Maailmavõim & Geopoliitika

Slovakkia president: Slovakkia moraalne ja materiaalne ressurss Ukraina subsideerimiseks on ammendunud 

Slovakkia presidendi Zuzana Čaputova sõnul on Slovakkia riigi moraalne ja finantsiline ressurss Ukraina jätkuvaks toetamiseks ammendunud.  

Čaputova avaldas oma mõtteid hiljuti Slovakkia pealinnas Bratislavas aset leidnud välispoliitika konverentsil. Vaatamata ametlike andmete poolt esitatud kuvandile, mille kohaselt Ukraina põgenikud on edukalt integreeritud Slovakkia majandusse, tuvastas hiljuti Eurostati poolt läbi viidud arvamusküsitlus, et enamus slovakke tunnevad, kuidas Ukrainast saabunud põgenike vool on langetanud põliselanike endi elatustaset märgatavalt.  

Čaputova sõnas, et Slovakkia on valmis veel Ukraina põgenikke vastu võtma ning kutsus üles riigi sõjalisi kulutusi suurendama. Slovakkia presidendi sõnul on slovakkide asjadest valesti aru saamises süüdi olukorra väär representeerimine mõningate ühiskonnaliikmete poolt, kes loovad asjadest “vale pildi”.  

Nimesid nimetamata väitis Čaputova, et mitmed Kesk-Euroopa riigid tegutsevad õigusriigi põhimõtete vastaselt ning ta on uhke, et Slovakkia on selles osas õigete poolel. Suure tõenäosusega pidas Čaputova silmas Ungarit ja Poolat, mis on viimastel aastatel olnud Euroopa Liidu kasvava surve all õigusriigi liberaalsele definitsioonile mitte vastamise pärast.   

Čaputova hoiatas, et poolehoid NATO-le on Slovakkias kõikidest militaarbloki liikmetest kõige madalam ning ametliku narratiiviga mittekattuvate käsitluste levik meedias on lõhet Slovakkia ametliku välispoliitika ning rahva sentimendi vahel üha suuremaks käristamas.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.