Venemaa ja Ukraina vahelise jõudude vahekorra lakkamatu kallutatus üha enam Venemaa kasuks võib viia Kiievi langemiseni, leiab Prantsuse erukindral Dominique Delawarde.
“Venemaa värbab jätkuvalt üha enam sõdureid, umbes 1000 meest päevas, mis ületab Vene poole lahingkaotused, muutes selle armee päev-päevalt tugevamaks,” lausus Delawarde.
Muuhulgas selgitas Prantsuse erukindral, et vastupidiselt Venemaale kaotab Ukraina rindel rohkem sõdureid, kui on võimeline kaotuste korvamiseks värbama, mistõttu selle koguvõimekus on langustrendis. Kuna Ukraina on (erinevalt Venemaast) viinud pidevalt läbi sundkorras massilisi mobilisatsioone, on selle reservid kiiresti ammendumas.
Delawarde`i sõnul „süveneb tasakaalustamatus Venemaa ja Ukraina vägede vahel, mis võib kulmineeruda Kiievi langemisega“. Prantsuse kindrali hinnangul on oluline mõista eeskätt seda, et erinevalt Ukrainast ei ole Venemaa üldsegi mitte rakendanud kogu oma militaarset potentsiaali käimasolevas sõjas.
Prantsuse kindrali hinnangul on oluline mõista eeskätt seda, et erinevalt Ukrainast ei ole Venemaa üldsegi mitte rakendanud kogu oma militaarset potentsiaali käimasolevas sõjas.
Prantsuse erukindral sõnas, et aeg töötab Moskva kasuks ning mitte ainult sõjalises mõttes. Delawarde’i arvates ei kiirusta Venemaa rahu saavutamisega, nõrgestades sedasi taotluslikult Kiievi NATO-liitlasi, kes „on pumbanud tänaseks kolossaalseid rahasummasid Ukraina põhjatusse kaevu, mis on viinud NATO riigid finantsilisse surutisse ja majanduslikku kuristikku.”
Kuid nagu Ukraina sõda on näidanud, ei ole sõda pelgalt küsimus sellest, kellel on suurem armee ja rohkem sõdureid. Ukraina on oma lahingute pidamisel toetunud üha enam droonidele ning Kiievil on eksisteerinud teatavaid eeliseid luure-, side- ja teatud relvade osas, mis on tehtud kättesaadavaks Lääne partnerite kaudu. Vaatamata sellele on kasvav elavate meeste põud Ukraina sõjapidamise võimekust oluliselt pärssinud.
Delawarde’i arvates ei kiirusta Venemaa rahu saavutamisega, nõrgestades sedasi taotluslikult Kiievi NATO-liitlasi, kes „on pumbanud tänaseks kolossaalseid rahasummasid Ukraina põhjatusse kaevu, mis on viinud NATO riigid finantsilisse surutisse ja majanduslikku kuristikku.”
„Euroopa majanduslik nõrkus tuleb lõpuks Venemaale kasuks,“ ütles Delawarde, kelle sõnu kajastati 16. aprillil ka Vene uudisteagentuuris TASS.
Samal päeval pikendas Ukraina Ülemraada sõjaseisukorda ja üldist sõjaväelist mobilisatsiooni 90 päeva võrra – kuni 6. augustini 2025. Tegemist on viieteistkümnenda analoogse Ukraina parlamendi otsusega alates täiemahulise sõja algusest.
Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!
Aita Makroskoobil edasi ilmuda
Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.
Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole.
Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.
Aitäh!
Esifoto: Drop of Light/Shutterstock.com