fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Tšehhe võidakse sotsiaalmeedias Venemaale toetuse avaldamise eest karistada kuni 3-aastase vangistusega

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Tšehhi elanikke on valitsuse poolt hoiatatud, et neid võib oodata kuni kolmeaastane vanglakaristus, kui nad peaksid sotsiaalmeedias Venemaale toetust avaldama.

Tšehhi justiitsminister Igor Striž pidas vajalikuks pressiteates „teavitada kodanikke sellest, et seoses Vene Föderatsiooni rünnakuga Ukraina vastu võib sellel olla mõju Tšehhi kodanike arvamuste väljendusvabadusele.”

Sõnavabaduse piirangud kehtestatakse Tšehhis karistusseadustiku sätete alusel, mis käsitlevad kuriteona kuritegude heakskiitmise ning genotsiidi eitamise, kahtluse alla seadmise, heakskiitmise või õigustamise.

Sõnavabaduse piirangud kehtestatakse Tšehhis karistusseadustiku sätete alusel, mis käsitlevad kuriteona kuritegude heakskiitmise ning genotsiidi eitamise, kahtluse alla seadmise, heakskiitmise või õigustamise.

„Väljendusvabadusel on ka demokraatlikus õigusriigis omad piirangud,” märkis Striž, teatades, et kõiki, kes „avalikult (kaasa arvatud meeleavaldustel, internetis või sotsiaalvõrgustikes) nõustuvad (aktsepteerivad või toetavad) Vene Föderatsiooni rünnakuid Ukraina vastu või väljendavad toetust või kiitust Vene Föderatsiooni juhtidele selles küsimuses, võidakse teatud tingimustel kriminaalkorras vastutusele võtta.”

Tšehhi politsei ametlik veebisait teatas, et nad „jälgivad tähelepanelikult” „kümnete Vene invasiooni ja Vene armee tegevust heakskiitvate veebi-diskussioonide kommentaaride” sisu.

Radio Prague Internationali sõnul võidakse vastavate karistusseaduse sätete alusel isikult vabadus võtta kuni kolmeks aastaks, ehkki süüdistuse esitamine nendele tuginedes oleks keeruline.

Jack Montgomery väljaandest Breitbart küsis, kas „kellelegi on võimalik süüdistus esitada selle eest, et ta seab kahtluse alla NATO idasuunalise laienemise või Lääne otsuse toetada Euromaidani riigipööret 2014. aastal, või ka arvamuse eest, et väide, et Ukraina valitsus on Donbassi tsiviilisikuid väärkohelnud, võib vastata tõele?”

Enne sõja puhkemist uskus Tšehhi president Miloš Zeman, et Venemaa oleks „hullumeelne”, kui ta peaks otsustama Ukrainasse tungida.

Huvitav küsimus on ka see, kui palju kavatsevad suurte tehnoloogiaettevõtetega koostööd tegevad valitsused Vene-Ukraina sõda siseriikliku tsensuuri suurendamiseks ära kasutada?

Allikas: https://summit.news/2022/03/01/czechs-could-face-3-years-in-prison-for-supporting-russia-on-social-media/ 

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.