AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Peapiiskop Viganò: Globalismi eesmärk on valmistada ette antikristuse võimu inimkonna üle

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus

Endine Rooma-Katoliku Kiriku juhtiv esindaja (nuntsius) Ameerika Ühendriikides, peapiiskop Carlo Maria Viganò mõistab hukka riikide suveräänsust ja rahvaste enesemääramise õigust endasse neelava globalismi programmi, väites, et globalismi olemus on saatanlik ning seda vedavad jõud valmistavad ette antikristuse valitsust inimkonna üle.

24. augustil antud intervjuus prantsuskeelsele uudisteväljaandele kommenteeris Viganò globalismi tõusu ja selle mõju ühiskonnale. Peapiiskop, kes on järjekindlalt globalismi suhtes hukkamõistu avaldanud, seostas korruptsiooni ühiskonnas korruptsiooniga katoliku kirikus:

“Element, mis minu arvates tuleb selgelt välja öelda – et see lahtiütlemine oleks täielik – on peegeldav suhe tsiviilsfääris süvariigi pöörde ja kiriklikus sfääris toimuva sarnase süvakiriku pöörde vahel.”

Iga sfääri “õõnestav tegevus” on “identne”, ütles Viganò, “nagu ka neid liikuma panevad aluspõhimõtted ja nende seatud eesmärgid.”

Viganò väitis, et katoliiklaste jaoks on “hädavajalik” mõista, et “Vatikani II kirikukogu ja Novus Ordo tähendasid kirikule sama, mis revolutsioon ja inimõiguste deklaratsioon kodanikuühiskondadele, sest mõlemad kasvasid välja revolutsiooni mürgisest idust, see tähendab Jumala poolt inimesele ja inimühiskonnale seatud loomuliku korra õõnestamisest.”

Peapiiskop seostas globalismi ja satanismi, väites, et need on peaaegu sünonüümid. “Globalismi olemus on saatanlik ja satanismi olemus on globalistlik.”

Peapiiskop seostas globalismi ja satanismi, väites, et need on peaaegu sünonüümid. “Globalismi olemus on saatanlik ja satanismi olemus on globalistlik.”

“Sest Saatana plaan on kehtestada Antikristuse valitsus, andes talle võimaluse parodeerida Kristuse maist elu, jäljendada Tema imesid grotesksete imedega, lohistada rahvahulki mitte Tõe lihtsuse, vaid pettuse ja valedega.

Globalism kujutab endast nii-öelda lavakujundust, kava ja stsenaariumi, mis peab inimkonda ette valmistama Antikristuse poliitiliseks tõusuks, kellele maailma valitsejad – tema teenijad – loovutavad riiklikud suveräänsused, et temast saaks omamoodi maailma türann.”

Globalism kujutab endast nii-öelda lavakujundust, kava ja stsenaariumi, mis peab inimkonda ette valmistama Antikristuse poliitiliseks tõusuks, kellele maailma valitsejad – tema teenijad – loovutavad riiklikud suveräänsused, et temast saaks omamoodi maailma türann.

peapiiskop Carlo Maria Viganò

Selgitades, kuidas sellist “lavakujundust” võiks saavutada, kirjutas Viganò, et “Kristuse valitsemisajast alles jäänu tuleb kodanike institutsioonides, kultuuris ja igapäevaelus hävitada”. Üks viis selle saavutamiseks oleks rakendada “moraalset lahustumist”, mis julgustaks inimesi “pahedele ja vooruste pilkamisele”.

Kuid Viganò tõstis esile ka selliseid aspekte nagu katsed hävitada “loomulik perekond, ühiskonna põhirakk, mille kõrvaldamisel muutuvad lapsed kaubaks, tooteks, mida rahakad inimesed saavad internetist tellida, toites tohutut ja üha õitsvamat kuritegelikku võrgustikku, rääkimata surrogaatemaduse tööstusest.”

“Lahutus, abort, eutanaasia, homoseksualism, panseksuaalsus ning sandistamine soolise ülemineku nimel on osutunud tõhusateks vahenditeks mitte ainult ilmutatud usu, vaid ka loodusseaduste kõige pühamate põhimõtete kõrvaldamisel.”

Viganò, kes oli paavsti nuntsius USA-s aastatel 2011–2016, tõi esile mustri, mille kohaselt “ametliku narratiiviga mitte kooskõlas oleva teabe tsensuuri teostatakse sotsiaalmeediaplatvormide ning massimeedia kaasosalusel.”

