Maailmavõim & Geopoliitika

Prantsusmaa endine majandusminister paljastas võtted, mille abil USA maailma riike oma tahte alla painutab

Foto: Drop of Light/Shutterstock.com

Hiljuti aset leidnud tavatult avameelses teleusutluses avaldas Prantsusmaa endine majandusminister Arnaud Montebourg jõuvõtted, mille abil Ameerika Ühendriigid rahvusvahelise diplomaatia kulisside taga maailma riikidele oma tahet peale suruvad, luues illusiooni “rahvusvahelise kogukonna” konsensusest, mis on reaalsuses rajatud varjatud ähvardustele ning hirmuvalitsusele.

Vastates intervjueerija küsimusele “mis meetodeid ameeriklased kasutavad oma majandussõja kampaaniates meie (s.o Prantsusmaa) vastu?” andis Montebourg põhjalikuma ülevaate “rahvusvahelise kogukonna” nime kandva nähtuse toimimise reaalsusest.

“Ameeriklased kasutavad sõjatehnoloogilisi meetodeid. Esmajärgus lähevad käiku kõik nuhkimissüsteemid, mis võeti massiliselt kasutusele pärast 2001. aasta 11. septembril aset leidnud sündmusi. Ameerika luure ei kuula pealt sugugi üksnes terroriste, vaid ettevõtteid, mis nendega maailmaturul konkureerivad. 2014. aastal sai ilmsiks, et USA krüptoluure agentuur oli pealt kuulanud ja salvestanud üle 75 miljoni telefonikõne ning erameili ainuüksi Prantsusmaa ettevõtete vastases tegevuses…

Ameerika luure ei kuula pealt sugugi üksnes terroriste, vaid ettevõtteid, mis nendega maailmaturul konkureerivad. 2014. aastal sai ilmsiks, et USA krüptoluure agentuur oli pealt kuulanud ja salvestanud üle 75 miljoni telefonikõne ning erameili ainuüksi Prantsusmaa ettevõtete vastases tegevuses…

Kuidas said Ameerika võimud näiteks enda kätte üle miljoni e-maili, mis olid seotud Alstomi afääriga (2014 aset leidnud juhtum, kus USA valitsus arreteeris Prantsuse tööstusmasinate ja vagunite tootja Alstomi juhtivtöötaja Frederic Pierruci ajal, mil USA tööstushiid General Electric üritas üle võtta Alstomi allharu)? Mõistagi tänu USA luureteenistuste poolt kogutud infole…

Lisaks luureagentuuride poolt massilise jälgimise kaudu saadud tundlikule infole rakendavad ameeriklased metoodikat, mis on õigusriigi paroodia ning mida võiks nimetada “imperialistlikuks seaduseks”. See tähendab sisuliselt, et ameeriklased on võtnud endale õiguse sekkuda mis tahes füüsiliste ja juriidiliste isikute vahelistesse suhetesse kus iganes maailmas, sõltumata sellest, et neil puudub selleks igasugune moraalne või juriidiline alus. Selle loogika kohaselt keelustasid nad näiteks lepingu sõlmimise Prantsuse ettevõtte Alstomi ja Indoneesia valitsuse vahel – nad tegid seda vaatamata sellele, et tegemist oli tehinguga, mis ei hõlmanud ühtegi USA osapoolt…

Ameeriklased on võtnud endale õiguse sekkuda mis tahes füüsiliste ja juriidiliste isikute vahelistesse suhetesse kus iganes maailmas, sõltumata sellest, et neil puudub selleks igasugune moraalne või juriidiline alus.

Ameeriklased on tänaseks kuulutanud endid sisuliselt maailmavalitsejateks, kelle voli käib üle kõikide suveräänsete riikide peade.

Võtame veel ühe näite, milleks on kontrollrežiim rahvusvahelise relvakaubanduse üle ehk  ITAR (International Traffic in Arms Regulations). Tegemist on Ameerika siseriikliku institutsiooniga, mis on võtnud endale õiguse otsustada, kellele tohib relvi müüa ja kellele mitte. ITAR-i nimistus on 22 000 komponenti, mille suhtes Ühendriigid on võtnud endale ühepoolse õiguse otsustada, kas neid tohib eksportida riigist A riiki B või mitte. Pruugib vaid Prantsuse hävitaja Rafale kasutada mingisugust erivaha, mis on toodud ITAR-i nimistus ning Washington võtab seeläbi endale õiguse otsustada selle üle, millistele riikidele millist sõjavarustust tohib müüa ja millist mitte… Täpselt sellisele punktile tuginedes keelasid ameeriklased näiteks Rafale hävitajate ekspordi Egiptusele. Kuid miks peaks see üldse meile korda minema?! Ameerika vaenlased ei ole ilmtingimata meie vaenlased…

Ameeriklased on tänaseks kuulutanud endid sisuliselt maailmavalitsejateks, kelle voli käib üle kõikide suveräänsete riikide peade.

Kui Prantsuse firma võetakse üle Ameerika ettevõtte poolt, siis annab see Washingtonile ühepoolse õiguse omandada kogu seda ettevõtet puudutav informatsioon, sealhulgas patendid, salajased tehnoloogiad ja muu selline. See on ka põhjus, miks minu ametisoleku ajal ma keelasin Mennecy ettevõtte müügi ameeriklastele. Tegemist on ettevõttega, mis toodab ventiile, mida kasutatakse nii meie tuumajaamades kui tuumaallveelaevades. Sekkusin ning ütlesin, et selle ettevõtte ülevõtmine ameeriklaste poolt on välistatud ning tänaseks on kompaniil Kanada omanikud, kes erinevalt ameeriklastest ei kasuta oma õigusakte “ekstraterritoriaalselt”.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.