fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Poola kindral: Meil pole enam laskemoona, mida Ukrainale anda 

„Meil lihtsalt pole rohkem laskemoona.“ Poola kindral tõdes hiljuti, et Poola ei saa enam Ukrainale laskemoona tarnida ning andis hoiatuse, et Venemaal on küllaldaselt ressursse sõja jätkamiseks. 

Poola kaitseväe juhataja kindral Rajmund Andrzejczak ütles riikliku julgeolekubüroo strateegiaistungil, et on Ukraina sõda poliitiliselt analüüsinud ning on selle väljavaadete osas pessimistlikul seisukohal. Poola kaitseväe juhataja nentis, et „Miski ei viita sellele, et Venemaal napiks ressursse selle konflikti jätkamiseks.“   

Poola kaitseväe juhataja nentis, et „Miski ei viita sellele, et Venemaal napiks ressursse selle konflikti jätkamiseks.“

Andrzejczak ütles istungil ka seda, et tema arvates ei takista sanktsioonid Venemaad sõda jätkamast. Moskva on vaatamata piirangutele võimeline leidma rahastust.  

Samuti andis kindral sünge hinnangu Poola enda võimekusele Ukrainasse laskemoona saata.  

„Meil lihtsalt pole laskemoona, mida saata. Meie tööstus ei ole võimeline tegema mõlemat korraga. Saatma varustust Ukrainasse ja täiendama Poola enda aina kahanevaid varusid,“ ütles ta. Ta märkis ka, et püüab seda informatsiooni kõigiga jagada, sest inimesed peavad sellest reaalsusest teadlikud olema.  

„Meil lihtsalt pole laskemoona, mida saata. Meie tööstus ei ole võimeline tegema mõlemat korraga. Saatma varustust Ukrainasse ja täiendama Poola enda aina kahanevaid varusid.“

Poola kaitseväe juhataja kindral Rajmund Andrzejczak

Andrzejczak jätkas oma sõnavõttu, öeldes: „Sõda ei ole pelgalt sõdurite asi.“ Sõda on pigem „poliitiline küsimus ühes majanduslike teguritega, mis hõlmavad rahandust, infrastruktuuri, tehnoloogiat, toitu ja mitmeid muid probleeme, mida tuleb arvesse võtta, et seda mõista.“   

Andrzejczak märkis ka, et „Ukraina kogeb erakordseid finantsprobleeme“ vaatamata tohututele abipakettidele USA-lt, Läänelt ja Poolalt.   

Kindral Andrzejczak ütles Poola riiklikule julgeolekubüroole, et tema arvates on Poola julgeolek väga ohtlikus olukorras. Talt küsiti, kas Lääne liidrid mõistavad, kui kaugel on Ukraina tegelikult sõja võitmisest Venemaa vastu ja ta vastas: „Ohtude kohta ausa hinnangu kuulmine oli enamiku jaoks siiski nii üllatus kui ka šokk.“  

Poola kõrgeim sõjaline juht ütles, et miski ei viita sellele, et kodumaalt põgenenud ukrainlased naasevad koju riiki üles ehitama.

Poola kõrgeim sõjaline juht ütles, et miski ei viita sellele, et kodumaalt põgenenud ukrainlased naasevad koju riiki üles ehitama, lisades, et tema arvates saab NATO tippkohtumine Vilniuses olema „tippkohtumiseks, mis määratleb meie – nii NATO kui ka kogu Lääne – usaldusväärsust.“  

Kui reageeritakse „hilinemisega“ ja mitte kuigivõrd sihikindlalt, siis ei oota Ukrainat päris kindlasti ees helge tulevik. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.