Maailmavõim & Geopoliitika

Raport: Saksamaa sõjavägi vananeb ja kahaneb

Hoolimata käimasolevatest moderniseerimispüüdlustest on Saksamaa sõjaväe olukorda käsitlevas aastaaruandes öeldud, et Bundeswehril on “kõike liiga vähe”.

Bundeswehril on puudu nii personalist kui varustusest, vaatamata kaks aastat tagasi loodud spetsiaalsele moderniseerimisfondile, ütles Bundestagi relvajõudude volinik märtsis esitatud aruandes.

Volinik Eva Högli sõnul on sõjaväel “kõike liiga vähe”. “Vaatamata märkimisväärsetele jõupingutustele oleme Zeitenwende teisel aastal veel kaugel olukorra märkimisväärsest paranemisest personali, varustuse ja infrastruktuuri osas,” lausus Högl, viidates aastaaruandele ja kasutades kava kohta saksakeelset sõna, mis vabalt tõlgituna tähendab “pöördepunkti”.

Vaatamata märkimisväärsetele jõupingutustele oleme Zeitenwende teisel aastal veel kaugel olukorra märkimisväärsest paranemisest personali, varustuse ja infrastruktuuri osas.

Volinik Eva Högl

Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse ütles kantsler Olaf Scholz, et Moskva tegevus tähistab “pöördepunkti meie kontinendi ajaloos”. Seejärel kuulutas Scholz välja 100 miljardi euro suuruse erifondi, et osta moodsaid relvi ja toetada “enesekindlamat välispoliitikat”.

“Varustuse osas ei ole Bundeswehr veel täielikult töövõimeline,” selgitas Högl. “Puudu on laskemoonast, varuosadest, raadioseadmetest; puudu on tankidest, laevadest ja lennukitest.”

Siiski märkis ta, et Saksa seadusloojad kiitsid 2023. aastal heaks 47,7 miljardi euro väärtuses kaitselepinguid ja plaanid on tehtud kahe kolmandiku sõjalise erifondi arvel.

“Tegutsemist tuleb jätkata suure surve all ja kiirendusega,” lisas Högl.

Högl märkis lisaks, et Saksamaa sõjavägi seisab silmitsi “tohutu personaliprobleemiga” ja kutsus üles suurendama 2031. aastaks sõjaväelaste arvu 181 000-lt 203 000-le.

“Bundeswehr vananeb ja kahaneb,” ütles ta, osutades, et 2023. aasta lõpuks oli teenistujate hulk kahanenud 1537 võrra. Mitmetes Saksa väeosades on tema sõnul suured “personalivakantsid.”

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Michele Ursi/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.