Tunnustatud lastepsühhiaatri sõnul loovad hiljutised sulgemispoliitikad ja maskinõuded laste põlvkonna, kellel on nii madalam IQ kui ka sotsiaalse ajukahjustuse tunnused.
Dr Mark McDonald viitas 11. augustil avaldatud Browni ülikooli uuringule (pdf), milles leiti, et “pandeemia ajal sündinud laste verbaalne, motoorne ja üldine kognitiivne sooritusvõime on oluliselt madalam võrreldes enne pandeemiat sündinud lastega.”
McDonald mainis seda fakti intervjuus Cindy Drukier`ga NTD saate The Nation Speaks 25. detsembri episoodis. Maskid, “Zoomikoolid” ja sulgemismandaadid on viinud “üldiselt sotsiaalsetest kontaktidest ilmajätmise, nägude nägemise puudumise, päev läbi kodus kinni olemiseni, [ja see] on tegelikult põhjustanud noortel ajukahjustusi,” ütles ta.
Episoodi teises intervjuus tsiteeris Oxfordi Ülikooli Tõenduspõhise Meditsiini Keskuse direktor professor Carl Heneghan tõendeid selle kohta, et pandeemiapiirangud ja “hirm, mida me lastesse sisendame” on viinud psühholoogiliste probleemide süvenemiseni.
Heneghan tsiteeris oma 2. oktoobril avaldatud uuringut, milles jõuti järeldusele, et „kaheksa kümnest lapsest ja noorukist teatavad COVID-19 pandeemia tõttu käitumise või psühholoogiliste sümptomite halvenemisest või negatiivsete tunnete suurenemisest”.
„Koolide sulgemine suurendas ärevust, üksildust ja stressi; COVID-19-st tingitud negatiivsed tunded kasvasid koolide suletud oleku jooksul,“ teatab uuring. “Tuvastati, et vaimne tervis on halvem naistel ja vanematel noorukitel. “Heneghani sõnul läks üle 12-aastastel noorukitel halvemini kui alla 12-aastastel, kuna noorukid seisavad silmitsi kasvava eakaaslaste ja sotsiaalse survega ning on teadlikumad ülemaailmselt edastatavatest sõnumitest.”
“Esimene prioriteet on COVIDiga seotud hirmu ja ärevuse vähendamine laste puhul,” ütles Heneghan. “Laste jaoks on [COVID] reaalsuses väga ohutu haigus” ja lapsed ei peaks muretsema COVIDi mõju pärast “iseendale või nende tulevasele tervisele”. Ta ütles, et “alade, nagu koolide sulgemine oli viga,” kuna nende avatuna hoidmine on hea hariduse, “sotsiaalse seotuse ja heaolu jaoks”. “Me peaksime tõesti seadma esikohale hariduse ja sellised sekkumised, mis on laste huvides,” ütles ta.
20. detsembril avaldatud uuringu kohaselt näitasid USA Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskuse andmed ka seda, et vaimse tervisega seotud visiidid sagenesid 2020. aastal, mil pandeemiapiirangud esmakordselt kehtestati, 24 protsenti 5–11-aastastel ja 31 protsenti 12–17-aastastel 2019. aasta andmetega võrrelduna.
McDonald märkis, et ta on näinud lapsi, kes “keelduvad silmsidet loomast, märgavad pükse või voodit öösiti, ei saa sõprade juures ööbida – olla emast pikemat aega eemal”. Teismelised seevastu väljuvad sulgemispiirangutest “nii intensiivselt sotsiaalmeediasse, telefonidesse ja Zoomikooli mässituina, et ei taha enam isegi väljas käia, sest neid on viimased poolteist aastat nõnda treenitud”.
McDonald kutsus valitsust ja meediakorporatsioone võtma vastutust selle eest, et need on loonud “käitumuslike eelsoodumuste programmi”, mille käigus lapsed satuvad “irratsionaalsetesse, naeruväärsetesse” olukordadesse, näiteks söövad nullilähedase temperatuuriga väljas lõunat ja peavad maskidega maratone jooksma või sportima.
Alates 27. detsembrist soovitab Bideni administratsioon vastavalt Valge Maja veebisaidil avaldatud COVID-plaanile, et lapsed, “kes on vaktsineerimiseks liiga noored”, peaksid olema “ümbritsetud vaktsineeritud inimestega ja kandma maski avalikes siseruumides, sealhulgas koolides”. “Nende 12-aastaste ja vanemate noorukite puhul, kes on kõlbulikud vaktsineerimiseks, on vanemate kõige olulisem samm nende vaktsineerimine.” 27. detsembri seisuga oli veebisaidil kirjas, et “üle poole riigi noorukitest on vaktsineeritud.”
Vaata Dr Mark McDonaldi intervjuud:
Tervet saadet saab vaadata siit.