fbpx
Ühiskond & Kultuur

Tehisintellekt vastab, miks valitsused teadlikult kaost esile kutsuvad

Elon Muskile kuuluva platvormi X (endise nimega Twitter) tehisintellekti nimega Grok kiidetakse selle eest, et see annab hämmastavalt täpse vastuse küsimusele, miks korrumpeerunud valitsused soovivadki ühiskonnas külvata kaost.

Grokilt küsiti “Miks peaks korrumpeerunud valitsus soovima kaost tänavatel?” ning AI vastus paljastas paljugi, sealhulgas lavastatud rünnakute kasutamise kodanikuvabaduste piiramiseks ja avaliku arvamusega manipuleerimiseks.

“See on lihtsalt uskumatult täpne ja lühike definitsioon selle kohta, kuidas türanni mõistus töötab,” hoiatas USA kurikuulus raadiohääl Alex Jones. “Jumal tänatud, et meil on vähemalt üks AI, kes on vähemalt pooleldi aus.”

Valitsus võib kasutada kaost hea ettekäändena oma võimu suurendamiseks, kodanikuvabaduste piiramiseks ja opositsiooni mahasurumiseks.

Tehisintellekt Grok

Küsisin Grokilt: “Miks peaks korrumpeerunud valitsus tahtma kaost tänavatel?” Siin on saadud vastus ja ma usun, et see peab paika!
CarlaSue (@SuzieSeeksTruth) 31. jaanuar 2024


Groki vastus:
Korruptiivne valitsus võib soovida kaost tänavatel mitmel põhjusel, näiteks:

  1. Tähelepanu kõrvalejuhtimine: Kaose tekitamisega saab valitsus avalikkuse tähelepanu oma enda korruptsioonilt ja puudustelt kõrvale juhtida.
  2. Võimu konsolideerimine: Valitsus võib kasutada kaost hea ettekäändena oma võimu suurendamiseks, kodanikuvabaduste piiramiseks ja opositsiooni mahasurumiseks.
  3. Majanduslik kasu: Mõned korrumpeerunud ametnikud võivad saada kaosest kasu, kasutades olukorda ära isikliku tulu saamiseks, näiteks musta turu tegevuse kaudu või võttes altkäemaksu korra taastamise eest.
  4. Opositsiooni õõnestamine: Kaose tekitamine võib nõrgestada poliitilisi oponente ning raskendada nende organiseerumist ja valitsuse legitiimsuse kahtluse alla seadmist.
  5. Reaktsiooni esilekutsumine: Valitsus võib soovida, et tänavatel valitseks kaos, et esile kutsuda avalikkuse reaktsiooni, mida saaks seejärel kasutada edasiste repressioonide õigustamiseks või valitsuse tegevuse toetamiseks.
  6. Avaliku arvamuse manipuleerimine: Kontrollides kaose ümber toimuvat narratiivi, saab korrumpeerunud valitsus manipuleerida avalikku arvamust ja vormida inimeste arusaama olukorrast vastavalt oma suvale.

Kontrollides kaose ümber toimuvat narratiivi, saab korrumpeerunud valitsus manipuleerida avalikku arvamust ja vormida inimeste arusaama olukorrast vastavalt oma suvale.

Tehisintellekt Grok

Groki vastus selle kohta, kuidas autoritaarsed isikud saavad külvata ja ära kasutada ebakõla, toob paratamatult meelde Maailma Majandusfoorumi juhi Klaus Schwabi kurikuulsa kõne “valmistumisest” “vihasemaks maailmaks”.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.