.

Carlson uuris Assange`ilt, miks ta enda arvates (märkus: tänini ilma formaalse süüdistuseta) vanglas istub. Assange selgitas: “Ma sain alguses tuntuks peamiselt seoses WikiLeaksis avaldatud Pentagoni piinlikus valguses näidanud dokumentide ja videodega (sõjakuritegudest), mida USA valitsus oli varjanud Iraagi ja Afganistani sõja kohta. Aga see ei olnud veel murdepunktiks. Murdepunkt saabus mitu aastat hiljem, kui WikiLeaks avaldas oma veergudel CIA tundlikku infot.”

Carlson kirjeldab 52-aastast Assange`i kui “üht meie ajastu suurimat uurivat ajakirjanikku”, kes on “pühendanud kogu oma elu riigijuhtide tegusid puudutavate varjatud faktide avalikkuse ette toomisele”. Carlson peab “äärmiseks ülekohtuks, et Assange`i vangis hoitakse, eriti arvestades, et tegemist on mehega, keda ei ole Ühendkuningriigis tänini üheski kuriteos süüdistatud ega süüdi mõistetud”.

Carlson lisab, et “vange koheldakse siin ebainimlikes tingimustes nagu loomi. Assange ei ole aga loom, ta on ajakirjanik. Assange… on vangistatud ajakirjanik, kes ei ole sooritanud mitte ühtegi kuritegu. See peaks andma meile aga väga selge arusaamise sellest, et need isikud, kes toetavad Assange’i jätkuvat piinamist, on inimeste vaenlased.”

Assange… on vangistatud ajakirjanik, kes ei ole sooritanud mitte ühtegi kuritegu. See peaks andma meile aga väga selge arusaamise sellest, et need isikud, kes toetavad Assange’i jätkuvat piinamist, on inimeste vaenlased.

tucker carlson

Carlson toob muuhulgas välja, kuidas Rootsis fabritseeritud ja meedia poolt võimendatud süüdistust seksuaalkuriteos kasutati küüniliselt Assange`i vaigistamiseks, kes veetis seetõttu seitse aastat Londonis Ecuadori saatkonnas asüülis. Tänaseks on Assange kannatanud (ilma süüdimõistva kohtuotsuseta) juba 13 aastat vabadusekaotust.

Kui Assange avalikustas USA Keskluureagentuuri (CIA) valgust kartvat infot, arutas endine CIA juht Mike Pompeo avalikult Assange`i röövimist või mõrvamist ning seda kõike ajal, mil Assange’i ei olnud USA-s üheski kuriteos süüdistatud.

Nagu USA endine aserahandusminister Paul Craig Roberts on resümeerinud, näitab Julian Assange’i juhtum ühemõtteliselt, kuidas “Washington peab kõige ohtlikumaks vaenlaseks tõde kui sellist”.

Mõte vabast riigist vaba meediata on võimatu, kuna vaba meediata riik on paratamatult selliseks riigiks, mille valitsust ei ole võimalik vastutusele võtta. Seega kõik ameeriklased, kes elavad (muuhulgas Assange’i juhtumi taustal) arusaamas, et nad elavad endiselt vabas riigis, elavad nüüd puhtakujulistes illusioonides.

Tucker Carlsoni lühikokkuvõtet kohtumisest Assange’iga on võimalik vaadata järgneval lingil.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.