fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Saksi-Anhalti liidumaa nõuab Saksa kodakondsuse väljastamise eest Iisraeli tunnustamist

Saksamaa Saksi-Anhalti liidumaa nõuab Saksa kodakondsust taotlevatelt immigrantidelt kodakondsuse saamise eeltingimusena nüüdsest Iisraeli riigi tunnustamist.

Ida-Saksamaa liidumaa siseminister Tamara Zieschang on kutsunud teisi Saksa Liitvabariigi liidumaid järgima Saksi-Anhalti liidumaa eeskuju, mis nõuab nüüdsest, et kodakondsuse taotlejad allkirjastaksid dokumendi, milles deklareerivad, et nad jaatavad Iisraeli riigi õigust eksisteerida ning mõistavad hukka kõik Iisraeli-vastased rünnakud.

Saksi-Anhalti uus seadusandlus näeb ette, et liidumaa ametnikud jälgiksid hoolikalt, kas Saksa kodakondsuse taotleja ilmutab antisemiitlike hoiakuid ning kohustab neid taotlejat informeerima, et Saksa kodakondsuse saamine nõuab pühendumist Iisraeli eksisteerimise õiguse tunnistamisele. Juhul kui kodakondsuse taotleja peaks hoiduma vastavasisulise dokumendi allkirjastamisest, keeldutakse talle Saksamaa kodakondsuse väljastamisest.

2008. aastal Iisraeli parlamendile antud kõnes deklareeris toonane Saksa liidukantsler Angela Merkel, et Iisraeli julgeoleku tagamine on Saksamaa riigi eksisteerimise aluspõhjuseks.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.