Majandus & Raha

Saksamaa kodulaenude turg on kokku varisemas 

Saksamaal väljastatud kodulaenude maht langes 2023. aasta alguses seninägematus mahus, kahanedes aasta läbilõikes enam kui poole võrra.  

Konsultatsioonifirma Barkow Consulting poolt kogutud informatsiooni kohaselt langes Saksa pankade poolt väljastatud kodulaenude maht 2023 veebruaris 54% võrreldes 2022 veebruariga.  

Raport kirjeldas Saksamaa kodulaenude turu seisu järgnevalt: “Märtsis aset leidev langus saab olema veel drastilisem, kuna möödunud aastal väljastati uusi kodulaene rekordilise 32,3 miljardi euro väärtuses.”  

Düsseldorfis paikneva konsultatsioonifirma sõnul oli 2023. aasta veebruaris väljastatud kodulaenude maht 12 miljardi euro juures madalaim, mis seni nähtud alates 2010. aastast, mil andmeid hakati koguma.  

Mis muudab Saksamaa dramaatiliselt kokku kuivanud kodulaenude mahu eriliselt kõnekaks, on asjaolu, et tegemist on inflatsiooniga korrigeerimata näitajaga. Kui võtta lisaks arvesse ka kinnisvara hinna kasvu, siis joonistub välja selge trend, mis viitab Saksamaa kodulaenude täielikule kokku kuivamisele.  

Euroopa Liidu suurima majandusega Saksamaa elanikud on sarnaselt ülejäänud eurooplastega kogemas generatsioonide vältel kõige dramaatilisemat elustandardi langust. Rekordiline inflatsioon kombinatsioonis kiirelt kasvavate intressimääradega on oma kodu omamise teinud paljude sakslaste jaoks püüdmatuks unistuseks.  

Reutersi uudisteagentuuri poolt majandusteadlaste seas läbi viidud küsitluse tulemuste kohaselt ootavad ökonomistid kinnisvarahindade seni prognoositust märgatavalt drastilisemat langust seoses kerkivate laenuintresside poolt kokku kukutatava nõudlusega.  

Saksamaa kinnisvarahindadele prognoositakse 5,8% langust 2023. aastal ning 2,5% 2024. aastal.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.