Majandus & Raha

Saksamaa hakkab kohustuslikus korras piirama energiatarbimist

Saksa Liitvabariigi valitsus võttis 21. septembril vastu seaduse, mis muudab energiatarbimise kärped kohustuslikuks kõikides majanduse sektorites.


Efektiivse energeetika akti nime kandva seaduse regulatsiooni objektiks on energiatarbimise kärped nii avalikes hoonetes, tööstuskompleksides kui ka serveriparkides. Berliin on seadnud eesmärgiks tõmmata aastaks 2030 Saksamaa energiatarbimist kokku 26,5% võrra, võrreldes 2008. aasta tarbimise tasemega.
Pärast Nord Streami gaasijuhtme õhkulaskmist rakendas Saksamaa möödunud aastal pretsedendituid meetmeid energiatarbimise vähendamiseks kogu riigis, et vältida gaasireservide ammendumist keset talvise kütteperioodi tipphetke. Toona käiku lastud energia säästmise sammud nägid ette basseinide soojendamise keeldu, sooja vee kasutamise piiranguid ning kontorites lubatud temperatuuride maksimummäärade kehtestamist.

Energianäljas Saksamaa aastane energiatarbimine langes 2022. aastal madalaimale tasemele alates 1990. aastast.

Uus seadus näeb ette, et ettevõtted peavad koostama ning esitama valitsusele plaanid, kuidas nad kavatsevad oma energiatarbimist vähendada, et aidata saavutada seaduses ette nähtud energiatarbimise kärpeid.

Saksamaa töösturite hinnangul on riigi energiatarbimise drastiline kokkutõmbamine võimatu ilma riigi majandust ruineerimata.


Saksamaa töösturite hinnangul on riigi energiatarbimise drastiline kokkutõmbamine võimatu ilma riigi majandust ruineerimata.

Siiski pole antud meetmed piisavad, et rahuldada Saksamaa roheliste partei nõudmisi, mis on seadnud eesmärgiks, et 2030. aastaks peab Saksamaa kogu energiatootmisest 80% olema genereeritud taastuvenergia allikate poolt.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.