Varia

Saksa teadlased: “Kliimasoojenemine” on korrumpeerunud ülirikaste hirmu levitamise taktika

Saksa loodusteadlane ja keskkonnakaitsja professor Klaus-Dieter Döhler ning loodushoidja Josef Kowatsch on avaldanud essee, milles süüdistavad Saksamaad “teaduslikus korruptsioonis ja maksuraha raiskamises” korrumpeerunud ärimudelis nimega “kliimateadus”.

Nagu nähtub, siis reaalsus ei tee “kliimateadlaste” “mudelitega” koostööd. Graafiku allikas

Järgnevalt mõned katked nende esseest:
“Kliimasoojenemise” ärimudel on läbivalt korrumpeerunud ning seda juhivad kinni makstud teadlased ja organisatsioonid eesotsas grupi miljardäridega. Nende eesmärk ei ole kliima kaitsmine, vaid enda ja oma kahtlaste mahhinatsioonide jaoks raha tootmine.

Tegemist on seltskonnaga, kes soovivad sisse viia süsinikdioksiidi (CO2) heitemaksu sarnaselt keskaegse patumaksuga, võimaldades kõigil riikidel, poliitikutel ja korrumpeerunud teadusasutustel sedasi ohtralt raha oma taskusse kühveldada. Nende praktilisteks sammudeks on hirmu ja paanika külvamine väitega, et klimaatiline maailmalõpp läheneb ja seda just inimeste poolt fossiilkütuste põletamise tõttu.

See ärimudel kaasab endas ka meedia, kes peab palgal “ekspertideks” nimetatud koolitatud hirmureportereid. Reporterite missioon on töötada globaalse soojenemise ja kliimasurma kasumliku ärimudeli heaks. Nad on eksperdid hirmu ja CO2-kliimavale levitamises.

“Kliimasoojenemise” ärimudel on läbivalt korrumpeerunud ning seda juhivad kinni makstud teadlased ja organisatsioonid eesotsas grupi miljardäridega.

KLAUS-DIETER DÖHLER JA JOSEF KOWATSCH


Neid alarmeerijaid tasustatakse hirmude liialdamise ja häbitute valede eest, mille on valmis sepistanud reklaamistrateegid PIK Potsdamis – hea tahte, jätkuva tööhõive ja karjääriredelil tõusmisega. Tavalised maksumaksjad maksavad kõige selle eest aga musta südametunnistuse ja usuga, et see ennetab väidetavat kliimaolukorrast põhjustatud maailmalõppu.

Maailma vaesed ei saa kliimasõjast aga midagi, kuna raha voolab üksnes moodsa indulgentsiäri ajajate taskuisse. Tõeliselt austusväärseid eksperte marginaliseeritakse ja pisendatakse süstemaatiliselt, nagu juhtus Nobeli preemia laureaadi professor Clauseriga. Silmapaistvaid eksperte, kes lähevad vastuvoolu kliimaapokalüpsise narratiiviga, ei mainita seevastu Saksa meedias üldse.

Seega on aeg küps see pettus lõpuks lõpetada – eriti Saksamaal. Vajame kõikide heade inimeste ülestõusu petturliku väidetava kliimapääste ärimudeli vastu. Loodushoid ja keskkonnakaitse tuleb seada tagasi poliitilise tegevuse keskmesse.”

Allikas

Esifoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.