fbpx
Ühiskond & Kultuur

Prantsusmaa kaalub sundvaktsineerimist kõigile 24-59-aastastele

Foto: Obatala-photography / Shutterstock.com

Prantsusmaa valitsus kaalub vastusena „neljanda laine“ nakatumise ohule COVID-19 vastase vaktsineerimise kohustuslikuks tegemist kõigile 24-59-aastastele.

Pärast seda, kui peaminister Jean Castex teatas hooldustöötajate jaoks vaktsineerimise kohustuslikuks muutmise plaanist, väljendas Prantsusmaa Senat soovi laiendada seda ka noortele ja keskealistele täiskasvanutele.

„Senat avaldas 1. juulil üldise teabemissiooni raporti toetamaks noorte ja keskealiste täiskasvanute kohustuslikku vaktsineerimist, väites, et see alandaks oluliselt haiglaravi vajajate ja koroonaviirusest tingitud surmade osakaalu,“ vahendab uudisteagentuur RT. Raport sisaldas ranget hoiatust: „Ohu vähendamiseks tegutse praegu!“

Valitsus kaalub arstidele nimekirjade saatmist inimestest, kes ei ole vaktsineeritud, et survestada neid süsti saama. Ka mittevaktsineeritute võimalus negatiivse koroonatesti alusel reisida võidakse tühistada.

Kohustuslikku vaktsineerimist surutakse läbi osaliselt seetõttu, et Prantsusmaa on teistest Euroopa riikidest maha jäänud. Vähem kui veerand 30-49-aastastest ning üksnes pooled 50-64-aastastest on saanud süsti.

Valitsus kaalub arstidele nimekirjade saatmist inimestest, kes ei ole vaktsineeritud, et survestada neid süsti saama. Ka mittevaktsineeritute võimalus negatiivse koroonatesti alusel reisida võidakse tühistada.

See ei ole esimene kord, kui Prantsusmaa on kaalunud drakooniliste meetmete rakendamist, et inimesed end vaktsineeriksid.

Detsembris pakuti välja eelnõu, mis keelaks vaktsineerimata inimestel kasutada igapäevaseid teenuseid nagu ühistransport.

Seaduseelnõu nõudis, et kodanikel oleks tõend negatiivse koroonatesti või „ennetava ravi, kaasa arvatud vaktsiinisüsti saamise“ kohta, et „saada ligipääs transpordile või teatud asukohtadele ning tegevustele“.

Eelnõu võeti aga pärast raevukat protesti tagasi. On võimalik, et prantslased reageerivad võimalikule kohustuslikule vaktsineerimisele samamoodi.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.