Maailmavõim & Geopoliitika

Robert Kennedy Jr.: Minu onu tapeti CIA poolt 

John F. Kennedy. Foto: Wikimedia Commons

Ameerika Ühendriikide demokraadist presidendikandidaat Robert F. Kennedy juunior süüdistas avalikult oma onu, president John F. Kennedy, mõrvas Ameerika Luure Keskagentuuri.  

Demokraatide nimekirjas Ameerika Ühendriikide presidendikandidaadina üles seatud Robert Kennedy juunior väidab, et tema onu mõrvati CIA poolt.  

Kennedy tegi oma avalduse John Catsimatidise saates vesteldes, andes hoogu juurde president Kennedy mõrvale järgnenud vandenõuteooriatele, mis eitavad atentaadi ametlikku versiooni.  

“Tänaseks päevaks eksisteerib ülekaalukalt tõendeid, mille kohaselt CIA oli seotud tema mõrva ning sellele järgnenud katteoperatsiooniga… ma usun, et tänasel päeval ei ole selle osas enam mõistlik kahelda,” nentis Robert Kennedy.  

Kennedy tsiteeris oma väidete põhistamiseks James Douglase raamatut “JFK ja lausumatu” (JFK and the Unspeakable), mis on tema hinnangul president Kennedy atentaati puutuvalt kõige valgustavamaks uurimuseks.  

Ameerika Ühendriikide valitsuse ametliku, Warreni komisjoni raporti nime kandnud uurimuse kohaselt oli president Kennedy surmas süüdi üksnes Lee Harvey Oswald, kes toimis atentaati kavandades ning täide viies üksinda ning igasugused tõendid, mis viitaksid sellele, et tegu oleks laiema vandenõuga, puuduvad. Warreni komisjoni raport avalikustati 1964. aasta 24. septembril.  

Ameerika Luure Keskagentuur deklareerib oma kodulehel toodud artiklis, et väited, mille kohaselt LKA oli seotud president Kennedy mõrvaga, on valed.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.