Selliste eluvaenulike liikumistega katoliku usule vastanduv globalism on “religioon”, mis levib “virgumisideoloogia” kaudu, teatas peapiiskop. Katoliiklus on keskendunud Kristusele, samas “globalistid rakendavad katoliiklikke sotsiaalse kuningavõimu põhimõtteid, kuid kuulutavad Saatana ühiskondade kuningaks.”

Viganò, kes oli paavsti nuntsius USA-s aastatel 2011–2016, tõi esile mustri, mille kohaselt “ametliku narratiiviga mitte kooskõlas oleva teabe tsensuuri teostatakse sotsiaalmeediaplatvormide ning massimeedia kaasosalusel.” Ta väitis, et sellise tsensuuri kaasaegses ühiskonnas kasutamine on võimaldanud katoliiklusevastase vaimu levikut:

“Pole juhus, et demokraatia etendamisel kasutatakse rahva meeleavalduste vägivaldseks mahasurumiseks selliseid vahendeid, mis vabas demokraatias peaksid viima barrikaadide ja rahvusvahelise hukkamiseni – pean muu hulgas silmas Macroni, kes on Klaus Schwabi Maailma Majandusfoorumi programmi “Young Leaders for Tomorrow” õpilane. Diktatuuri võluväel demokraatiaks muutumiseks ei piisa, kui diktatuuri “demokraatiaks” nimetada, eriti kui kodanike nõusolek(u puudumine) nende meeleseisundi ja ootuste tõlgendajatega kujutab endast ohtu nende õõnestavate parasiitide ellujäämisele.”

Need, kes usuvad muinasjuttu demokraatiast, avastavad liiga hilja, et neid on petetud.

peapiiskop Carlo Maria Viganò

Katoliku Kiriku kõrge esindaja väljendas muuhulgas ka kahtlust praeguste valimisprotsesside sõltumatuse ja tõepärasuse suhtes, väites, et “demokraatia” on illusioon, mida “vabamüürlaste oligarhia” võimaldab kodanikel endale lubada.

“Ma kordan: kui demokraatia toimiks, ei laseks nad kodanikel mängida valimiste farsi ja parlamendis esindatud olemise illusiooniga. Kui nad seda lubavad, siis seepärast, et vabamüürlaste oligarhia teab, et ta saab seda kontrollida oma kõikjale paigutatud saadikute kaudu. Teisest küljest on Antikristus kuningas, mitte president; ta teostab võimu absoluutsel, totalitaarsel ja diktaatorlikul viisil. Ja need, kes usuvad muinasjuttu demokraatiast, avastavad liiga hilja, et neid on petetud.”

Peapiiskopi kommentaarid globalismi ja globalistlike jõudude vastu ei ole sugugi esimene kord, kui ta selliseid argumente esitab. Eelmisel suvel Steve Bannoniga vesteldes ütles Viganò, kuidas:

“Lühidalt öeldes valitseb meid liigkasuvõtjate ja spekulantide ülemjuhatus, alates Bill Gatesist, kes investeerib suurtesse põllumajandusettevõtetesse toidukriisi eelõhtul või vaktsiinidesse vahetult enne pandeemia puhkemist, kuni George Soroseni, kes spekuleerib valuutade ja riigivõlakirjade kõikumiste üle ning rahastab koos Hunter Bideniga Ukrainas biolaboreid.”

Viganò väitis, et riigijuhid ja riigipead “on meie rahva reeturid, kes on pühendunud elanikkonna kõrvaldamisele, ning kes viivad kõik oma tegevused läbi selleks, et tekitada kodanikele suurimat võimalikku kahju.”

Viganò usub, et hoolimata “tahtlikust kavatsusest teha hävitustööd”, ootab “suure lähtestamisena” tuntud globalistlikku ettevõtmist “paratamatu” läbikukkumine, mille aeg sõltub “meie suutlikkusest sellele vastu seista ja jumaliku ettehoolduse plaanidest”.

Kuid Viganò usub, et hoolimata “tahtlikust kavatsusest teha hävitustööd”, ootab “suure lähtestamisena” tuntud globalistlikku ettevõtmist “paratamatu” läbikukkumine, mille aeg sõltub “meie suutlikkusest sellele vastu seista ja jumaliku ettehoolduse plaanidest”.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse, käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Esifoto: Wikimedia Commons

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.