AudioMaailmavõim & Geopoliitika

President Kennedy vennapoeg: neokonservatiivide projektid Iraagis ja Ukrainas on hävitanud USA renomee  

Ukraina president Volodõmõr Zelenski ja USA president Joe Biden Foto: Salma Bashir Motiwala/Shutterstock.com

AUDIOLUGU kuulatav lehekülje lõpus

Ameerika Ühendriikide ikoonilise presidendi John F. Kennedy vennapoeg, keskkonnaõiguse aktivist Robert F. Kennedy sõnas, et Ameerika Ühendriikide välispoliitika kaaperdanud neokonservatiivid on viimaste aastakümnete jooksul USA moraalse positsiooni ja sõjalise prestiiži maailmas naeruväärseks muutnud 

Traagilise perekondliku saatusega Robert F. Kennedy, kes kaotas atentaatide läbi nii oma isa senaator Robert Kennedy kui onu John F. Kennedy, on võtnud sageli sõna Ameerika Ühendriikide poliitiliselt kõige tundlikumatel teemadel, tehes seda vankumatu moraalse kompromissituse positsioonilt.  

Aprilli alguses Twitteris avaldatud sõnavõtus lausus Ameerika kuulsaimasse poliitilisse dünastiasse kuuluv Kennedy, et 1990-ndatest aastatest alates Ühendriikide välispoliitika üle ainuvõimu haaranud neokonservatiivne klikk on suutnud paarikümne aastaga hävitada Ameerika Ühendriikide moraalse palge inimkonna ees.  

“Hiina on Ameerika impeeriumi maailmaareenil asendanud, projitseerides üle maailma oma majandusvõimu, ehitades triljonite eest sadamaid, sildu, lennujaamu ja maanteid, samas kui Ameerika Ühendriigid on kulutanud triljoneid teiste riikide infrastruktuuri sodiks pommitamiseks.”

Robert F. Kennedy, Jr

“Ameerika Ühendriikide mõjuvõimu kokkuvarisemine Saudi Araabia üle ning saudide uued sõprussidemed Hiina ja Iraaniga peegeldavad neokonservatiivide poolt viljeletud Ameerika maailmavalitsemise projekti ning agressiivsete militaarsekkumiste poliitika ühemõttelist läbikukkumist,” lausus Kennedy, jagades Reutersi uudisteagentuuri uudist OPEC-i naftakartelli Washingtoni diktaati eiravast otsusest vähendada naftatootmise mahtu.  

“Hiina on Ameerika impeeriumi maailmaareenil asendanud, projitseerides üle maailma oma majandusvõimu, ehitades triljonite eest sadamaid, sildu, lennujaamu ja maanteid, samas kui Ameerika Ühendriigid on kulutanud triljoneid teiste riikide infrastruktuuri sodiks pommitamiseks,” lausus Kennedy.  

“Ukraina sõda kujutab endast Ameerika sajandi viimast kuulsusetut peatükki… Tegelikkuses on neokonservatiivide 8,1 triljonit dollarit maksma läinud Iraagi ja Ukraina projektid hävitanud Ameerika keskklassi, muutnud maailma ees naerualuseks meie moraalse autoriteedi ja sõjalise prestiiži, ladunud vundamendi Hiina ja Venemaa võitmatule liidule, hävitanud dollari staatuse maailma reservvaluutana, tapnud miljoneid inimesi ning saavutanud demokraatia edendamises ja sõbralike suhete rajamises ümmarguse nulli,” oli Kennedy oma hinnangus armutu.  

“Tegelikkuses on neokonservatiivide 8,1 triljonit dollarit maksma läinud Iraagi ja Ukraina projektid hävitanud Ameerika keskklassi, muutnud maailma ees naerualuseks meie moraalse autoriteedi ja sõjalise prestiiži, ladunud vundamendi Hiina ja Venemaa võitmatule liidule, hävitanud dollari staatuse maailma reservvaluutana, tapnud miljoneid inimesi ning saavutanud demokraatia edendamises ja sõbralike suhete rajamises ümmarguse nulli.”

Robert F. Kennedy, JR

Kennedy sõnad leidsid kinnitust möödunud kuul, kui Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador naeruvääristas Mehhikot inimõiguste rikkumise eest kritiseerinud Ühendriikide riigidepartemangu, lausudes, et Ameerika Ühendriikidel puudub moraalne staatus kedagi kritiseerida, kuna tegemist on riigiga, mis kiusab poliitiliste süüdistustega taga opositsiooniliidrit ekspresident Donald Trumpi, soovib vangistada sõjakuritegude paljastajat Julian Assange’i ning lasi õhku Vene-Euroopa energeetikasüsteeme ühendava Nord Streami gaasitoru.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.