Maailmavõim & Geopoliitika

Pentagon: 77% 17–24-aastastest ameeriklastest ei ole teenistuskõlblikud

USA kaitseministeeriumi aruande kohaselt on valdav enamus 17–24-aastastest ameeriklastest sõjaväeteenistuseks kõlbmatud.

USA relvajõud näevad oma vabatahtliku sõjaväe värbamiseesmärkide saavutamiseks üha enam vaeva, mis on osaliselt tingitud sobivate isikute populatsiooni kahanemisest. Hämmastavad 77% 17–24-aastastest ameeriklastest on sõjaväeteenistuseks kõlbmatud, on Pentagon hiljuti järeldanud. Alates 2017. aastast on antud näitaja tõusnud 6% võrra.

Relvajõudude aruandes, mida tsiteeriti 16. veebruari kongressiistungil, jõuti järeldusele, et rasvumine on ameeriklaste teenistuskõlblikkuse vähenemise peamine tegur, vahendas Epoch Times. Rasvumise määr on aastakümneid pidevalt kasvanud ning Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse (CDC) andmetel kvalifitseerub 41.9% USA täiskasvanud elanikkonnast rasvunuks. 1999. aastal oli see näitaja üle 10 protsendi madalam.

Relvajõudude aruandes, mida tsiteeriti 16. veebruari kongressiistungil, jõuti järeldusele, et rasvumine on ameeriklaste teenistuskõlblikkuse vähenemise peamine tegur.

The Times viitas PubMedi uuringule, mis seostab suurema rasvumise riski toiduabi saamisega, eriti Täiendava toitumisabi programmi (SNAP) kaudu. Põhimõtteliselt tarbivad toiduabi saavad inimesed suurema tõenäosusega ebatervislikku toitu ja rasvuvad seetõttu.

Lisaks teenistuskõlbmatusele seisab sõjavägi silmitsi paljude muude takistustega nooremate sõdurite värbamisel, nende hulgas arusaam, et sõjavägi osaleb vasakpoolsetes sotsiaalsetes eksperimentides.

2021. aastal avalikustas armee värbamiskampaania “The Calling” raames rea reklaame, mis tõid esile erineva taustaga inimeste teenistuslood. Kampaaniat nimetati laialdaselt “virgunuks” (woke) ja see sai märkimisväärse tagasilöögi konservatiivsetelt seadusandjatelt, kes esindavad lõuna- ja kesk-lääne piirkondi, mis on ajalooliselt USA sõjaväe peamised värbamisbaasid.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.